Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 listopada 2014

DGP już gotowa. Kierowcy mogą jeździć

  • DGP już gotowa. Kierowcy mogą jeździć
  • DGP już gotowa. Kierowcy mogą jeździć
  • DGP już gotowa. Kierowcy mogą jeździć
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

7 listopada o godzinie 10:00 odbyło się oficjalne oddanie do użytku II etapu Drogi Głównej Południowej, czyli obwodnicy miasta. Cała inwestycja kosztowała prawie 200 mln zł, a nowo otwarty odcinek ponad 122 mln zł.

Do budowy obwodnicy Jastrzębia-Zdroju przymierzano się już w 1996 roku. Po 18 latach udało się to zrealizować. Przez ten czas miasto musiało zaprojektować drogę, wykupić grunty i co otrzymać dofinansowanie, ponieważ ze środków własnych nie byłoby szans na realizację tej inwestycji. I choć droga niejako omija nasze miasto, prezydent Marian Janecki mówił, że to ważna inwestycja dla miasta i regionu. Droga pomoże odciążyć m.in. ulicę Pszczyńską, z której teraz korzysta wiele kierowców chcących przejechać Jastrzębie.

Pierwszy etap obwodnicy mający ponad 3 kilometry został ukończony w czerwcu 2013 roku. Drugi etap (ponad 5 km) ukończono w sierpniu tego roku, ale otwarto go dopiero teraz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł JSW przejmie firmę budowy szybów za 204 mln zł

Będa nowe inwestycje miejskie Będa nowe inwestycje miejskie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Jastrzebianin14.11.2014 6:56

Wystartuje w następnych wyborach. W końcu też planuję budżet roczny, zarządzam zasobami ludzkimi, podpisuje dokumenty, plany i rozporządzenia. Muszę dbać o remonty i inwestycje, o stałe wpływy do budżetu, rozwój, współpracę z sąsiadami. Słucham ludzi i to wszystko w zakresie gospodarstwa domowego :) W czym jestem gorszy od reszty kandydatów, a zarabiam tyle, że nie mam parcia na kasę :)

Sowizdrzał Jastrzębski12.11.2014 17:11

Faktycznie, przegapiłem te kropki pod zdjęciem. To sygnał że trzeba zmienić szkła na mocniejsze. Jednak agentura była obecna tak jak dawnymi czasy sekretarz, a ten gość z boku ze szwejowskim uśmiechem to zapewne ten co nosi kropidło.

Gość12.11.2014 11:51

Ile lat gwarancji na poświęconą nawierzchnię drogi daje ksiądz?

Gość12.11.2014 8:00

Jastrzebianin nie nadymaj się tak, bo jest akurat na odwrót. Jedynie Źmudziński zarządzał normalną firmą. No Hetman jeszcze ale państwową szkołą. Janecki i Buda nie zarządzali nawet straganem z marchewką.

Do Sowizdrzał Jastrzębski11.11.2014 20:35

Pod zdjęciem są kropki jedna czerwona i dwie białe kliknij w ostatnia białą a doznasz oświecenia.
P.S. Był.

Gość11.11.2014 17:59

Ty jestes prawdziwy Sowizdrzał

zobacz inne zdjęcia -to się przekonasz

Sowizdrzał Jastrzębski11.11.2014 11:37

nie zauważam na zdjęciu agenta Watykanu, czyżby obwodnica została otwarta bez kropidła? to skandal

Pokaż wszystkie opinie (47)