Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
7 listopada 2014

DGP już gotowa. Kierowcy mogą jeździć

  • DGP już gotowa. Kierowcy mogą jeździć
  • DGP już gotowa. Kierowcy mogą jeździć
  • DGP już gotowa. Kierowcy mogą jeździć
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

7 listopada o godzinie 10:00 odbyło się oficjalne oddanie do użytku II etapu Drogi Głównej Południowej, czyli obwodnicy miasta. Cała inwestycja kosztowała prawie 200 mln zł, a nowo otwarty odcinek ponad 122 mln zł.

Do budowy obwodnicy Jastrzębia-Zdroju przymierzano się już w 1996 roku. Po 18 latach udało się to zrealizować. Przez ten czas miasto musiało zaprojektować drogę, wykupić grunty i co otrzymać dofinansowanie, ponieważ ze środków własnych nie byłoby szans na realizację tej inwestycji. I choć droga niejako omija nasze miasto, prezydent Marian Janecki mówił, że to ważna inwestycja dla miasta i regionu. Droga pomoże odciążyć m.in. ulicę Pszczyńską, z której teraz korzysta wiele kierowców chcących przejechać Jastrzębie.

Pierwszy etap obwodnicy mający ponad 3 kilometry został ukończony w czerwcu 2013 roku. Drugi etap (ponad 5 km) ukończono w sierpniu tego roku, ale otwarto go dopiero teraz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł? JSW: Powstanie kopalnia za 2,5 mld zł?

Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie" Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Jastrzebianin14.11.2014 6:56

Wystartuje w następnych wyborach. W końcu też planuję budżet roczny, zarządzam zasobami ludzkimi, podpisuje dokumenty, plany i rozporządzenia. Muszę dbać o remonty i inwestycje, o stałe wpływy do budżetu, rozwój, współpracę z sąsiadami. Słucham ludzi i to wszystko w zakresie gospodarstwa domowego :) W czym jestem gorszy od reszty kandydatów, a zarabiam tyle, że nie mam parcia na kasę :)

Sowizdrzał Jastrzębski12.11.2014 17:11

Faktycznie, przegapiłem te kropki pod zdjęciem. To sygnał że trzeba zmienić szkła na mocniejsze. Jednak agentura była obecna tak jak dawnymi czasy sekretarz, a ten gość z boku ze szwejowskim uśmiechem to zapewne ten co nosi kropidło.

Gość12.11.2014 11:51

Ile lat gwarancji na poświęconą nawierzchnię drogi daje ksiądz?

Gość12.11.2014 8:00

Jastrzebianin nie nadymaj się tak, bo jest akurat na odwrót. Jedynie Źmudziński zarządzał normalną firmą. No Hetman jeszcze ale państwową szkołą. Janecki i Buda nie zarządzali nawet straganem z marchewką.

Do Sowizdrzał Jastrzębski11.11.2014 20:35

Pod zdjęciem są kropki jedna czerwona i dwie białe kliknij w ostatnia białą a doznasz oświecenia.
P.S. Był.

Gość11.11.2014 17:59

Ty jestes prawdziwy Sowizdrzał

zobacz inne zdjęcia -to się przekonasz

Sowizdrzał Jastrzębski11.11.2014 11:37

nie zauważam na zdjęciu agenta Watykanu, czyżby obwodnica została otwarta bez kropidła? to skandal

Pokaż wszystkie opinie (47)