Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
23 stycznia 2015

Dziś w kopalniach masówki. Będzie referendum

Dziś w kopalniach masówki. Będzie referendum
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Masówki informacyjne zorganizowane zostały z powodu wypowiedzenia porozumień przez Zarząd JSW. 26 i 27 stycznia w kopalniach JSW odbędzie się referendum strajkowe.

W czasie masówek pracownicy informowani będą na temat wypowiedzenia przez zarząd spółki zawartych kilka lat temu porozumień.

W najbliższy poniedziałek i wtorek zostanie zorganizowane referendum. Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej będą odpowiadać na dwa pytanie. Pierwsze z nich dotyczyć będzie zorganizowania akcji strajkowej, drugie odwołania zarządu JSW.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2014 roku było już organizowane referendum odwołujące zarząd. Wtedy zdecydowana większość, bo aż 98,84% pracowników, opowiedziała się za jego odwołaniem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
do analityka25.01.2015 8:54

Jeżeli się nie ograniczy komunistycznych przywilejów to kopalnie za jakiś czas padną,cena węgla jest o połowę mniejsza niż dawniej!

analityk24.01.2015 17:20

jarek nie wie, że wdepnął na bardzo grząski grunt. Będzie pan panie zgórowski odpowiedzialny za polaną krew. Mam nadzieję, że po "ucieczce" z Jastrzebia nie będzie panu przysługiwała wielomilionowa odprawa, a wręcz przeciwnie, zapłaci pan za zniszczenie jednej z najbogatszych firm w kraju.

Gość24.01.2015 10:10

Cena węgla na rynkach spadła o ponad 50% a związkowcy mówią że to przez złe zarządzanie spółką? Trzeba być naprawdę ignorantem żeby tak mówić...

jan24.01.2015 8:06

Dość tych komunistycznych przywilejów!Nie widzicie że węgiel jest coraz tańszy i przez to trzeba robić oszczędności aby utrzymać miejsca pracy i aby kopalnie nie upadły!

maksiu23.01.2015 10:45

efekty efekty rychłe ! ... bo co daja takie strajki rozmowy, nerwy

Tadek 23.01.2015 10:12

"Mamy Wojnę" jak napisał były prominenty polityk z Jastrzębia a nie ma go na masówkach dlaczego/ ? Należy zadać pytanie fałsz czy obłuda czy interesy i cynizm wobec uczciwych górników