Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
23 stycznia 2015

Dziś w kopalniach masówki. Będzie referendum

Dziś w kopalniach masówki. Będzie referendum
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Masówki informacyjne zorganizowane zostały z powodu wypowiedzenia porozumień przez Zarząd JSW. 26 i 27 stycznia w kopalniach JSW odbędzie się referendum strajkowe.

W czasie masówek pracownicy informowani będą na temat wypowiedzenia przez zarząd spółki zawartych kilka lat temu porozumień.

W najbliższy poniedziałek i wtorek zostanie zorganizowane referendum. Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej będą odpowiadać na dwa pytanie. Pierwsze z nich dotyczyć będzie zorganizowania akcji strajkowej, drugie odwołania zarządu JSW.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2014 roku było już organizowane referendum odwołujące zarząd. Wtedy zdecydowana większość, bo aż 98,84% pracowników, opowiedziała się za jego odwołaniem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
do analityka25.01.2015 8:54

Jeżeli się nie ograniczy komunistycznych przywilejów to kopalnie za jakiś czas padną,cena węgla jest o połowę mniejsza niż dawniej!

analityk24.01.2015 17:20

jarek nie wie, że wdepnął na bardzo grząski grunt. Będzie pan panie zgórowski odpowiedzialny za polaną krew. Mam nadzieję, że po "ucieczce" z Jastrzebia nie będzie panu przysługiwała wielomilionowa odprawa, a wręcz przeciwnie, zapłaci pan za zniszczenie jednej z najbogatszych firm w kraju.

Gość24.01.2015 10:10

Cena węgla na rynkach spadła o ponad 50% a związkowcy mówią że to przez złe zarządzanie spółką? Trzeba być naprawdę ignorantem żeby tak mówić...

jan24.01.2015 8:06

Dość tych komunistycznych przywilejów!Nie widzicie że węgiel jest coraz tańszy i przez to trzeba robić oszczędności aby utrzymać miejsca pracy i aby kopalnie nie upadły!

maksiu23.01.2015 10:45

efekty efekty rychłe ! ... bo co daja takie strajki rozmowy, nerwy

Tadek 23.01.2015 10:12

"Mamy Wojnę" jak napisał były prominenty polityk z Jastrzębia a nie ma go na masówkach dlaczego/ ? Należy zadać pytanie fałsz czy obłuda czy interesy i cynizm wobec uczciwych górników