Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
30 stycznia 2015

Są dwaj nowi doradcy prezydenta miasta

Są dwaj nowi doradcy prezydenta miasta
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zgodnie z zapowiedziami prezydent miasta Anny Hetman, nastąpiły niewielkie zmiany w Urzędzie Miasta. Zmiana nastąpiła na stanowisku sekretarza miasta. Powołano też dwóch nowych doradców.

Miejsce dotychczasowego sekretarza miasta, Grzegorza Dulemby, przejmie Krzysztof Kucia, do tej pory naczelnik wydziału obywatelskiego w jastrzębskim urzędzie. Dulemba natomiast obejmie funkcję naczelnika w biurze ds. zarządzania jakością.

Pojawią się też dwaj nowi doradcy. Obaj zatrudnieni zostaną tylko na 1/4 etatu. Pierwszy z nich to Piotr Piekarski, przedsiębiorca z Jastrzębia (właściciel Acartus SA), który obejmie funkcję doradcy ds. rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości. Jego zadaniem będą rozmowy z przedsiębiorcami, a także pozyskiwanie nowych inwestorów.

Stanowisko ds. dialogu i seniorów obejmie Sławomir Żmudziński. Mecenas Żmudziński był kontrkandydatem Anny Hetman w ostatnich wyborach prezydenckich. Związany jest również z Niezależną Inicjatywą Mieszkańców.

- Wiceprezydenci i osoby, które mnie otaczają to muszą być osoby zaufane i takie, które mogą w zastępstwie podejmować decyzje - mówi prezydent Anna Hetman.

Jak mówiła prezydent miasta, na razie nie planuje powołania innych doradców czy asystentów. Zapowiada jednak, że pojawią się jeszcze zmiany w urzędzie, takie jak m.in. łączenie wydziałów. Na razie pewne jest rozdzielenie Wydziału Informacji Kultury i Sportu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
jas18.02.2015 17:29

Pan Piotr Piekarski, będzie doradzał fajnie niech najpierw przestanie łamać prawo pracy.
Bo karze mojej żonie pracować popołudniami w domu. W pracy 8 godzin a potem kolejne 6 w domu. czy to sprawiedliwe?? i tak samo jest z innymi pracownikami

Mieszkaniec03.02.2015 20:02

seebaa - poczekaj, daj trochę czasu, nie da się wszystkiego zrobić od razu, Pani Prezydent jest dopiero 2 miesiące.

seebaa03.02.2015 9:38

Co z parkiem co z obiecanym jarem południowym co ???
Co Pani zrobiła prócz zatrudnienia swoich koleżanek i kolegów.

jas02.02.2015 18:25

1/4 etatu tu 1/4 etatu tu dla znajomego a dla zwykłego człowieka 0 pracy bo miasto umarło i tylko obiecanki jak z biletami na MZK są,
Tylko obiecanki

do Olek02.02.2015 17:00

Oj Tadeusz. Jak będziesz obracał kilofem tak szybko jak pałaszujesz catering na spotkaniach Wspólnoty Janeckiego to z pewnością ci się to uda.

ben02.02.2015 16:35

to zmudzinski jest taki stary że zna problemy emerytów? Czy tez potrzebny był dobrze płatny stoleczek?

anty-anty02.02.2015 16:08

Co roku zmniejszają się wydatki na edukację, sport i kulturę. Za to na sztab doradców-kolesi to kasa się znalazła.

Pokaż wszystkie opinie (44)