Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 lutego 2015

40 mln zł na Jastrzębski Węgiel? Tak, ale na 5 lat

40 mln zł na Jastrzębski Węgiel? Tak, ale na 5 lat
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

We wtorek 10 lutego z JSW wyciekły informacje na temat umów sponsorskich z drużynami sportowymi. Klub Jastrzębski Węgiel miał otrzymywać od 37 do 40 mln zł rocznie. Prezes JSW jednak prostuje.

Związkowcy weszli w posiadanie dokumentów spółki, które mówią o umowach zawieranych m.in. z klubami sportowymi. Liderzy związków nie kwestionują legalności umów ale wysokość kwot. W związku z tym chcą zawiadomić organy ścigania.

Według dokumentów, Jastrzębski Węgiel miał otrzymać kwotę od 37 do 40 mln zł (pojawiają się nieprecyzyjne informacje o dokładnej kwocie). 

- To oczywiście robi wrażenie, ale to jest umowa na pięć lat, czyli po 8 mln zł rocznie - mówi prezes JSW, Jarosław Zagórowski.

JSW miała przekazać również 9,3 mln zł na JKH GKS Jastrzębie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
A.14.02.2015 14:35

Na siatkarzy 8 mln rocznie, a na pomoce szkolne dla dzieci tylko 3,9 mln.
Tak wygląda polityka prorodzinna według JSW - więcej kasy na sport niż na dzieci!

Daro12.02.2015 14:23

Jakby dawali dwa razy tyle rocznie na kopaczy to by nie było problemu

górnik12.02.2015 13:54

Po 8mln na rok!!Dajcie to nam a nie drużynie która nie umie zdobyć Mistrzostwa Polski!!!

Gość12.02.2015 8:11

Jsw sponsoruje Jastrzębski Węgiel? Szok. Nazwa zespołu sugerowała, że klub sponsoruje Spółdzielnia Mleczarska.

typ11.02.2015 23:57

9,3 mil zł rocznie czy miesięcznie ?

koop11.02.2015 23:55

Po co ta kasa na siatkarzy? Proste! To bardzo tania reklama. Klub przez 5 lat dostał tyle pieniędzy, co przez strajkujących JSW straciło w 2 dni. O czym my tutaj rozmawiamy. Dzięki siatkarzom JSW jest reklamowane w trakcie meczów w tv Polsat. W ogólnopolskich wiadomościach przynajmniej 2 razy w tygodniu. Grają w Lidze Mistrzów, dzięki czemu napis na koszulkach JSW pojawia sie w TV w całej Europie. W zeszłym roku byliśmy trzecią drużyną Europy. Mecz o trzecie miejsce JW zagrał z Zenitem Kazań. Dla mało zainteresowanej osoby, patrząc na ten mecz mozna bylo zobaczyc na naszych koszulkach JSW, a na drużyny przeciwnej Gazprom. Zobaczcie w jakiej "lidze reklamowej' gramy. Jest to NAJTAŃSZA reklama. Co to jest 8 mln rocznie w porównaniu ze stratami np ze strajku?

olek z zarządu osiedla11.02.2015 21:41

Ręce precz od naszego sportu padalcy ! To my zap... na dole i nasze pieniądze maja byc przekazywane na sport bo innej rozrywki po pracy w Jastrzebiu po prostu nie ma . Chyba że wszyscy na piwo.....

Pokaż wszystkie opinie (41)