Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
21 grudnia 2015

Solanka już gotowa! Mieszkańcy mogą korzystać

  • Solanka już gotowa! Mieszkańcy mogą korzystać
  • Solanka już gotowa! Mieszkańcy mogą korzystać
  • Solanka już gotowa! Mieszkańcy mogą korzystać
  • Solanka już gotowa! Mieszkańcy mogą korzystać
Więcej zdjęć:
fot. Robert Cebula / UM Jastrzębie

Od poniedziałku jastrzębianie mogą już korzystać z inhalatorium solankowego w Parku Zdrojowym. Nie trzeba już jeździć np. do Ciechocinka by skorzystać z zalet jodu.

Z inhalacji można korzystać od godziny 8:00 do 19:00. Wstęp jest całkowicie darmowy. Należy jednak pamiętać, że z inhalacji nie powinno się korzystać codziennie. Czas jednej inhalacji to 30-60 minut.

- Inhalacje wspomagają profilaktykę i leczenie schorzeń takich jak: nieżyt górnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli oraz zatok, rozedma, pylica płuc i astma oskrzelowa, niedoczynność tarczycy, nerwica wegetatywna, stres, ogólne wyczerpanie, stany wyczerpania głosowego oraz alergiczne choroby górnych dróg oddechowych - informuje Urząd Miasta.

Solanka zastosowana w inhalatorium to oryginalna solanka z Zabłocia, która wydobywana jest od 1892 roku z głębokim złóż wód leczniczych. Zawartość jodu to 140mg/litr.

Przy okazji budowy inhalatorium solankowego, odmalowano rzeźbę tańczącej pary, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Tężnia na OWN-ie kończy działalność  Tężnia na OWN-ie kończy działalność

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
stra jastrzebianka28.03.2016 9:17

Jestem pod wrażeniem!Moje kochane Jastrzębie z dzieciństwa ,zawsze będzie w moim sercu .Dawno mnie nie było bo nie wiedziałam o solance, ale będę zobaczę i przekaże dalej.

mieszkaniec02.01.2016 11:56

Jeśli chodzi o Radlin to tężnia jest ok. Jednak tylko nieliczni wiedzą o tym że sprowadzają z Ciechocinka nawet nie solankę tylko ług który dodatkowo rozcieńczają wodą. W związku z tym jodu jest tam max mg/litr podczas gdy u nas jest go 140mg/litr. W Radlinie mają więc pic na wodę foto..........

prawda ekranu30.12.2015 19:42

no to pora na zbudowanie większej, może w OWN? ciekawe czy obecna prezydent da radę cokolwiek zrealizować przez cztery lata?

Aga28.12.2015 22:48

Byłam, widziałam, jest fajnie tylko tak wg mnie trochę to pomieszczenie za małe. Tak jak basen w Zdroju :-(
I znowu trzeba będzie jeździć po sąsiednich miastach :-(

eh28.12.2015 20:18

Nie ma? Źle. Jest? Źle. Polaki cebulaki...

eee28.12.2015 20:04

trzeba było tężnię zbudować, jak w Radlinie, tam wszyscy się mieszczą, bo jak nie w środku to można obok się inhalować. Jeźdżą do tego Radlina zresztą ludzie z Jastrzębia i jeśli prawdą jest to co pisze Dorothe, że u nas obiekt jest za mały, to tak będzie i w przyszłości.

Gość28.12.2015 12:02

Przydałby się jeszcze hot spot z wifi :)

Pokaż wszystkie opinie (30)