Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
5 lutego 2016

Obowiązują nowe stawki opłaty śmieciowej

Obowiązują nowe stawki opłaty śmieciowej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od 1 lutego obowiązują nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój.

Nowe stawki się kształtują na poziomie 9 zł za osobę, za odpady odbierane selektywne oraz 16 zł za odpady mieszane dla budynków jednorodzinnych. Dla budynków wielorodzinnych opłata za jedną osobę wynosi 12,60 zł za śmieci odbierane w sposób selektywny oraz 19,60 zł w przypadku braku segregacji.

- Zmiana stawek opłaty nie rodzi konieczności składania nowej deklaracji przez właściciela nieruchomości. Wyjątkiem będą właściciele nieruchomości, dla których gmina wydała decyzję określającą wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi - informuje Urząd Miasta.

Szczegółowy na temat zmian można znaleźć w uchwale Rady Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wzrośnie opłata za wywóz śmieci? Wzrośnie opłata za wywóz śmieci?

Powiedzą jak segregować odpady Powiedzą jak segregować odpady

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość30.08.2018 8:50

Jak widzę takie opinie, żę to się nie opłata, to naprawdę brakuje mi cierpliwości do czytania takich opinii. A środowisku może się opłaca??? Co? Jak można pokazywać taką ignorancję w XXI wieku? Przeciez świat zalewają śmieci, segregacja to jedyna szansa.

mat07.02.2016 21:06

Czy urzędnicy nie okradają mieszkańców?

Gość06.02.2016 21:50

segregowanie to ściema, to się kompletnie nikomu nie opłaca. Tylko szkło się jakoś opłaca, ale makulatura i plastiki nie. Firmy odbierające śmieci mają te działy do segregowania, ale tam pracownicy zarabiają grosze, bo to się nie opłaca tej firmie, ale muszą pokazywać delegacjom jełopów z urzędów miejskich, gminnych, różnego rodzaju radnym i wójtom - segregujemy, jesteśmy eko, oczekujemy na zlecenia.... Ale tak naprawdę to zarabiają tylko na składowaniu śmieci i jak nie mają co zrobić z makulaturą i plastikami, nie ma chętnego, żeby to zabrał, to to też wywalają na wysypisko.
To się nie opłaca i tyle.
Makulaturę biorą papiernie, same po nią przyjeżdżają, ale makulaturę z drukarń - ścinki niezadrukowane o jednakowej gramaturze. A to co jest w pojemnikach - mieszanka, często z workami, to nadaje się tylko na najgorszej jakości papier toaletowy, którego prawie nikt nie kupuje, więc i też zapotrzebowania na ten syf nie ma.

Gość06.02.2016 21:32

coraz drożej. No, ale przecież było grillowanie na OWN, był festyn pod kinem, więc nie ma co narzekać. Musimy płacić, bo inaczej festynów NIE BĘDZIE.

Gość06.02.2016 19:04

dla mnie koszt wywożenia śmieci jest wprost odwrotnie proporcjonalny do ilości segregowanych odpadów.

Pytacz06.02.2016 14:32

Kiedy protest śmieciowy przed U.M.?

xyz06.02.2016 11:03

Ja również nie segreguje nie ma to najmniejszego sensu. Wyrzucam wszystko stoły łóżka niech zbierają place to wymagam.

Pokaż wszystkie opinie (10)