Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
5 lutego 2016

Obowiązują nowe stawki opłaty śmieciowej

Obowiązują nowe stawki opłaty śmieciowej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od 1 lutego obowiązują nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój.

Nowe stawki się kształtują na poziomie 9 zł za osobę, za odpady odbierane selektywne oraz 16 zł za odpady mieszane dla budynków jednorodzinnych. Dla budynków wielorodzinnych opłata za jedną osobę wynosi 12,60 zł za śmieci odbierane w sposób selektywny oraz 19,60 zł w przypadku braku segregacji.

- Zmiana stawek opłaty nie rodzi konieczności składania nowej deklaracji przez właściciela nieruchomości. Wyjątkiem będą właściciele nieruchomości, dla których gmina wydała decyzję określającą wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi - informuje Urząd Miasta.

Szczegółowy na temat zmian można znaleźć w uchwale Rady Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zebrali 50 worków śmieci w okolicy Kyndry Zebrali 50 worków śmieci w okolicy Kyndry

Za mało śmietników na odpady Za mało śmietników na odpady

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość30.08.2018 8:50

Jak widzę takie opinie, żę to się nie opłata, to naprawdę brakuje mi cierpliwości do czytania takich opinii. A środowisku może się opłaca??? Co? Jak można pokazywać taką ignorancję w XXI wieku? Przeciez świat zalewają śmieci, segregacja to jedyna szansa.

mat07.02.2016 21:06

Czy urzędnicy nie okradają mieszkańców?

Gość06.02.2016 21:50

segregowanie to ściema, to się kompletnie nikomu nie opłaca. Tylko szkło się jakoś opłaca, ale makulatura i plastiki nie. Firmy odbierające śmieci mają te działy do segregowania, ale tam pracownicy zarabiają grosze, bo to się nie opłaca tej firmie, ale muszą pokazywać delegacjom jełopów z urzędów miejskich, gminnych, różnego rodzaju radnym i wójtom - segregujemy, jesteśmy eko, oczekujemy na zlecenia.... Ale tak naprawdę to zarabiają tylko na składowaniu śmieci i jak nie mają co zrobić z makulaturą i plastikami, nie ma chętnego, żeby to zabrał, to to też wywalają na wysypisko.
To się nie opłaca i tyle.
Makulaturę biorą papiernie, same po nią przyjeżdżają, ale makulaturę z drukarń - ścinki niezadrukowane o jednakowej gramaturze. A to co jest w pojemnikach - mieszanka, często z workami, to nadaje się tylko na najgorszej jakości papier toaletowy, którego prawie nikt nie kupuje, więc i też zapotrzebowania na ten syf nie ma.

Gość06.02.2016 21:32

coraz drożej. No, ale przecież było grillowanie na OWN, był festyn pod kinem, więc nie ma co narzekać. Musimy płacić, bo inaczej festynów NIE BĘDZIE.

Gość06.02.2016 19:04

dla mnie koszt wywożenia śmieci jest wprost odwrotnie proporcjonalny do ilości segregowanych odpadów.

Pytacz06.02.2016 14:32

Kiedy protest śmieciowy przed U.M.?

xyz06.02.2016 11:03

Ja również nie segreguje nie ma to najmniejszego sensu. Wyrzucam wszystko stoły łóżka niech zbierają place to wymagam.

Pokaż wszystkie opinie (10)