Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
11 kwietnia 2016

Już niedługo odbędzie kolejny Piknik w PRL-u

Już niedługo odbędzie kolejny Piknik w PRL-u
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

1 maja w naszym mieście odbędzie się kolejny Piknik w PRL-u. Organizatorzy zapraszają do Jastrzębia-Zdroju "Miasta Młodości Pracy i Pokoju". W programie koncerty, konkursy i inne atrakcje.

Impreza odbędzie się na parkingu przed kinem Centrum. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 15:00. Na początku zagra Orkiestra Dęta "Zofiówki". Zagrają również The Postman, czyli cover band The Beatles oraz znana w latach 80-tych Wanda i Banda.

Oprócz tego będzie można przejechać się "ogórkiem" i starymi autami, zobaczyć aktorów przebranych w stroje rodem z PRL-u, a także wziąć udział w konkursach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sylwester pod Gwiazdami - impreza na całego Sylwester pod Gwiazdami - impreza na całego

Co dalej z kinem "Centrum"? Będzie działać nadal? Co dalej z kinem "Centrum"? Będzie działać nadal?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
hejk18.04.2016 20:33

@Sceptyk: za Gierka ludzie przyzwyczaili się do dobrego, normalnego życia, Jaruzelski wszystko zepsuł, bo chciał zrobić koszary z Polski, chciał tresować ludzi. W kraju generalnie rolniczym, żeby mięsa nie było w sklepach? Wódki, piwa, papierosów, papieru toaletowego, cukierków?

hejk18.04.2016 20:10

z PRLu to pamiętam, że Jaruzelskiemu odbiło w l. 80. i ograniczył sprzedaż mięsa, wódki i papierosów m.in., ale też polikwidował mordownie osiedlowe. W pijalni Relaks na Katowickiej zawsze de facto ludzie chlali na umór, ale zmieniono to na bar niby mleczny. "Niby", bo nie było tam zaplecza i kucharzy, i były tylko zimne przekąski, piwo bezalkoholowe i oranżada. Nikt tam, oczywiście nie przychodził. Stała barmanka i gapiła się na pustą salę.
W barach państwowych gdzie alkohol był, to przy zakupie drugiego piwa obowiązkowo należało zamówić zakąskę: koreczki, zimny kotlecik albo śledzia w śmietanie.
Barów prywatnych nie mogli zlikwidować, mogli tylko ograniczyć dostawy, więc wszyscy pijący biegli do baru "Lazar" na Górnym, gdy była dostawa. Bar ten był oblegany, chociaż był przedwojenny, obleśny, nie było nawet klozetów.
Gorzej mieli ci z Tych, bo oni jeździli aż do Miedźnej - takiej wioski pod Pszczyną, tam też była przedwojenna knajpa.

młody 16.04.2016 9:45

"Miasta Młodości Pracy i Pokoju" to hasło to było 30-40 albo nawet 50 lat temu słynne.Bo teraz to powinno być MIASTECZKA STAROŚCI BEZROBOCIA I ROZPACZY DLA MŁODYCH".

@gość12.04.2016 10:16

Przypominam, że mieszkasz w mieście. Jak Ci hałas przeszkadza to wyprowadź się z Jastrzębia.

Sceptyk12.04.2016 8:49

W tym zlym PRL-u wybudowano cale Jastrzebie. Osiedla, sklepy, przychodnie, szpitale, szkoly. Wczesniej tu nic nie bylo... pola, laki... W tym paskudnym PRL-u stworzono z niczego miasto ponad 100tys. Stworzono zaklady pracy-kopalnie, zaklady uslugowe - dziesiatki tysiecy miejsc pracy... Co stworzono w cudownej demokratycznej III RP? Ile szkol, szpitali powstalo? Ile miejsc pracy utworzono? O ile zwiekszylo sie zaludnienie Jastrzebia i innych miast? Gdyby nie ten PRL wiekszosc mieszkancow Jastrzebia dalej by pasalo krowy i gesi gdzies na lakach kieleciego, podlaskiego, czy pomorza...

Paweł 12.04.2016 1:32

Idź ty zgredzie jeden!

hej12.04.2016 1:30

za tego śmiesznego PRLu mieliśmy pociągi i PKSy, może tak przywrócić na chwilę?

Pokaż wszystkie opinie (8)