Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
4 lipca 2016

Kilkadziesiąt interwencji po weekendowych opadach

  • Kilkadziesiąt interwencji po weekendowych opadach
  • Kilkadziesiąt interwencji po weekendowych opadach
Więcej zdjęć:
fot. facebook.com/drogionline

Burza i opady deszczu, które występowały w minionym tygodniu, spowodowały wiele strat. Strażacy wyjeżdżali do interwencji łączni ok. 30 razy. Najczęściej były to zalane pomieszczenia i powalone konary.

Strażacy musieli odpompowywać wodę z zalanych jezdni, między innymi ul. Mazowieckiej, al. Piłsudskiego czy ul. Pszczyńskiej. Woda zalewała również domy, mieszkania i sklepy. Tak było m.in. na ulicy Śląskiej, gdzie zapchany odpływ spowodował gromadzenie się wody na dachu i tym samym przeciekanie jej do mieszkań znajdujących się na najwyższym piętrze.

Zalany został również lokal gastronomiczny znajdujący się w piwnicy, na Arki Bożka. Na ul. Kaszubskiej zalany został również sklep. Na ul. Wyszyńskiego strażacy interweniowali ze względu na zalaną piwnicę.

Strażacy zajmowali się również usuwaniem konarów i powalonych drzew. Tak było m.in na ulicy Zielonej, gdzie drzewo powaliło się nad chodnikiem. Jeden z konarów był również oparty o samochód. Strażacy gasili również pożar drzewa, które zostało trafione piorunem.

Na ulicy Plebiscytowej palił się również transformator, który w wyniku wyładowań atmosferycznych został uszkodzony. Strażacy zabezpieczali go, do przyjazdu pogotowia energetycznego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie? Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
mieszkaniec07.07.2017 20:20

Urząd Miastaa płaci za udrażnianie kanalizacji deszczowej. Czy sprawdza wykonanie udrożnień???? Wynika, że nie!!!!

Gość06.07.2016 8:09

Na środku drogi, co kilka metrów studzienka , ale kiedy popada to okazuje się, że woda nie spływa. Ciekawe.