Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
4 lipca 2016

Kilkadziesiąt interwencji po weekendowych opadach

  • Kilkadziesiąt interwencji po weekendowych opadach
  • Kilkadziesiąt interwencji po weekendowych opadach
Więcej zdjęć:
fot. facebook.com/drogionline

Burza i opady deszczu, które występowały w minionym tygodniu, spowodowały wiele strat. Strażacy wyjeżdżali do interwencji łączni ok. 30 razy. Najczęściej były to zalane pomieszczenia i powalone konary.

Strażacy musieli odpompowywać wodę z zalanych jezdni, między innymi ul. Mazowieckiej, al. Piłsudskiego czy ul. Pszczyńskiej. Woda zalewała również domy, mieszkania i sklepy. Tak było m.in. na ulicy Śląskiej, gdzie zapchany odpływ spowodował gromadzenie się wody na dachu i tym samym przeciekanie jej do mieszkań znajdujących się na najwyższym piętrze.

Zalany został również lokal gastronomiczny znajdujący się w piwnicy, na Arki Bożka. Na ul. Kaszubskiej zalany został również sklep. Na ul. Wyszyńskiego strażacy interweniowali ze względu na zalaną piwnicę.

Strażacy zajmowali się również usuwaniem konarów i powalonych drzew. Tak było m.in na ulicy Zielonej, gdzie drzewo powaliło się nad chodnikiem. Jeden z konarów był również oparty o samochód. Strażacy gasili również pożar drzewa, które zostało trafione piorunem.

Na ulicy Plebiscytowej palił się również transformator, który w wyniku wyładowań atmosferycznych został uszkodzony. Strażacy zabezpieczali go, do przyjazdu pogotowia energetycznego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pies zaklinował się w bramie Pies zaklinował się w bramie

Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne  Połamane drzewa, uszkodzone przewody elektryczne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
mieszkaniec07.07.2017 20:20

Urząd Miastaa płaci za udrażnianie kanalizacji deszczowej. Czy sprawdza wykonanie udrożnień???? Wynika, że nie!!!!

Gość06.07.2016 8:09

Na środku drogi, co kilka metrów studzienka , ale kiedy popada to okazuje się, że woda nie spływa. Ciekawe.