Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
6 lipca 2016

72-latek po raz kolejny przemycał "lewe" papierosy

72-latek po raz kolejny przemycał "lewe" papierosy
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjant po służbie zauważył mężczyznę, który w garażu przetrzymywał znaczne ilości nielegalnych papierosów. Okazało się, że jastrzębianin już w przeszłości był karany za podobne przestępstwa.

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek na osiedlu Zofiówka, kiedy wracający po służbie policjant zauważył jastrzębianina wcześniej notowanego za przestępstwa akcyzowe. Okazało się, że w garażu do którego podjechał samochodem znajdowało się blisko 600 paczek papierosów oraz prawie 4000 sztuk papierosów.

- Kontrabanda została zabezpieczona, a podejrzanego o popełnienie przestępstwa właściciela "lewego towaru" przesłuchano. Wszystko wskazuje na to, że z nielegalnego procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu - informuje policja.

Policjanci wyliczyli, że straty na rzecz Skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosły ok. 13 000 zł. Jastrzębianinowi grożą teraz 3 lata więzienia oraz dotkliwe kary finansowe. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kradł perfumy, bo chciał zarobić Kradł perfumy, bo chciał zarobić

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
chłodno06.07.2016 21:59

Jeśli ma z czego żyć to powinien być ukarany. Ale jeśli ma emeryturę głodową, to co ma rozbić. Być uczciwym? jak politycy? Właśnie jest.

emeryt06.07.2016 20:27

600 paczek papierosów,widać bieda zagląda i to nie żadne przestępstwo! Przyznanie emerytom po 4.20,- a posłom po 2.000,- jak to nazwać ? wszystko zgodnie z prawem! Tylko czyim......

ech06.07.2016 15:28

tia, "zauważył"... Pewnie zapytał gdzieś w barze gdzie tu tańsze fajki kupić, a może gość sam mu przy stoliku zaproponował sprzedaż.... i tak gościa namierzyli....

Gość06.07.2016 11:42

nadgorliwośc jest gorsza od faszyzmu,gdyby były tańsze nikt by nie szmuglował