Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
6 lipca 2016

72-latek po raz kolejny przemycał "lewe" papierosy

72-latek po raz kolejny przemycał "lewe" papierosy
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjant po służbie zauważył mężczyznę, który w garażu przetrzymywał znaczne ilości nielegalnych papierosów. Okazało się, że jastrzębianin już w przeszłości był karany za podobne przestępstwa.

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek na osiedlu Zofiówka, kiedy wracający po służbie policjant zauważył jastrzębianina wcześniej notowanego za przestępstwa akcyzowe. Okazało się, że w garażu do którego podjechał samochodem znajdowało się blisko 600 paczek papierosów oraz prawie 4000 sztuk papierosów.

- Kontrabanda została zabezpieczona, a podejrzanego o popełnienie przestępstwa właściciela "lewego towaru" przesłuchano. Wszystko wskazuje na to, że z nielegalnego procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu - informuje policja.

Policjanci wyliczyli, że straty na rzecz Skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosły ok. 13 000 zł. Jastrzębianinowi grożą teraz 3 lata więzienia oraz dotkliwe kary finansowe. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Zaatakował ekspedientkę nożem Zaatakował ekspedientkę nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
chłodno06.07.2016 21:59

Jeśli ma z czego żyć to powinien być ukarany. Ale jeśli ma emeryturę głodową, to co ma rozbić. Być uczciwym? jak politycy? Właśnie jest.

emeryt06.07.2016 20:27

600 paczek papierosów,widać bieda zagląda i to nie żadne przestępstwo! Przyznanie emerytom po 4.20,- a posłom po 2.000,- jak to nazwać ? wszystko zgodnie z prawem! Tylko czyim......

ech06.07.2016 15:28

tia, "zauważył"... Pewnie zapytał gdzieś w barze gdzie tu tańsze fajki kupić, a może gość sam mu przy stoliku zaproponował sprzedaż.... i tak gościa namierzyli....

Gość06.07.2016 11:42

nadgorliwośc jest gorsza od faszyzmu,gdyby były tańsze nikt by nie szmuglował