1°
9 października 2016

JKH przegrywa z Polonia w dogrywce

JKH przegrywa z Polonia w dogrywceZdjęcie archiwalne

Hokeiści z Jastrzębia przegrali piątkowe spotkanie z Polonią Bytom. Zawodnicy Roberta Kalabera przegrywali 0:2, ale udało im się doprowadzić do dogrywki. W niej lepsi okazali się być jednak ich rywale.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, jednak za jakiś czas inicjatywę przejęli zawodnicy Polonii. W 16. minucie do bramki JKH strzelił znany jastrzębianom Mateusz Danieluk.

W drugiej tercji więcej do powiedzenie nadal mieli bytomianie. W 27. minucie na 2:0 podwyższył Marcin Słodczyk - kiedyś również zawodnik JKH. Tercja zakończyła się nieco wcześniej ze względu na roztrzaskaną osłonę szklaną.

Po przerwie jastrzębianie zaczęli atakować mocniej. Niestety w wyniku starcia z zawodnikiem Polonii, David Zabolotny nabawił się urazu i na jego miejsce wszedł Tomasz  Fuczik. W 51. minucie zawodnicy JKH mogli cieszyć się z pierwszego gola. Jego autorem był Jan Latal. Kilka minut później celny strzał na bramkę rywala oddał Łukasz Nalewajka i było już 2:2.

Rozstrzygnięcie przyszło w dogrywce. Krążęk wystrzelony przez Jakuba Wanackiego odbił się od słupka i wpadł do jastrzębskiej bramki.

TMH Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 3:2 d. (1:0, 1:0, 0:2, 1:0)
1:0 - 15:49 - Mateusz Danieluk - Łukasz Krzemień - Tomasz Pastryk
2:0 - 26:16 - Marcin Słodczyk - Tomasz Pastryk, Matej Cunik (5/4)
2:1 - 50:05 - Jan Latal - Tomasz Kominek, Dominik Paś (5/4)
2:2 - 56:55 - Łukasz Nalewajka - Tomasz Kulas, Tomasz Kominek
3:2 - 61:34 - Jakub Wanacki - Martin Przygodzki - Mateusz Danieluk

Polonia Bytom: Landsman (Zdanowicz) - Cunik, Działo, Bordowski, Kartoszkin, Troszyn - Wanacki, Stępień, Przygodzki, Krzemień, Danieluk - Owczarek, Pastryk, Kozłowski, Słodczyk, Salamon - Falkenhagen, Wąsińsk, Frączek, Kłaczyński.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (od 42:50 - Fuczik) - Latal, Charvat, Kominek, Paś, Peslar - Gimiński, Bigos, R. Nalewajka, Kulas, Ł. Nalewajka - Michałowski, Kubesz, Pelaczyk, Wróbel, Matusik - Chorążyczewski, Ludwiczak, Kącki, Bichta.