Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
12 grudnia 2016

Sprawdzą światła w samochodzie i to za darmo

Sprawdzą światła w samochodzie i to za darmo
fot. KMP Jastrzębie

Policja organizuje kampanię „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”. Mundurowi zwracają uwagę na kierujących na stan i jakość świateł w pojazdach. Podkreślają, że od tego zależy bezpieczeństwo na drodze. 

- W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Niekorzystne warunki atmosferyczne i szybko zapadający zmrok to tylko nieliczne z czynników, wpływających negatywnie na widoczność na drodze. Części ze zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych, udałoby się uniknąć, gdyby kierowcy mieli sprawne, wyregulowane światła - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Na terenie naszego miasta można w dniach od 19-20 grudnia bezpłatnie sprawdzić stan świateł i wyregulować je w czterech stacjach diagnostycznych, są to:

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PKM, ul. Przemysłowa 1,

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów "ADAMEX", ul. Pszczyńska 322,

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów "BIELASZAKA", ul. Pszczyńska 8,

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów "BIELASZKA", Al. Piłsudskiego 41.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość12.12.2016 12:42

I jeszcze jedna ciekawa sprawa kierunkowskazy"amerykańskie" jak to jeździ do przeglądu?

Gość12.12.2016 12:37

A może by tak szanowna policja zaczęła sprawdzać chińskie ledy,ksenony lewe kierowców jeżdżących w dzień na przeciwmgielnych a w nocy na dziennych.
Ciekawym eksponatem jest auto na SZO całe oświetlone lampkami choinkowymi rozprasza to innych kierowców nie mówiąc o tych co im kopara opada i robią cuda na drodze.
Jeżdżąc dziennie można napotkać te same samochody ze spalonymi żarówkami od dłuższego czasu. Rekordzista jest kierowca hondy pracujący na KWK Zofiówka chyba od półtora roku ma spalona lewa przednią żarówkę.

mirek12.12.2016 10:02

Przeciez na kazdej stacji jest gratis nie mylic z tym jezeli ktos chce zmienic zarowke bo sa takie samochody ze moze to i godzine zajac. Ale sprawdzenia sa gratis i tyle w temacie !!!

zawodowy kierowca12.12.2016 10:00

Nieprawidłowe ustawienie świateł to istna plaga. Śmiem twierdzić, że przynajmniej 50% samochodów ma je źle ustawione i albo oślepiają innych użytkowników drogi, albo kierowca narzeka, że źle świecą, pakuje tam niewiadomo jakie żarówki czy nie daj Boże jakieś chińskie xenony, a to prowadzi znowu do oślepiania innych. Niestety jest to wynik tego, że za przysłowiową flachę, każdy grat i złom na kółkach opuści stację diagnostyczną z pieczątką potwierdzając prawidłowy stan techniczny. Ludzie, przeglądy okresowe są dla WASZEGO I INNYCH BEZPIECZEŃSTWA. Jak możecie świadomie narażać siebie i innych, jeżdżąc takimi autami!?? Pomyślcie i może następnym razem, zanim pojedziecie na przegląd doprowadźcie auto do stanu, w jakim nie będzie stwarzał niebezpieczeństwa i na pewno nie będzie problemu z przejściem przeglądu okresowego.

Gość12.12.2016 9:42

Czy będą pomagali kierowcom włączać światła, bo wielu tego nie potrafi i jeździ bez włączonych nawet we mgle?

kierowca12.12.2016 9:07

Ustawianie świateł w okręgowych stacjach powinno być za darmo cały rok.