Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
31 stycznia 2017

Każdy będzie mógł otrzymać darmowe pożywienie

Każdy będzie mógł otrzymać darmowe pożywienie
fot. pixabay

Jedzenie, które będzie można wziąć zupełnie za darmo z lodówek ustawionych na ulicach miasta? To nie jest science fiction, ale rzeczywistość, która niedługo może stać się faktem. Już niedługo w naszym mieście rusza Jadłodzielnia Foodsharing. 

Jadłodzielnia Foodsharing to inicjatywa, dzięki której na ulicach miasta pojawią się specjalnie oznakowane szafki oraz lodówki z żywnością. Każdy, kto będzie miał na to ochotę, będzie mógł się poczęstować produktami znajdującymi się w chłodziarce zupełnie za darmo. Będzie można również umieścić w niej nadmiar produktów spożywczych. Pomysł ma zapobiec marnowaniu się żywności, tak aby nie trafiała ona na śmietnik. Pierwsze jadłodzielnie pojawią się w centrum miasta - na al. Józefa Piłsudskiego.

Każdy mieszkaniec jest zaproszony, aby włączyć się do tej inicjatywy. Można dzielić się jedzeniem. Częstować produktami. Zachęcić sklepy i restauracje, aby przyłączyły się do akcji. Będą potrzebne osoby, które zadeklarują odbiór nadwyżki żywności od tych, którzy mają jej za dużo i dostarczą ją do lodówek. Wszyscy zainteresowani współtworzeniem jastrzębskiej jadłodzielni mogą kontaktować się pod numerem telefonu: 509 614 926. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Druga jadłodzielnia w Jastrzębiu Druga jadłodzielnia w Jastrzębiu

Smakowity weekend! Food Truck'i pod kinem Centrum Smakowity weekend! Food Truck'i pod kinem Centrum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
seboc06.02.2017 11:23

@Gosc
Idea narodzila i sie przyjela w Iranie.
Cos mi sie wydaje, ze w Jastrzebiu ten pomysl poniesie porazke. Wszak jestesmy narodem wybranym.

Zaprosilbys nieznajomego na ulica na obiad? Odwiedzajac Iran jest prawie pewne, ze ktos po chwili rozmowy powie, ze musi cie przedstawic swojej wielopokoleniowej rodzinie. Podobno goscinnosc to polska specjalnosc.

Gość05.02.2017 17:43

Dobrze ,że podano te linki .Można się dowiedzieć, które państwa stoją od Polski o wiele wyżej. Społecznie .Np. Pakistan. Musimy się od nich koniecznie wielu rzeczy nauczyć..

Gość05.02.2017 13:33

Jeszcze nawet tego nie ma, ale już jest okazja ,żeby atakować emerytów, Ślązaków. Brawo ,szczytna idea. Rozbudziła pokłady nienawiści i pogardy .Jak zwykle w Jastrzębiu.

Gość05.02.2017 13:29

Co na to sanepid? Czy jedzenie na pewno będzie zdatne do spożycia? Jedzenie powinny rozprowadzać osoby które mają ważne książeczki sanitariarne,a nie np.nosiciele wirusów

seboc01.02.2017 12:51

Idea sprawdzila sie w krajach, ktore spolecznie stoja znacznie od Polski wyzej: Powinnismy sie uczyc.
https://en.wikipedia.org/wiki/Wall_of_kindness 

do Gość01.02.2017 10:22

Pierwsi to będą ci z PO wraz z całą opozycją z sejmu. A co z gabinetem cieni?

Pokaż wszystkie opinie (32)