Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
20 kwietnia 2017

Są nieprawidłowości? Przeszeregowania w JSW sprawdzi PIP

Są nieprawidłowości? Przeszeregowania w JSW sprawdzi PIP
fot. wikipedia / Klaumich49

O tym, że w sprawie przeszeregowań w Jastrzębskiej Spółce Węglowej liczy się głos działaczy związkowych informował Związek Zawodowy Jedność. Według działaczy, to nie względy merytoryczne, a przynależność związkowa ma mieć decydujące znaczenie. Po publikacji na ten temat do „Jedności” wpłynęły nowe informacje w tej sprawie. 

Związkowcy informowali, że ingerencja osób trzecich, do jakiej doszło w trakcie przyznawania przeszeregowań, w żaden sposób niezwiązanych pracą poszczególnych oddziałów czy ciągiem technologicznym kopalni, a przede wszystkim uzależnienie przyznawania przeszeregowań od przynależności związkowej, jest rażącym łamaniem podstawowych praw pracowniczych, jak również rażącym łamaniem konstytucyjnego prawa do wolności zrzeszania się zagwarantowanego przez ustawę zasadniczą.

Po publikacji tekstu na ten temat na łamach naszego portalu oraz skierowania pisma do zarządu JSW działacze otrzymali zgłoszenia pracowników w sprawie przeszeregowań.

 - Rozpętała się prawdziwa lawina zgłoszeń o nieprawidłowościach, wszystkie te zgłoszenia są odnotowywane, niemniej jednak w związku z tak dużą skalą nieprawidłowości informujemy, że sprawa przeszeregowań została skierowana do Państwowa Inspekcja Pracy - wyjaśnia Związek Zawodowy „Jedność” Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
Jastrzebianin22.04.2017 12:55

Ujednolicic zarobek związkowców i zabrac im prawo do funduszu socjalnego. Zajmuja się tylko balangowaniem i wycieczkami lub rozklejaniem przez planistkę np na boryni plakatow. Za to dostala dwie stawki wyżej.

Do Żabi ogier21.04.2017 14:11

Co ty chłopie myślałeś ,że będzie inaczej jedność też chce się dorwać do koryta. Sztuczny tłok .Zawsze tak było.Pozdrawiam naiwniaków.

Żabi ogier21.04.2017 12:50

Gdy powstawala jedność zalozyciele mówili ze nie będą kozystac z oddelegowan w biurach a jak jest każdy widzi.Biuro podróży pelna geba.Wstyd panowie WSTYD kolejny beton związkowy.

pniowek srk21.04.2017 11:44

a na Pniówka za dwa ZZ jedność i na zofiówce to jakieś filie tych związków są nie rozumie

ja21.04.2017 9:30

o tak Wasi koledzy nie dostali to się burzycie. a jak na codzień dupolizy dostają lepsze fuchy od innych to też mamy zgłosić do pipu?

śleper21.04.2017 7:26

Popatrzcie na ofertę wycieczkową ZZ Jedność Zofiówka to istne biuro podróży.A miało być inaczej dlatego wypisałem się z ZZ Jedność i nie jestem nigdzie. Podwyższono mi grupę i jest git .Po co tyle fermentu nie wiem.Chyba zamieszanie musi być.

dorożkarz21.04.2017 7:06

Zarządzanie w spółce to skansen

Pokaż wszystkie opinie (43)