Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
9 czerwca 2017

Firmy interesują się OWN. Wkrótce rozstrzygnięcie przetargu

Firmy  interesują się OWN. Wkrótce rozstrzygnięcie przetargu
fot. UM Jastrzębie

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na to, kiedy ruszy modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Pierwszy przetarg, który ogłoszono w maju na tą inwestycję nie spotkał się z zainteresowaniem wykonawców. Wkrótce otwarcie ofert w drugim przetargu. 

Jak mówi naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Maria Pilarska firmy wykazują zainteresowanie OWN.

- Do naszego wydziału kierowane są zapytania w związku z tą inwestycją. Widać, że wykonawcy są nią zainteresowani – mówi naczelnik.

Rewitalizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego ma zostać rozłożona na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmuje budowę wodnego placu edukacyjno-zabawowego. Planuje się również powstanie parku widokowego, który ma znajdować się w miejscu obecnego amfiteatru. Tam, gdzie teraz są ruiny basenu ma znajdować się teren rekreacyjny zielony. Ważnym obiektem na OWN będzie tężnia, usytuowana na placu w kształcie ośmiokąta o konstrukcji drewnianej.

Pierwotnie projekt rewitalizacji OWN, który nie uzyskał dofinansowania unijnego z powodu zbyt dużej ilości projektów ubiegających się o pieniądze, zawierał budowę ekomuzeum i wiele akcentów związanych z górnictwem. Były one warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie. Przy realizacji tego zadania w oparciu o środku budżetowe nie ma konieczności ponoszenia nakładów na elementy związane z przemysłem węglowym.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: 200 milionów preferencyjnej pożyczki JSW: 200 milionów preferencyjnej pożyczki

Będą nowe siłownie na osiedlach Będą nowe siłownie na osiedlach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
Gość12.06.2017 9:00

Koks, prezydentury Hetman i Janeckiego dowodzą, że nauczyciele nie nadają się do zarządzania miastem. Powiem więcej, nauczycielowi nie powierzyłbym nawet zarządzania zieleniakiem.

ale 12.06.2017 8:54

czy PiS to też może zablokować? mają wszystkie służby w Państwie, więc byle by dowalić Hetman, to chyba zrobią wszystko?! już przecież kiedyś Matusiak nasyłał prokuraturę na Hetman za imprezy na OWN

Gość12.06.2017 8:17

Koks, chyba za dużo koksu.

Koks11.06.2017 21:03

Czekam na powrot Janeckiego
To byl doswiadczony i konkretny polityk
2002-2014 to byly dobre lata

Gość11.06.2017 7:25

Mieszkańcom Jastrzębia wystarczy buda z piwem i disco polo.

Zachwycona10.06.2017 20:21

"Wkrótce rozstrzygnięcie przetargu"? Jasnowidz jakiś czy co? No chyba, że bierze pod uwagę każde rozstrzygnięcie czyli również unieważnienie, które może się zdarzyć np. w przypadku braku ofert. No, ale wiadomo pijar dla pani mocnej figury musi być. Jakoś tak całkiem niedawno pisano, że ul. 1 Maja zmienia się a w tym samym dniu przetarg unieważniono. Można by długo wymieniać podobne hasła propagandowe, które zostały tylko hasłami. Ciemny lud wszystko kupi ...

Gość10.06.2017 15:12

Inwestycja, podobnie, jak remont Mazowieckiej, zostanie podzielona na etapy, a ostatni zostanie zakończony w 2128 roku.

Pokaż wszystkie opinie (32)