Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
9 czerwca 2017

Firmy interesują się OWN. Wkrótce rozstrzygnięcie przetargu

Firmy  interesują się OWN. Wkrótce rozstrzygnięcie przetargu
fot. UM Jastrzębie

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na to, kiedy ruszy modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Pierwszy przetarg, który ogłoszono w maju na tą inwestycję nie spotkał się z zainteresowaniem wykonawców. Wkrótce otwarcie ofert w drugim przetargu. 

Jak mówi naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Maria Pilarska firmy wykazują zainteresowanie OWN.

- Do naszego wydziału kierowane są zapytania w związku z tą inwestycją. Widać, że wykonawcy są nią zainteresowani – mówi naczelnik.

Rewitalizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego ma zostać rozłożona na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmuje budowę wodnego placu edukacyjno-zabawowego. Planuje się również powstanie parku widokowego, który ma znajdować się w miejscu obecnego amfiteatru. Tam, gdzie teraz są ruiny basenu ma znajdować się teren rekreacyjny zielony. Ważnym obiektem na OWN będzie tężnia, usytuowana na placu w kształcie ośmiokąta o konstrukcji drewnianej.

Pierwotnie projekt rewitalizacji OWN, który nie uzyskał dofinansowania unijnego z powodu zbyt dużej ilości projektów ubiegających się o pieniądze, zawierał budowę ekomuzeum i wiele akcentów związanych z górnictwem. Były one warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie. Przy realizacji tego zadania w oparciu o środku budżetowe nie ma konieczności ponoszenia nakładów na elementy związane z przemysłem węglowym.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego Rusza rewitalizacja Parku Zdrojowego

Rusza miejski plan naprawy wiaduktów Rusza miejski plan naprawy wiaduktów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
Gość12.06.2017 9:00

Koks, prezydentury Hetman i Janeckiego dowodzą, że nauczyciele nie nadają się do zarządzania miastem. Powiem więcej, nauczycielowi nie powierzyłbym nawet zarządzania zieleniakiem.

ale 12.06.2017 8:54

czy PiS to też może zablokować? mają wszystkie służby w Państwie, więc byle by dowalić Hetman, to chyba zrobią wszystko?! już przecież kiedyś Matusiak nasyłał prokuraturę na Hetman za imprezy na OWN

Gość12.06.2017 8:17

Koks, chyba za dużo koksu.

Koks11.06.2017 21:03

Czekam na powrot Janeckiego
To byl doswiadczony i konkretny polityk
2002-2014 to byly dobre lata

Gość11.06.2017 7:25

Mieszkańcom Jastrzębia wystarczy buda z piwem i disco polo.

Zachwycona10.06.2017 20:21

"Wkrótce rozstrzygnięcie przetargu"? Jasnowidz jakiś czy co? No chyba, że bierze pod uwagę każde rozstrzygnięcie czyli również unieważnienie, które może się zdarzyć np. w przypadku braku ofert. No, ale wiadomo pijar dla pani mocnej figury musi być. Jakoś tak całkiem niedawno pisano, że ul. 1 Maja zmienia się a w tym samym dniu przetarg unieważniono. Można by długo wymieniać podobne hasła propagandowe, które zostały tylko hasłami. Ciemny lud wszystko kupi ...

Gość10.06.2017 15:12

Inwestycja, podobnie, jak remont Mazowieckiej, zostanie podzielona na etapy, a ostatni zostanie zakończony w 2128 roku.

Pokaż wszystkie opinie (32)