Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 czerwca 2017

Premia dla górników jeszcze nie teraz. Może po wakacjach

Premia dla górników jeszcze nie teraz. Może po wakacjach
fot. UM Jastrzębie

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zachęceni dobrymi wynikami spółki za pierwszy kwartał tego roku, coraz częściej domagają się przywrócenia zawieszonych świadczeń, m.in. czternastej pensji, deputatu węglowego. Górnicy oczekiwali, że jednorazowa premia zostanie wypłacona im jeszcze przed wakacjami.  

Kiedy górnicy otrzymają gratyfikację finansową w związku z dobrymi wynikami spółki za pierwszy kwartał? Pełniący obowiązki prezesa JSW Daniel Ozon skłania się raczej do wypłaty jednorazowej premii, niż przywrócenia stałych elementów wynagrodzenia. Na razie wizja jednorazowej premii dla górników oddala się, ponieważ spółka zdecydował się wydać pieniądze na wcześniejszy wykup obligacji. Na ten cel wydatkowano 26 660 000 USD oraz 150 390 000 PLN. Spółce pozostały jeszcze do wykupienia obligację na łączną wartość 701 050 000 PLN oraz 125 020 000 USD.

Pracownikom pozostaje, więc liczyć na to, że wyniki drugiego kwartału będą równie obiecujące, co pierwszego. Wtedy zarząd, JSW jest gotowy usiąść do rozmów w sprawie ewentualnej premii. Niektórzy działacze związkowi mają nadzieję, że zostanie ona wypłacona po wakacjach. Trzeba jednak pamiętać, że zarząd JSW planuje utworzyć specjalny fundusz finansowy w wysokości 1 mld zł, który by zabezpieczał firmę przed wahaniami cen na rynkach.

- Jeżeli po drugim kwartale uda nam się ten fundusz wypełnić gotówką, a oprócz tego nadgonić wykonywane w ograniczonym zakresie w ostatnich trzech latach roboty przygotowawcze, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pozostałe zyski podzielić między załogę - powiedział Daniel Ozon, dla portalu górniczego nettg.pl, wydanie czerwcowe.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (55)
Gość16.06.2017 11:35

tak wypłaty co najmniej 500zł mniejsze już 2 miesiąc tak jest a po wakacjach dadzą wielce 2tyś dziękuje za taką premie

do analityk 14.06.2017 20:20

sobie sprawdź bo z tego co wiem masz problemy z swoją żonom a potem pisz głupoty. Analizuj swoje problemy a potem innych....

jo14.06.2017 18:44

No na co liczymy przeciez zadne zwiazki nic nie zalatwiaja bo dbaja tylko i wylacznie o swoje interesiki na kopalniach sklepy pralnie remonty punkty opatrunkowe wiec beda siedziec cicho i zbierac swoje a gornikom nic za co za to ze wypracowali ten zysk. Brawo zwiazki jsw przynajmniej w ppg zwiazki walcza a nie sprzedaja sie

Ticc14.06.2017 15:05

panowie zwiazki nam to załtwiły

ryl13.06.2017 20:32

Jeszcze długo będzie nam się odbijalo ośmiorniczkami za które placilisy tyle lat POpaprancą !!!

olo13.06.2017 18:52

Ceny węgla koksowego spadają kolejne kwartały to zysk po ok. 300-400 mln.(jak dobrze pójdzie). 1 mld idzie na rezerwę 700 mln wydadzą na wykup akcji a reszta na....dywidendę, tak będą ją musieli też uwzględnić. Rachunek jest prosty, od sierpnia będzie nagłośniane że ceny węgla spadają i znów trzeba zaciskać pasa. Górnicy niestety nic albo grosze dostaną. Za to zarząd i plejada dyrektorów, w tym z biura zarządu, podpisanych pod tym że skutecznie zarządzali i jest wynik otrzyma premię ale tego publicznie nie ogłoszą. Żal mi Was, szczerze ale to taka nienormalna normalność.

Kraplak13.06.2017 17:19

Pompy są, ale nie wyrabiają i ciągle awaria. Najpierw idziesz po rurach trzymając się rozpór przy ociosie, zaczyna przelewać ci się do gumiaka, z każdym metrem jest co raz więcej wody. W końcu woda do pasa, potem idziesz pomostem a pod tobą 2 metry wody, dalej pomost jest uszkodzony i...jedni wracają, inni rozbierają się i hmm..już pisałem

Pokaż wszystkie opinie (55)