Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
18 lipca 2017

Rowerzysta potrącony przez samochód. Odwieziono go do szpitala

Rowerzysta potrącony przez samochód. Odwieziono go do szpitala
fot. pixabay

Sezon rowerowy w pełni. Na ulicach coraz częściej widać wielbicieli dwóch kółek. Zdarza się, że dochodzi do wypadków drogowych z udziałem właścicieli jednośladów i samochodów. W poniedziałek rowerzysta został potrącony przez samochód. 

W poniedziałek tuż po godzinie 15:00 jeden z jastrzębskich rowerzystów, który postanowił wybrać się na wycieczkę na swoim dwukołowcu, nie zaliczył tej eskapady do udanych. Na ulicy Armii Krajowej, na wysokości dawnej siedziby Jastrzębskiej Spółki Węglowej, został potrącony przez samochód. 

 - Ze wstępnych ustaleń policjantów z jastrzębskiej drogówki wynika, iż 18-letni rowerzysta jadąc chodnikiem od ulicy Ranoszka, w kierunku centrum miasta najechał na prawidłowo jadący pojazd, którego 41-letni kierujący chciał włączyć się do ruchu na ulicy Armii Krajowej, w związku z czym doszło do zdarzenia drogowego. Rowerzysta z urazem nogi oraz ręki trafił do szpitala. Kierujący byli trzeźwi - informuje KMP.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i zwrócenie szczególnej uwagi przez kierowców samochodów na niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
tomek18.07.2017 17:30

kierowca roweru jechał chodnikiem i prawidłowo właczajacy sie do ruch samochod dostał w bok od rowerzysty jadacego chodnikiem nie ulica,a chodnikem mozemy jechac jezeli nie ma pasa dla rowerow ze szczególna ostroznoscia.Byłem na miejscu 15/05

ZIMBABWE18.07.2017 15:48

Większość kierowców powinno być pozbawionych prawa jazdy na zawsze !!!!!
Nie wszyscy muszą mieć samochody !!!!
Rowery to samo zdrowie , także psychiczne !

Do j18.07.2017 14:36

Przeczytaj jeszcze raz artykuły i zastanów się kto miał szczęście że bezmyślnie nie zginął..... Jest wyraźnie napisane kto zawinił.

TiC18.07.2017 13:34

I pewnie teraz będzie problem kto i za co pokryje szkody w aucie które mogą wynieść od kilkuset złotych do kwot kilku tysięcy. Obowiązkowe OC dla rowerzystów!!! Koszt nie będzie duży a wszyscy będą spokojniejsi i sądy mniej pracy będą miały.

gekk18.07.2017 13:07

WIĘKSZOŚĆ kierowców samochodów mysli, że jezdnia należy tylko do nich - taka jest prawda. Gonią, żeby juz golonko wciągnąć i zapić piwskiem, a sportowiec-rowerzysta potem na tym cierpi.

jo18.07.2017 12:27

Drodzy rowerzyści! Korzystajcie ze ścieżek rowerowych jak są! Samochody po ścieżkach rowerowych Wam nie jeżdżą więc i Wy zjedźcie z drogi jak ją macie - to Wasz obowiązek! (można zapłacić za to mandat). Jak nie ma ścieżki rowerowej to jedźcie maksymalnie przy prawej krawędzi jezdni, a nie środkiem lub prawie środkiem, bo samochód, autobus, ciężarówka nie ma ochoty wlec się 15 km/h. Sygnalizujcie manewry na drodze i to wcześniej, a nie w ogóle lub na ostatnią chwilę. Na drodze nie ma świętych krów, tak drodzy rowerzyści Wy do nich też nie należycie. Szanujmy się nawzajem.

erwin18.07.2017 10:41

Rowerzysta padł a karawana jedzie dalej .

Pokaż wszystkie opinie (9)