Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trzecia ligowa wygrana GKS-u Jastrzębie

Dzięki świetnej postawie w drugiej połowie, w której gospodarze zdobyli trzy gole, GKS wygrał z  Pogonią Siedlce 3:1 i dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty.

Trzecia ligowa wygrana GKS-u Jastrzębie
Dzięki świetnej postawie w drugiej połowie GKS wygrał z Pogonią Siedlce 3:1

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, a stroną przeważającą była Pogoń, która już w 3. minucie mogła wyjść na prowadzenie, ale przed stratą bramki uratował słupek. Z kolei w 20. minucie na wysokości zadania stanął Drazik, który nie dał się pokonać po groźnym strzale Nowaka. Minutę później było już jednak 0:1, a na listę strzelców wpisał się były zawodnik GKS-u, Michał Rutkowski, który po małym zamieszaniu w polu karnym wpakował piłkę do bramki. Do wyrównania mógł doprowadzić w 26. minucie Boruń, którego strzał z rzutu wolnego z ostrego kąta zatrzymał się na poprzeczkę. W trzecim kwadransie oba zespoły stworzyły jeszcze po jednej groźnej sytuacji. W 38. minucie z rzutu wolnego dobrze przymierzył Włodyka, lecz piłkę zmierzającą w okienko na róg wybił Drazik, a w 45. minucie golkiper gości dobrze interweniował po główce Wybrańca.

W przerwie trener Grzegorz Kurdziel zdecydował się na przeprowadzenie czterech zmian i na boisku pojawili się Dominik Klimkiewicz, Kamil Jadach, Dariusz Kamiński i wracający po kontuzji Farid Ali. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem obraz gry zmienił się diametralnie, a drużyna osiągnęła sporą przewagę, którą ostatecznie udokumentowała trzema golami.

Najpierw jednak chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy było groźnie pod bramką GKS-u, gdy po uderzeniu i rykoszecie piłka nieznacznie minęła słupek. W 49. minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był Ali, którego strzał został wybity z linii bramkowej, a dziesięć minut później ładną akcję drużyny mógł wykończyć Stanclik, lecz nieczysto trafił w piłkę. W 66. minucie spotkania kolejny raz dobrą interwencją popisał się Drazik, broniąc uderzenie z ostrego kąta.

W kolejnych 15 minutach miał miejsce prawdziwy szturm na bramkę gości. W 69. minucie do wyrównania doprowadził Stanclik, wykorzystując świetne dośrodkowanie Alego. Cztery minuty później po rzucie rożnym dwukrotnie uderzał Stanclik, a piłkę do bramki skierował Gołuch, jednak wydaje się, że piłka po drugim uderzeniu Daniela przekroczyła linię bramkową i to właśnie jemu zapisano tego gola. W 80. minucie kolejny raz do strzału doszedł Stanclik, ponownie po kornerze, lecz tym razem trafił w Mateusza Słodowego. Wynik meczu ustalił w 84. minucie spotkania Zakharchenko, do którego piłka trafiła po rzucie rożnym, a ten z bliska pokonał Kikolskiego. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie i GKS dopisał do swojego konta trzecie w tym sezonie trzy punkty.

GKS Jastrzębie - Pogoń Siedlce 3:1 (0:1)

  • 0:1 - Michał Rutkowski 21’
  • 1:1 - Daniel Stanclik 69’
  • 2:1 - Daniel Stanclik 73’
  • 3:1 - Yevgeniy Zakharchenko 84’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Kacper Kawula (46. Kamil Jadach), Mateusz Słodowy, Yevgeniy Zakharchenko, Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Nataniel Wybraniec (46. Farid Ali), Natan Wysiński (46. Dominik Klimkiewicz), Dawid Szkudlarek (46. Dariusz Kamiński), Szymon Gołuch, Daniel Stanclik.

Pogoń Siedlce: Maciej Kikolski - Tomasz Lewandowski, Kamil Włodyka, Damian Nowak, Maciej Wichtowski, Cezary Bujalski (62. Robert Prochownik), Nikodem Fiedosiewicz (74. Maciej Kołoczek), Przemysław Misiak, Michał Rutkowski, Ernest Dzięcioł, Cezary Demianiuk.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Żółty palec z magii (87.239. * .85) 28.08.2022 12:44

Trzecia liga gjekaes cała Polska o tym wie

~Kot Barona Munchhausena (188.147. * .215) 28.08.2022 12:06

Zlikwidować tą fabrykę smrodu.

~Jorgi76 (93.179. * .20) 27.08.2022 15:13

Każda wygrana jastrzębskiego zespołu cieszy niezależnie od dyscypliny.