Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS Jastrzębie wygrało u siebie z Kotwicą Kołobrzeg [ZDJĘCIA]

W jednym czwartkowym meczu piłkarskiej II ligi GKS Jastrzębie pokonało zespół Kotwica Kołobrzeg 1:0. Zwycięskiego gola w 81 minucie strzelił Szymon Gołuch. Zobacz zdjęcia w galerii.

GKS Jastrzębie wygrało u siebie z Kotwicą Kołobrzeg [ZDJĘCIA]
Radość po strzeleniu zwycięskiej bramki

Od pierwszych minut spotkania większą chęć do gry wykazywał nasz zespół, który szybko starał się zdobyć otwierającą bramkę. Największy napór prowadziliśmy przez pierwszych kilkanaście minut, w trakcie który stworzyliśmy dwie groźne sytuacje – obie po stałych fragmentach gry, ale za każdym razem dobrze interweniował Pogorzelec. Kolejne minuty to solidna gra z obu stron, jednak brakowało konkretów pod obiema bramkami. W końcowych fragmentach pierwszej połowy do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, którzy uzyskali lekką przewagę, lecz na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, z tą różnicą, że dużo więcej działo się pod obiema bramkami. Najpierw dwoma dobrymi interwencjami popisał się Antkowiak, a w odpowiedzi Kamiński trafił w spojenie, po czym niecelnie dobijał Zych. W 58. minucie o centymetry pomylił się Vaz, który uderzał z rzutu wolnego, z kolei cztery minuty później Pogorzelec poradził sobie ze strzałem z dystansu Stanclika. W 70. minucie dobrą interwencją po strzale z ponad 30 metrów z rzutu wolnego Soljicia popisał się Antkowiak, a sześć minut później kluczową interwencję zaliczył Golak, który wygarnął piłkę szarżującemu na naszą bramkę Frączczakowi.

Najważniejsza sytuacja drugiej połowy i całego meczu miała miejsce w 81. minucie, kiedy to przy linii końcowej faulowany był Kamiński. Z rzutu wolnego idealnie zacentrował Witkowski, a skuteczną główką popisał się rezerwowy Szymon Gołuch, który, jak się później okazało, dał nam tym trafieniem trzy punkty. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, ale Kotwicę w 86. minucie przed stratą gola uratował słupek po uderzeniu Lecha. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem GKS-u, które było jednocześnie trzecim zwycięstwem naszej drużyny przy Harcerskiej z rzędu.

6 kwietnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 16:00

GKS Jastrzębie - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)

  • 1:0 - Szymon Gołuch 81’

GKS Jastrzębie: Michał Antkowiak - Dariusz Kamiński, Przemysław Lech, Sebastian Golak, Dawid Witkowski, Krystian Mucha, Joao Guilherme, Ricardo Vaz, Farid Ali, Kacper Zych (73. Szymon Gołuch), Daniel Stanclik.

Kotwica Kołobrzeg: Oskar Pogorzelec - Damian Kostkowski, Adam Frączczak, Paweł Łysiak (62. Michał Cywiński), Jakub Szarpak (73. Łukasz Sierpina), Josip Soljić, Grzegorz Goncerz (73. Jakub Bojas), Sebastian Murawski, Mikołaj Rakowski (62. Kamil Kort), Piotr Witasik, Kamil Bartoś.

Sędzia: Aleksander Kozieł

Żółte kartki: Vaz, Guilherme (GKS) oraz Murawski, Łysiak, Frączczak, Kostkowski (Kotwica)

Czerwona kartka: Kostkowski (Kotwica).

Widzów: 685.

Zdjęcia Andrzej Klocek

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].