Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie rozdało ponad 3 mln zł na sport. Kto otrzyma najwięcej?

- Do 9 klubów trafi w sumie kwota dokładnie 3,1 miliona złotych. Najwyższe dotacje otrzymały największe zespoły - poinformował Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Jastrzębie rozdało ponad 3 mln zł na sport. Kto otrzyma najwięcej?RF._.studio/ pexels.com (zdjęcie poglądowe)
Poszczególnym zespołom przekazane pieniądze mają posłużyć na tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu

Jastrzębie rozdało ponad 3 mln zł na sport. Kto otrzyma najwięcej?

Kwoty od 20 tysięcy do 1,4 miliona złotych zostały przyznane klubom sportowym z Jastrzębia-Zdroju w ramach udzielanych im dotacji. W sumie miasto w tym roku przeznaczy na ten cel co najmniej 3,1 mln zł.

Dotacje zostały przyznane 9 klubom sportowym. Największe dofinansowanie otrzymał piłkarski GKS Jastrzębie, na którego konto wpłynie 1,4 mln zł. Drugoligowiec przeznaczy te pieniądze na "Szkolenie i udział w rozgrywkach piłkarskich drużyny seniorów GKSu Jastrzębie".

Druga najwyższa kwota trafi do hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie, którzy otrzymali 800 tys. zł na rzecz "Udziału w szkoleniu i występy w rozgrywkach drużyny seniorów JKH GKS Jastrzębie".

640 tys. zł trafi z kolei do siatkarskich mistrzów Polski, czyli zespołu Jastrzębskiego Węgla. Pomarańczowi otrzymane pieniądze spożytkują na "Rozwój i podnoszenie poziomu sportowego zawodników piłki siatkowej reprezentujących Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel w Jastrzębiu-Zdroju oraz uczestnictwo w rozgrywkach krajowych i zagranicznych".

"W kierunku dalszej kariery szkolenie seniorek JKS SMS Jastrzębie w roku 2023" - to natomiast cel, na który 80 tys. zł przyznano młodym adeptom siatkówki z JKS-u SMS-u Jastrzębie.

70 tys. zł przeznaczono na "Szkolenie w dziedzinie piłki nożnej, udział w rozgrywkach piłkarskich mających na celu podnoszenie rozwoju sportowego zawodników klubu" LKS-u Granica Ruptawa.

Dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł otrzymał JKTS, czyli Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego. Ping-pongowa drużyna wykorzysta je na "Szkolenie i udział drużyn seniorek i seniorów w rozgrywkach ligowych i indywidualnych w 2024 roku".

Z takiej samej kwoty - 20 tys. zł - skorzystać będą mogły trzy zespoły. Dwa piłkarskie i jeden hokejowy. Tymi zespołami są: LKS Zryw Jastrzębie-Bzie, który za otrzymane pieniądze będzie "Upowszechniał i rozwijał oraz poprawiał warunki uprawiania sportu w dyscyplinie piłka nożna mężczyzn", LKS "Żar" Szeroka, który będzie "Krzewił kulturę fizyczną wśród mężczyzn" oraz UKH "Białe Jastrzębie", którego celem jest "Przygotowanie do rozgrywek w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet”.

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój, oprac. (d) 

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~WstyduNieMacie (89.64. * .117) 12.01.2024 06:52

W KUBIE GKS JASTRZĘBIE-ZDRÓJ FUNKCJONUJE-TRENUJE OKOŁO 600 DZIECIAKÓW(W TYM TRENERZY)
WYCHODZI 2116 ZŁOTYCH NA JEDNĄ OSOBĘ TO JEST 180 ZŁ NA MIESIĄC !!
KPINA I ŻENUJĄCA DOTACJA.
ZA 180ZŁ CHCECIE WYTRENOWAĆ I WYSZKOLIĆ PILKARZA?
Wy przepijacie to w jeden weekend i żałujedie dzieciom??!!

~bbbb (89.72. * .41) 11.01.2024 12:42

Klasyczny przykład Polaka. Zawiść, że oni dostali, a my nie. Do uprawiania sportu trzeba kasy, kasy i jeszcze raz kasy. Nie jestem specjalnym fanem piłki kopanej, ale rozumiem, że aby coś osiągnąć to trzeba zainwestować. W tym przypadku chyba w najpopularniejszą dyscyplinę sportu. Bo jeżeli będziemy inwestowali tylko tam gdzie są wyniki to inne dyscypliny po prostu padną. Osobiście wolałbym aby dofinansować niszowe dyscypliny jastrzębskiego sportu, ale kogo obchodzą pływacy, judocy, czy szachiści?

~skandalgranda (87.207. * .86) 10.01.2024 20:45

decyzja skandaliczna i trzeba ją nagłośnić, by wyborcy zobaczyli jak władza wydaje publiczne pieniądze, bo żeby medalistom mistrzostw polski dawać ochłapy, a patałachom co kopią się po czole na trzecim szczeblu rozgrywek dawać gruby hajs to jest jakiś absurd

~R999 (31.0. * .37) 10.01.2024 19:40

JHK Mistrzowie Polski 800tys
JW Mistrzowie Polski, Wicemistrzowie Europy 640tys
GKS 2liga 1,4,mil
Gdzie tu sens???? Czyli nie warto walczyć o medale

~Dno_kompletne (185.217. * .138) 10.01.2024 13:18

Rozdawnictwo pieniędzy z moich podatków przez nierobów na nierobów ciąg dalszy, a kiedy podwyżka oplat za wywóz śmieci?

~Gadzina (165.225. * .188) 10.01.2024 11:46

Czyli ci, którzy mają sponsorów dostali jeszcze więcej kasy a biedne kluby od miasta dostały kopa w siedzenie. To nie tak ma wyglądać wsparcie. Potrzebujący zostali wykluczeni a tłuste koty będą miały na następne wycieczki.

~więzieńPolityczny (46.204. * .71) 10.01.2024 11:33

Taka pani mówiła na targowisku że najwięcej dostali znajomi damy i upierała się że to prawda chociaż pytałem czy napewno .

~Hardy@12 (89.64. * .74) 10.01.2024 11:15

To co na boks w tym mieście nie ma kasy! ,co to kijek od kaszanki?

~AnkaPiSlamka (46.204. * .94) 10.01.2024 10:28

Fju Fju wybory powinny odbywać się co rok