Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dożywocie za zabicie dzieci i żony

Oskarżony Dariusz P. nie przyznaje się do zabicia swoich dzieci.

Dożywocie za zabicie dzieci i żony

O taką karę dla Dariusza P. wnioskuje prokuratura Okręgowa w Gliwicach. W rybnickim sądzie kończy się właśnie trwający od maja ubiegłego roku proces w sprawie podpalacza z dzielnicy Jastrzębia-Zdroju Ruptawy.

Dariusz P. oskarżony jest o zabicie czwórki dzieci i żony. 21 listopada sąd oddał głosy stronom. Mowę końcową wygłosiła prokurator, sam oskarżony i jego obrońca będzie przemawiać na kolejnej rozprawie. – W sprawach o szczególnym stopniu szkodliwości społecznej, do której niewątpliwie należy zbrodnia zabójstwa, nie mogę wnosić o wymiar kary w minimalnym podstawowym wymiarze od 8 do 15 lat – mówiła w poniedziałek prokurator Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

– Kara taka byłaby rażąco niewspółmierna, nie uwzględniałaby niskich pobudek jakimi kierował się oskarżony, sposobu jego działania i premedytacji. Nie mogę również wnosić o wymierzenie kary 25 lat pozbawienia wolności, choć kara ta posiada charakter eliminacyjny. Najwyższy stopień winy przejawiający się w zbrodniczej determinacji oskarżonego oraz okoliczności popełnienia przestępstwa nie pozwalają na sięgnięcie po ten wymiar kary. Wnoszę więc o wymierzenie mu kary dożywotniego pozbawienia wolności – przekonywała. Prokuratura chce, aby Dariusz P. mógł się starać o przedterminowe zwolnienie dopiero po 35 latach odsiadki. – Kim jest oskarżony? To ktoś, kto już pierwszego dnia po zbrodni skierował podejrzenia na jedynego syna, który przeżył. To również ktoś, kto w toku procesu przypomniał sobie, że Małgosia paliła papierosy i że to właśnie z tego powodu na polarach i workach znajdują się punktowe ślady podpaleń. To ktoś, kto stał nad trumnami pięciu najbliższych osób i zajęty był wymyślaniem treści kolejnych wiadomości do rzekomego sprawcy. To ktoś, kto w mediach kreował się na nieszczęsnego Hioba, a tymczasem snuł już plany na przyszłość bez bliskich, których zabił z zimną krwią – wyliczała prokurator.


5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
panskieoko 07.12.2016 10:13

teraz można zutylizować bez zatruwania powierza ,

damakaro 05.12.2016 14:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

po co palić i powietrze zatruwać, już ci współwięźniowie zatroszczą się by dzieciobójcy urozmaicić pobyt,a śmierć będzie marzeniem...

panskieoko 05.12.2016 10:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

szanowna redakcjo dlaczego usunięto mój wpis napisałem prawdę ze takie ścierwo należy spalić a nie utrzymywać w więzieniu na koszt podatnika to znaczy mój i wasz !

panskieoko 05.12.2016 09:14
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~skinheadzik (31.179. * .1) 04.12.2016 22:41
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

bestia!!!