Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

300 ciepłych posiłków trafiło do potrzebujących

Jednym ze stałych darczyńców jastrzębskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jest Krzysztof Szymura, przedsiębiorca, który na co dzień prowadzi bar mleczny Domowe Smaki. Mimo tak trudnego dla gastronomii okresu i tym razem zaangażował się w pomoc dla potrzebujących i przygotował 300 ciepłych posiłków, które kilka dni przed świętami trafiły do osób w kryzysie bezdomności, seniorów, rodzin w trudnej sytuacji czy osób z niepełnosprawnościami.

300 ciepłych posiłków trafiło do potrzebujących
Grudzień to czas, w którym zawsze wiele osób otwiera swoje serca. W tym szczególnym roku pomoc była potrzebna bardziej niż zwykle. Na szczęście ludzi dobrej woli nie brakowało

W rozwożenie ciepłych obiadów zaangażowani byli nie tylko pracownicy OPS, ale też Straż Miejska i Robert Cichowicz, drugi zastępca prezydenta miasta.

- Chciałabym podziękować panu Krzysztofowi: pomimo trudnej sytuacji, w której znalazł się w tym roku każdy przedsiębiorca, znalazł czas, siły, serce i pieniądze na ugotowanie 300 obiadów i rozdanie ich potrzebującym. To jest piękny gest – mówi Klaudia Nietrzebka, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, która też włączyła się w rozwożenie posiłków.

To nie koniec przedświątecznej pomocy. Paczki dla podopiecznych OPS przygotowała także Wspólnota Samorządowa Jastrzębia-Zdroju. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 wykonały kartki świąteczne dla seniorów z jastrzębskiego Domu Pomocy Społecznej, a pracownicy kwiaciarni „Gosia” podarowali dekoracje świąteczne, które ozdobiły później pokoje mieszkańców placówki. W pomoc włączyło się Przedszkole nr 21 organizując zbiórkę środków czystości, którą przekazano ogrzewalni dla bezdomnych. Fundacja Biedronka przekazała prezenty pacjentom Zakładów Opieki Długoterminowej. Podopiecznym OPS pomogli też jastrzębscy strażacy. Lista darczyńców jest długa i wciąż się powiększa.

- To jest trudny czas dla wszystkich, mamy nietypowe Święta. Ale dla nas one są szczególne, bo kipią dobrocią... – dodaje Klaudia Nietrzebka.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].