Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja

Koncert Charytatywny dla Ukrainy w Szkole Muzycznej, Winyl Giełda w Bibliotece Głównej. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w Jastrzębiu.

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja
Koncert charytatywny dla Ukrainy, podczas którego usłyszymy utwory muzyki klasycznej. (fot. pexels)

CZWARTEK - 12 maja

18.00 Sekretna moc ziół. Spotkanie z Joanna Laprus w Bibliotece Głównej w Jastrzębiu. Magiczna moc ziół fascynowała ludzi od pokoleń, a ludzie znający się na ziołolecznictwie postrzegani byli jako osoby wyjątkowe, czarodziejskie. Wstęp wolny.


PIĄTEK - 13 maja

14.30 Odjazdowy bibliotekarz. Sześcioosobowy zespół grający podczas jazdy na wspólnym rowerze, spotkania autorskie, bookcrossing i przede wszystkim wspólna jazda na rowerze po Żelaznym Szlaku Rowerowym to plan na ten dzień. Rajd rusza o 14.30 ze stacji Zofiówka. Uczestnicy przejadą kolejno przez stacje Ruptawa, Bistro Biker i Zielony Most. Do wydarzenia można też dołączyć o 17.30. To właśnie wtedy z Zofiówki odjeżdza Orkiestra Na DUżym Rowerze.

17.30 Koncert Charytatywny dla Ukrainy w Szkole Muzycznej w Jastrzębiu. Koncert charytatywny podczas którego usłyszymy utwory muzyki klasycznej - W.A. Mozart, Tansman, K. Rathaus oraz M.Skoryk - w wykonaniu wybitnych artystów: Aleksandry Hałat - fortepian oraz Marcina Hałat - skrzypce.

18.00 Galeria "Ciasna" zaprasza na finisaż wystawy fotografii "Widoki Motławy" Adama Fleksa. Wstęp wolny.


SOBOTA - 14 maja

10.00 - 14.00 Winyl Giełda w Bibliotece Głównej w Jastrzębiu. Wstęp wolny.


PONIEDZIAŁEK - 16 maja

16.30 Spędź wieczór w Galerii Epicentrum w Jastrzębiu. W programie wystawa prac konkursu wydawnictwa "Dwie Siostry", warsztaty komiksów i ilustracji książkowych.Prezentacja wystaw połączona będzie z warsztatami tworzenia komiksu prowadzonymi przez Justynę Rutkowską z pracowni ARCYMYSZ oraz warsztatami tworzenia ilustracji książkowych, które przeprowadzi pracownia UFFO z Katowic. Oprawę muzyczną WIECZORU W GALERII zapewni saksofonista Artur Motyka. Szczegółowe informacje oraz zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 324731012. Wstęp wolny!


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 12 maja - 18 maja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].