Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ministerstwo Zdrowia odpowiada na list radnych

Do Rady Miasta trafił list z Ministerstwa Zdrowia. Jest on odpowiedzią na list otwarty radnych z 18 stycznia dotyczący zmniejszenia poziomu kontraktów na usługi medyczne w mieście. 

Ministerstwo Zdrowia odpowiada na list radnych

W imieniu Ministra odpowiedzili udzielił Jakub Szulc, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Pismo zawiera załącznik w którym Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Zygmunt Klosa, przedstawia stanowisko Funduszu w kwestii świadczeń.

W załączniku czytamy m.in.: - Sama procedura konkursowa ze swej istoty oparta jest na założeniu, że fakt złożenia oferty nie gwarantuje możliwości zawarcia umowy. Dotyczy to tym bardziej regionów, gdzie popyt - rozumiany jako zdolności, potencjał zakładów opieki zdrowotnej - jest zdecydowanie większy niż podaż - rozumiana jako możliwości finansowe Oddziałów NFZ wynikające z zatwierdzonego planu rzeczowo-finansowego.

W piśmie dyrektor przyznaje także, że prawo dopuszcza sytuację, w której przerwana zostanie ciągłość leczenia pacjentów.

Dyrektor Klosa zwraca uwagę na konieczność wprowadzenia zmian legislacyjnych, które pozwolą w wygodniejszy dla pacjentów sposób, gospodarować funduszami: - (...) Nieodpartym wydaje się pytanie, czy nie czas na rozwiązania legislacyjne, które skutecznie rozwiążą ten problem, czy też lepszym rozwiązaniem jest każdorazowe wyjaśnianie przyczyn niewybrania, czy odrzucenia oferty w postępowaniu konkursowym prowadzonym w zgodzie z literą prawa i w zgodzie z obowiązującymi procedurami - podsumowuje dyrektor.

Pismo zawiera też szczegółowe zestawienie kwot, jakie na usługi medyczne Fundusz przeznaczył w roku ubiegłym i ich porównanie do kontraktów zawartych na rok 2011.

Z kolei w piśmie przewodnim, Jakub Szulc zapewnia, że ministerstwo przyjrzy się regulacjom dotyczącym zawierania kontraktów na usługi medyczne.

Przeczytaj o liście otwartym radnych

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ryszard Myśler (195.66. * .39) 16.03.2011 22:19

NAGINACZE RZECZYWISTOŚCI

Szef Klubu Radnych Platformy z całym Klubem stara się naginać fakty. Gorsza, że dzieje się to manipulacją tych najsłabszych, czyli chorych, którym to NFZ z Ministerstwem Zdrowia utrudniają dostęp do leczenia. Polacy składki na NFZ płacą, a w zamian za to Minister i NFZ fundują Polakom chorym drogę przez mękę.
Inicjatywa radnego J. Tarasiewicza z listem otwartym do Pani Minister Kopacz i Centrali NFZ przyniosła częściowe efekty.

~2 - Ryszard Myśler - cd. (195.66. * .39) 16.03.2011 22:18

NFZ wycofał się z niektórych pomysłów i tak nocna i świąteczna opieka zdrowotna została zapewniona. Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta mimo oporu i krytyki przez Klub Radnych PO uzmysłowiła wszystkim, że akurat w przypadku nocnej i świątecznej opieki lekarskiej doszło do naruszenia prawa i podejmowania decyzji przez Dyrektora WSS nr 2 bez konsultacji z Radą Społeczną Szpitala.

~4 - Ryszard Myśler - cd. (195.66. * .39) 16.03.2011 22:16

Co do służby zdrowia to Pani PO-seł J. Mucha jasno wyraziła co myśli o leczeniu ludzi starszych. Radni Platformy w Jastrzębiu-Zdroju tak jakby chcieli włączyć się w rewolucyjne PO-mysły Pani PO-seł J. Muchy i osoby starsze mogą mieć problemy, czego szef Klubu wcale nie ukrywa. Głoszenie haseł miłości niech Pan Przewodniczący Klubu PO zostawi prawdziwemu fachowcowi w tej dziedzinie - Panu Wicemarszałkowi Sejmu, profesorowi od owadów - Stefanowi Niesiołowskiemu.

"Wszyscy ludzie rodzą się równi i całe życie walczą przeciwko temu". /B. Franklin/

~3 - Ryszard Myśler - cd. (195.66. * .39) 16.03.2011 22:16

W tej sytuacji przez nagłośnienie tego na Sesji Nadzwyczajnej naprawiono ten błąd i prawdopodobnie uratowano kogoś przed odpowiedzialnością - może nawet karną. Szef Klubu Radnych PO zachowuje się tak jak cała partia Tuska i wmawia jastrzębianom, że to co robi PO to jest najlepsze dla społeczeństwa. Wypisz, wymaluj - PZPR, która to czyniła wszystko, "by Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". Jak dostatnio się ludziom żyje pod rządami Tuska, każdy czuje na własnej skórze, a Polska staje się pariasem nie tylko Europy, ale i świata.

~MINIMAL i pochodne (195.66. * .39) 16.03.2011 21:28

Sukcesy są, ale kogo to interesuje. Jutro powiedzą,że to dzięki PO i foksiowi a Tarasiewicza na lamus histerii PO-litykirów.

~pacjentka (195.34. * .177) 14.03.2011 22:18

Rzeczywiście wygląda to tak jakby do kogoś na górze dotarło w końcu że nie podoba nam się jak rozdzielone są pieniądze z NFZ. CHyba nasi radni raz coś zrobili pożytecznego;)

~antoni (195.34. * .177) 14.03.2011 16:34

Pani minister! a ziemię pod smoleńskiem już pani przesiała?

~gość (195.34. * .177) 14.03.2011 14:17

Taa ministerstwo przyjrzys ię procedurom akurat w to uwierzę

~aberg (195.34. * .177) 14.03.2011 11:25

Czyli te listy radnych coś jednak dały. Szkoda że niektórzy radni się pod nimi nie podpisali.

~wilos1 (85.202. * .138) 13.03.2011 20:08

Rządy wszelkiej maści lewicowych wybrańców to dalsza gehenna pacjentów w przestarzałych,zatłoczonych i zadłużonych szpitalach. Ale to także skandaliczne przywileje, jakie mają setki tysięcy wybranych urzędników i parlamentarzystów oraz członkowie ich rodzin. Dzięki specjalnym przywilejom we wszystkich wybranych szpitalach czekają na nich specjalne sale z najlepszym sprzętem oraz najwyższej klasy specjaliści. O takim leczeniu Polacy mogą tylko pomarzyć. Warto o tym pamiętać.