Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jest porozumienie związkowców z zarządem JSW

Na forum Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, po 4-godzinnych negocjacjach, strona społeczna oraz zarząd JSW osiągnęły porozumienie. Jednym z jego punktów jest zapis o 5,5% podwyżkach płacy zasadniczej.

Jest porozumienie związkowców z zarządem JSW

Zawarte porozumienie jest końcem trwającego sporu zbiorowego. Zadowolenia z jego podpisania nie krył wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, który podjął się mediacji pomiędzy stronami. Jak podkreśliły obie strony, porozumienie zostało zawarte w interesie dobra publicznego.

Podpisane porozumienie, oprócz 5,5 procentowych podwyżek płac, zakłada także zachowanie przez Skarb Państwa kontroli nad upublicznioną JSW. Pracownicy otrzymają także 10-letnie gwarancje zatrudnienia, oraz akcje pracownicze - ok. 317 dla pracownika uprawnionego i ok. 190 dla nieuprawnionego.

Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej solidarności stwierdził, że niektóre elementy podpisanego porozumienia mogą w przyszłości stać się przedmiotem ponownych rozmów. Według niektórych doniesień, w poniedziałek 13 czerwca ma się zebrać Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy, który ma podjąć decyzję o przeprowadzeniu referendum wśród załogi JSW. Referendum, o ile zostanie przeprowadzone, ma zbadać stanowisko pracowników spółki, odnośnie upublicznienia JSW.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~corbijn (195.66. * .114) 12.06.2011 10:28

Split znakiem tego że akcje będą sporo warte.A tak poza tym od wtorku będą zapisy na kupno akcji po 5 zł za sztukę.Maksymalnie 70 akcji na twarz.Oczywiście tylko dla pracowników spółki.

~górnik (78.133. * .226) 11.06.2011 21:55

Podpisaliście a teraz chcecie referendum co za bzdura .

~patryk (84.10. * .226) 11.06.2011 21:43

po splicie są 10x mniej warte

~corbijn (195.66. * .114) 11.06.2011 15:04

317 dla pracownika uprawnionego i ok. 190 dla nieuprawnionego?????????????????????????????????