Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podsumowanie WOŚP: Uzbierano 105 tysięcy złotych

Jest już oficjalny komunikat jastrzębskiego sztabu WOŚP. Podczas tegorocznego finału jastrzębianie zebrali ponad 105 tysięcy złotych.

Podsumowanie WOŚP: Uzbierano 105 tysięcy złotych

Zaraz po zakończeniu finału podawaliśmy szacunkową kwotę blisko 108 tysięcy złotych. Okazało się jednak, że po dokładnym obliczeniu pieniędzy przez pracowników Banku Spółdzielczego ostateczna kwota wyniosła 105 238,10 zł (z puszek oraz poszczególnych licytacji). To mniej niż wcześniejsze obliczenia, ale rekord z zeszłego roku i tak został podbity.

- Bardzo się cieszymy. Ciągle mówiliśmy sobie, że nie zależy nam na biciu kolejnego rekordu. Chcieliśmy tylko żeby tegoroczny wynik był chociaż porównywalny z ubiegłorocznym, a ta kwota jest dla nas miłą niespodzianką. Nie byłoby tego, gdyby nie praca wolontariuszy i hojność mieszkańców Jastrzębia oraz sponsorów - mówił szef jastrzębskiego sztabu WOŚP, Marcin Faryna.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Koszty (89.73. * .97) 20.01.2013 13:47

A może by tak podać koszty organizacji imprezy: czyli wynajęcia hali, jej przygotowania do imprezy, koszty sprzątania, energii elektrycznej itp. oraz sumę wpływów od sponsorów na ten cel? To samo dotyczy całego kraju (podejrzewam, że sam koszt obsługi medialnej w postaci transmisji telewizyjnych i pracy zespołów realizatorskich, reporterskich przekracza wpływy). Jedyny zysk tej akcji to efekt społeczny, bo finansowy, przy uczciwym oszacowaniu kosztów, nie może być dodatni.

~Sponsorzy że ho,ho. (89.73. * .97) 20.01.2013 13:39

Większość tych sponsorów to jak widać firmy, które ofiarowały gadżety na aukcję, a były one materialnie tak \"wartościowe\", że czapki z głów (kalendarze, smycze, kubki itp.). A najśmieszniejsze jest to, że wśród \"sponsorów\" wymieniono policję, straż pożarną, SM, czyli sponsorów za nasze czyli państwowe pieniądze. W ten sposób 90% kosztów tej imprezy ponosimy chcąc nie chcąc my czyli podatnicy.

~Adi (84.234. * .174) 17.01.2013 20:31

Ano tacy sponsorzy co są na przyklad na stronie http://wospwjastrzebiu.pl/
Zjedz na sam dół. Jak widać troche ich jest

~Unia (84.234. * .81) 17.01.2013 20:22

jakich sponsorów?

~do Gość (195.34. * .171) 17.01.2013 18:09

a ile miało miasto wydać? miasto użyczyło hali a reszta kosztów pokryta jest od sponsorów. A ile pieniędzy rydzyk przyznaje na potrzebujących?

~Unia (84.234. * .81) 17.01.2013 17:44

miasto wydało połowę tego co uzbierano, czyli wynik zbiórki po odjęciu kosztów wynosi tylko 50 000, czyli gdyby miasto nie wydało, a wpłaciło bezpośrednio na konto szpitala wyszłoby na to samo - bez żebrania, bez puszek.

~Mieczysław (83.4. * .209) 17.01.2013 17:06

Aleks nie bądz taki do przodu. Mamy prawo wiedzieć ile miasto z naszych pieniędzy w to włożyło.

~AleksMioduszewski (84.234. * .206) 17.01.2013 14:55

Do SuperGościa: a pytasz się, ile pieniędzy wydał Twój ulubiony bar na wystrój wnętrza? Nie. No to żłop dalej piwo, i mi w portfel nie zaglądaj.

~SuperGość (195.34. * .114) 17.01.2013 14:49

Pytam. Ile wydało miasto na zorganizowanie koncertu. Czekam na odpowiedź.