Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębska PO organizuje konsultacje społeczne

Po raz kolejny Platforma Obywatelska w Jastrzębiu-Zdroju organizuje konsultacje społeczne z mieszkańcami. Ich celem jest zwrócenie uwagi na rzeczy w mieście, które potrzebują poprawy.

Według jastrzębskiej PO, inwestycje w mieście nie są planowane z myślą o mieszkańcach. Świadczyć o tym mają dobrze utrzymane chodniki i drogi w niektórych miejscach miasta, a w innych zupełnie niezadbane.

- Jako opozycyjny Klub Platformy Obywatelskiej w poprzedniej i obecnej kadencji mamy niewielki, aby nie powiedzieć żaden, wpływ na to, co zostanie ujęte w planie finansowym miasta i jakie inwestycje zostaną wykonane. Jedyną szansą jest społeczny udział mieszkańców poszczególnych dzielnic w domaganiu się wykonania inwestycji we wskazanych przez nich miejscach. Zebranie propozycji  potwierdzi wolę mieszkańców, którą, mamy nadzieję, Prezydent uwzględni w planie budżetu na rok 2014 - informuje PO.

Rok temu w lipcu również odbywały się konsultacje społeczne organizowane przez Platformę Obywatelską z Jastrzębia. Część propozycji mieszkańców została ujęta w planie budżetu na rok 2013.

Najbliższe konsultacje odbywać się będą:
5 lipca - Al. Piłsudskiego (Frac i Domus, Tesco, Biblioteka) (14:00-15:00)
6 lipca - Targowisko A. Bożka (8:00) 
8 lipca -  rondo centralnego do A. Bożka (stary targ, Kaufland, ciąg ul. A. Bożka) 
8 lipca - os. Staszica (14:00-15:00)

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kierowca (89.73. * .152) 05.07.2013 10:59

Bezmyślność władz miasta ujawnia się wszędzie. Od ulic i chodników istniejących do nowych dróg. Np. Obwodnicy Jastrzębia z beznadziejnie małym rondem na ul. Rybnickiej. W poniedziałek odbędzie się uroczyste otwarcie małego odcinka nie mającego specjalnie dużego wpływu na transport kołowy. Część jadących od strony Szerokiej w kierunku Pawłowic będzie mogła skrócić czas przejazdu skręcając na nowy fragment drogi. Budowy dróg w Jastrzębiu trwają stanowczo za długo. A to kosztuje nas dużo pieniędzy. W dodatku jakość prac nie jest najwyższych lotów.

~rudyx (89.72. * .143) 05.07.2013 08:22

Platforma robi konsultacje społeczne, a PiS ... chce aby rondo na Turystycznej miało imię El Profesorro Lecho Kaczyńsko ;)

~ziemniak (89.72. * .143) 04.07.2013 21:07

No cóż, Platforma w Jastrzębiu nie będzie miała lekko. To miasto stoi rylem i Solidarnością, a Solidarność to Pis.

~jurek (195.66. * .107) 04.07.2013 20:23

PO głosuje przeciwko Budżetowi, jak więc chce realizować potrzebne mieszkańcom inwestycje? Brutalnie mówiąc obiecanki cacanki a głupiemu radość. Nic już w Jastrzębiu-Zdroju Platformy nie uratuje, nawet gdyby wrócili Gałuszka i Włodarek.

~słowik (78.31. * .1) 04.07.2013 15:12

Wypałujcie się PO-łki

~komik (83.29. * .210) 04.07.2013 14:35

Piękny pomysł ale ryzykowny w naszym mieście.można oberwać.

~krzychu (195.66. * .252) 04.07.2013 13:16

6 Lipca - Jastrzębskie Wkurzone Targowisko.
Czy przyjadą armatki wodne, tak jak do Chorzowa kilka dni temu?

Eh... Platfusy, czy wy się nie boicie?

~Gość (83.30. * .149) 04.07.2013 13:14

Juz niedlugo wcale PO nie bedzie w jastrzebiu WON