Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

5 i pół roku więzienia za śmiertelne potrącenie

Rybniczanin, który w ubiegłym roku śmiertelnie potrącił 17-letnią jastrzębiankę poniesie karę. Wyrok zapadł kilka dni temu.

5 i pół roku więzienia za śmiertelne potrącenie
Tak wyglądało miejsce wypadku z listopada 2013 roku

Zdarzenie miało miejsce 27 listopada 2013 roku. 35-latek jadąc ulicą Libowiec potrącił 17-letnią dziewczynę, która jak się potem okazało, zmarła na miejscu. Jak zeznał mężczyzna, zatrzymał się by sprawdzić co się stało, ale nic nie zauważył. Utrzymywał, że potrącił sarnę. Po kilku dniach policja znalazła sprawcę śmiertelnego wypadku.

Sąd w Jastrzębiu-Zdroju wydał wyrok, w którym skazuje rybniczanina na 5 i pół roku więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywnę za posiadanie 1 grama substancji narkotycznej. Wyrok jest nieprawomocny.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~grozny (92.109. * .81) 11.08.2014 18:37

ja za zabojstwo dostalem 6

~jojo (31.179. * .1) 09.08.2014 21:33

Chodnik powinien powstać i oświetlenie,pobocza prawie zero,można wpaść do rowu lub sobie zęby wybić bo nic nie widać nocą, wiec ludzie spacerują ulicą, a zauważyć takiego nocą 2 metry przed maską,to już loteria czy kierowca da radę zareagować .Jeżdzę tam samochodem często, pieszo rzadko-wolę wybrać inną trasę bezpieczniejszą

~only (84.234. * .81) 09.08.2014 10:55

Zrobić dodatkowy pas dla rowerzyswtów i pieszych z Ruptawy do Bzia i Pielgrzymowic. Na co czekają urzędasy? Na kolejne ofiary?

~w (83.29. * .52) 09.08.2014 10:36

Ten wyrok to kpina i przyzwolenie na zabijanie bezbronnych ludzi, należałoby osądzić ten sąd.

~kara (89.72. * .161) 07.08.2014 19:34

No to mu sypnęli! Pewna Pani w Katowicach była sadzona za zabicie swego dziecka i jakoś znacznie więcej dostała a tu co? zabójstwo to jest zabójstwo i w każdym przypadku bez względu na okoliczności sprawca winien podlegać nie MNIEJ NIŻ 15 lat! a pięć? za dobre zachowanie po 1/2 kary wychodzi na tzw.,,drapane\"

~polgks (46.113. * .19) 07.08.2014 11:16

A na ul.Libowiec nic się dalej nie zmieniło!!!! Auta pędzą, wypadki co tydzień, a Urząd twierdzi, że jest tam za mały ruch pieszy, żeby cokolwiek robić ( a jak ma być, kiedy nie ma po czym chodzić)!!!!

~1962 hóls (188.33. * .106) 07.08.2014 10:06

Nic tylko chlać, ćpać, zabijać dzieci na ulicach, potem uciec nie udzielając pomocy, bo można wyłapać 15 lat. A po dwóch dniach , jak cię złapią, to już jesteś trzeźwy i nie naćpany i dostajesz wyrok 5 lat. Brawo \"polskie niezawisłe sądy\"!!! A kibol za odpalenie racy na stadionie albo przeklenstwo dostaje 2 lata!!!! Trzeba z tego kraju jak najszybciej uciekać.