Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bezpłatna komunikacja musi poczekać. Radni nie przyszli na sesję

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój miała być podjęta decyzja w sprawie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży uczącej się. Jednak sprawa ta nadal pozostaje nierozstrzygnięta, ponieważ nie było wystarczającej liczby radnych, aby obrady były wiążące. 

Bezpłatna komunikacja musi poczekać. Radni nie przyszli na sesję

Nadal nie podjęto decyzji w sprawie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży na terenie Jastrzębia. Prezydent miasta w ubiegłym tygodniu zwołała sesję, na której miała zapaść decyzja na ten temat. Jednak wówczas radny Andrzej Matusiak przekonywał, żeby do sprawy powrócić podczas kolejnej sesji za tydzień. Klub PiS deklarował wówczas, że przedstawi propozycję bezpłatnej komunikacji, z której będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy. Jednak na posiedzenie w dniu 27 lipca nie przyszedł ani jeden przedstawiciel tego ugrupowania.

- Mimo powszechnego oczekiwania mieszkańców na bezpłatną komunikację, radni po raz kolejny blokują jej wprowadzenie. Taka postawa spowalnia rozwój naszego miasta. Jako odpowiedzialna prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój skutecznie dążę do tego, by jastrzębianom żyło się lepiej. Każdy z nas ma w otoczeniu osobę, która zyskałaby na wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci, młodzieży i studentów. Dlatego nie ulegnę żadnej presji - mówiła po sesji prezydent Anna Hetman.

Prezydent deklaruje, że będzie wnioskowała o sesje do skutku, tak aby radni zajęli stanowisko w sprawie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży. W Magistracie wyliczono, że w Jastrzębiu-Zdroju mieszka ponad 22 tysiące osób, które mogą skorzystać z biletów za 0 złotych. Wprowadzając propozycję takich przejazdów dla dzieci i młodzieży uczącej się rodziny mogą rocznie zyskać nawet 12 mln złotych.

82 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do "kończmy to" (94.254. * .168) 28.07.2017 12:56

Jakie to typowe dla pisowca, kończmy to, zróbmy to a na koniec końców i tak nic nie robią, nawet do pracy czyli na zwołaną przez siebie sesję nie przychodzą. Chwalili się że własny pomysł mają i gdzie byli, gdzie przedstawili swoje wspaniałe rozwiązania dla mieszkańców w sprawie darmowej komunikacji. Propaganda pisowska, nic więcej, mieszkańcy Jastrzębia Zdroju głupi nie są i już wam nie wierzą.

~Abkar (89.64. * .34) 28.07.2017 12:52

Najblizsze wybory rozlicza was za te nieprzychodzenie sobie na sesje bo po co miastu takie pisuary co ich nie ma na obradach?!

~do Ola (94.254. * .168) 28.07.2017 12:49

Ty \"Ola\", nosek to ty sobie przypudruj bo Ci trochę się spocił że złości. Tylko zapytaj, żony czy Ci puder pożyczy

~do Kuśmider (193.46. * .252) 28.07.2017 12:47

Oho, brak merytorycznych argumentów, to już widzę mięsem rzucasz w przestrzeni internetowej? No to doprawdy świadczy tylko o Tobie. Nie musisz tak ujadać, ludzie i tak wiedzą, że w tym mieście jedynie PiS ma całościową, dobrą wizję rozwoju Jastrzębia.

~pisowskie trole (94.254. * .168) 28.07.2017 12:45

Pisowskie trole i pasożyty skończcie już z tą waszą nagonką na Panią Prezydent. Tylko ciemny lud to kupi a całe szczęście ludzie zaczynają przeglądać na oczy i widzą, że to wy jesteście winni temu, że w Jastrzębiu nic nie ma. Tylko głupi uwierzy, że wy działacie w interesie mieszkańców a odbierając dzieciom i młodzieży możliwości darmowych przejazdów macie na uwadze ich dobro, tylko taki krótkowzroczny dureń jak wy sami da się na to nabrać. Ludzie nie są głupi, przestańcie pisowskie trole ich za takich uważać.

~Kuśmider (89.25. * .126) 28.07.2017 12:38

Czy redakcja również zauważyła zwiększoną aktywność pisowskich trolli?
Podobno stawki za te ich ******* komentarze wzrosły i dlatego zabrali się do roboty.

~kończmy to (193.46. * .252) 28.07.2017 12:31

Słuchajcie, kończmy te jałowe spory i ustalmy ostatecznie i raz na zawsze - radni nas obronili przed populizmem, to miała być faktycznie darmowa komunikacja dla wszystkich, a nie tylko dla dzieci i to tak niesłychanie droga. W mieście trzeba robić inwestycje, a nie przejadać pieniądze. Każdy kto mówi i myśli inaczej to jakiś pewnie hejter albo PO-owiec, ale jacy oni są to już się dowiedziałem po tej \"pokojowej\" akcji z udziałem armatek i strzelania do górników pod JSW.

~ktosiek (85.202. * .195) 28.07.2017 12:15

Chodzi o bezpłatną komunikacje dla dzieci i młodzieży. Z wszystkiego zrobicie politykę. WOŚP też jest zły?

~Ola (46.134. * .23) 28.07.2017 12:15

Z programu P Prezydent.Darmowa komunikacja dla wszystkich.itd itd.Co chce pudrowac na koniec kadencij

~Gość (85.202. * .157) 28.07.2017 12:11

Udowodnili jak im zależy na mieszkańcach. Przed wyborami są tylko dobrzy.

~seboc (193.28. * .1) 28.07.2017 12:05

\"to jest po prostu dobre, merytoryczne, pożyteczne dla miasta\"

Radny, ktory olewa sesje jest pozyteczny? To tak jakby nauczyciel powiedzial: dzieci, te lekcje sa tak nieciekawe, ze zostane, dla waszego pozytku, w domu.
Jak im nie pasuje, niech glosuja przeciw. Ale niech wywiazuja sie ze zobowiazan, ktorych sie podjeli.

~O nie (188.146. * .67) 28.07.2017 12:01

Policja jest podporządkowana mswia - wtedy to była platforma. A co do radnych to brawa szczere za rozsądne podejście, nie dają sie zamieść do kąta! Ludzie sa im za to bardzo wdzięczni!!

~mieszkaniec wielkopolskiej (83.30. * .74) 28.07.2017 11:58

buda,foksowicz,hetman do pracy fizycznej na ul. mazowiecką?

~M.S. (84.234. * .215) 28.07.2017 11:55

Nic nie jest za darmo! Nawet w Żorach miasto utrzymuje \"bezpłatną komunikacje\". Jestem za by dzieci miały taka komunikacje a nie wszyscy jak naprzykład jakies darmozjady i nie roby. A co do radnych którzy nie przychodza na sesje która w pewnym sensie jest ich praca, zabrał bym diety. To by sie było nauczyli przychodzic do pracy a nie bumelować

~Kamcia (78.8. * .69) 28.07.2017 11:50

\"Merytoryczne\" - nie przychodzenie na sesje o ktora samemu wnioskowali radni PiS. Brawo. Z takim czlowiekiem jak ty to w ogole nie ma sensu rozmawiać jezeli takie masz rozumowanie.
P.S. Policja z PO i PiS się nie zmienił. To dalej ci sami ludzie. Wieć nie mów ze PO strzelalo do górników bo to policja strzealała a nie zadna partia polityczne.

~nie wierze (193.46. * .252) 28.07.2017 11:44

Buda za likwidacją PKM?!?!?! Serio?

~no nie 2 (193.46. * .252) 28.07.2017 11:21

I jeszcze jedno - po zachowaniiu radnych widać, żę to mądra rada. Koniec kropka.

~no nie (193.46. * .252) 28.07.2017 11:20

To nie tak, to żadne trollowanie, to po prostu prawda. To co wy nazywacie \"blokowaniem\" to jest po prostu dobre, merytoryczne, pożyteczne dla miasta, jego mieszkańców, budżetu i ich podatków działanie. Z kolei to populistyczne rozdawnictwo pod publiczkę, wymierzone przez tzw. Mocną Figurę jako swój własny balet za cudze pieniądze (\"dopnę swego\", hahah!) to jest po prostu politykierstwo. Nam nie wmówicie, że białe jest czarne, a czarne białe. Wyjdźcie z tego internetowego świata i popytajcie ludzi na ulicy - oni widzą, ile dobrego robi PiS, za PO to spółka upadała i strzelali do górników!

~IT (89.77. * .246) 28.07.2017 11:10

Działacze PiS namawiają i opłacają ludzi do wpisywania komentarzy pro PiS-owskich. Tak się dzieje w całej Polsce. Takie wpisy mają przekonać czytających, że tą partię popiera spora grupa ludzi. Ta technika oszukiwania została wymyślona przez kogoś z najbliższych współpracowników Kaczyńskiego i przez niego zaakceptowana. Podobnie kłamliwe informacje są o spadku bezrobocia i coraz większej grupie zadowolonych z powodu wzrostu zarobków. Sprawdzaliśmy to robiąc szybką sondę. Wynik: Podwyżek nie ma. Za to jest spory wzrost cen w sklepach. To jest bardzo dziwne, bo ceny są w gestii producenta a nie rządu. Czy to jakiś ukryty podatek?
Należy pamiętać w zbliżających się wyborach, kogo nie wybierać. To bardzo ważne.

~wkurzony (94.254. * .168) 28.07.2017 10:55

Pisowskie darmozjady w swoich komentarzach osiągają szczyty hipokryzji. Sami wszystko blokują, nie przychodzą na sesję, czyli do pracy za którą dostają wynagrodzenie z naszych podatków i drą jeszcze pyski, że to dla dobra mieszkańców i że to Prezydent Hetman winna. Kto nie przyszedł na sesję, Ona czy Wy? Kto wiecznie wszystko blokuje, kto zablokował budowę rynku w mieście, kto zablokował budowę nowych mieszkań dla tych, których nie stać za zaciągnięcie kredytów na kupno własnego \"m\". Ludzie nie dajcie się mamić i okłamywać przez te pisowskie pasożyty.

~Ewa (94.254. * .168) 28.07.2017 10:43

Mam 3 dzieci, za bilety miesięczne ponad 100 zł płacę, czemu Pisiory myślą tylko o sobie, ludzie obudźcie się, czemu pozwalamy na blokowanie im darmowej komunikacji. Za dużo pieniędzy macie?

~Trolle internetowe (78.8. * .69) 28.07.2017 10:43

Do trolii internetowych. Nikt nie wierzy w wasze komentarze z zachwytami nad PiS. Mieszkancy nie są tak głupi. Dobrze wiadomo kto tutaj bawi się w politykę i gra na bezpłatnej komunikacji. Radni PiS chcą przeciągnąć w czasie decyzję po to żeby potem mówic że Hetman miała wprowadzić darmową komunkacja dla dzieci i młodziezy od 1 września a tego nie zrobiła. Zapamiętajcie mój komentarz a już za miesiac, dwa się przekonamy czy było tak jak teraz piszę. Pisiory grają w swoją gierkę i w **** mają dobro mieszkańców.

~do dobrzy radni (78.8. * .69) 28.07.2017 10:18

Nic nie zrobila? Totalna bzdura powtarzana jak mantra przez pisowców i ich wyznawcow. Jakim cudem ja jako zwykly obywatel słyszałem o tej komunikacji (byla przeciez sesja rady miasta na ten temat) a radni mówia ze nic nie wiedzą. Niech mi to ktos wytlumaczy

~idealnie (193.46. * .252) 28.07.2017 10:16

No dokładnie - przepis na kampanie: obietnice rzeczy za darmo i nienawistna kampania do Janeckiego.

~Gość (89.73. * .191) 28.07.2017 10:15

Wapnięta Rada!

~3tyfbsLGSI (89.77. * .87) 28.07.2017 09:58

hurr durr głosujemy na hetman bo przecież DARMOWE AUTOBUSYYYYYY i teraz piękny dowód na to, ile znaczą obietnice wyborcze i jak łatwo złowić ludzi na wyborczą wędkę :-)

~do jo (193.46. * .252) 28.07.2017 09:49

Wreszcie ktoś gada do rzeczy, przyłączam się: brawo PiS! Przecież ona obiecywała że zrobi wszystko za darmo, no ale łatwiej obiecywać i faszerować ludzi kiełbasą wyborczą niż faktycznie coś zrobić. Dlatego teraz próbowała sięgnąć po naszą wspólną kasę miejską, której strzeże Rada Miasta. Ci nie dali sobie wmówić byle bzudr i stąd teraz są na cenzurowanym. Ale my mieszkańcy wiemy, kto strzeże interesów tego miasta. Brawo PiS ! Świetnie!

~Przemek (78.8. * .69) 28.07.2017 09:45

\"Autobusy za darmo a nie z budżetu\" - ale ty jesteś ograniczony umysłowo... Autobusy ZAWSZE były z budżetu. A \"darmowa komunikacja\" ma być dla pasażerów a nie dla miasta. Przecież to tak logiczne jak grawitacja. Nie mów że tego nie rozumiesz...

~jo (89.75. * .188) 28.07.2017 09:45

Ludzie nie ma nic za darmo! Otwórzcie oczy, za komunikację zapłacimy wszyscy chyba nie sądzicie, że ktoś (skąd?) da pieniądze na wypłaty dla kierowców, warsztatu, zatankuje autobusy (które palą dużo), utrzyma te autobusy w ogóle co też jest bardzo drogie no i kto będzie spłacał raty, bo pojazdy są w leasingu. Nie ma instytucji charytatywnych! Ja nie chcę darmowej komunikacji! Brawo PiS!

~dobrzy radni (193.46. * .252) 28.07.2017 09:43

Jakby radni w 2015 dopuścili do tej katastrofy z wyjściem z MZK to Hetman by już dawno odwołali bo doszłoby to katastrofy - miała ponad pół roku na przedstawienie, jak by działała komunikacja i nie zrobiła nic, nikt nic nie widział. Tylko ferment i mącenie wody, szukanie wrogów, wymyślanie. Powinna być wdzięczna radnym za to, że jej uratowali stołek. Mogli i mieli pełne prawo ją wtedy zmuchnąć ze świecznika.

~hetman (85.14. * .18) 28.07.2017 09:34

Wystarczy że są darmowe rowery ( 20 minut) ale są wam to nie dogodzi.

~LG (89.72. * .175) 28.07.2017 09:34

Przemku, mam wrażenie że i tak ich wybiorą. PiS zrobi to co zawsze. Wprowadzi na listy nowe twarze na odległych numerach list, te nowe twarze wyjdą z nowymi pomysłami, miasto ich wybierze, ale w myśl zasad wyborczych do rady znów wejdą najpierw ci z początku listy wyborczej... Czyli ci sami co teraz robią nam syf.

~prawda (193.46. * .252) 28.07.2017 09:29

Miały być autobusy za darmo a nie z budżetu, czyli z naszych podatków!!! Dobrze, że radni to zatrzymali, bo zaraz będziemy fundować wszystko w mieście, aż do kompletnej ruiny. Trzeba myśleć o zakładaniu miejsc pracy, żeby tu się dostatnio żyło, a nie o przejadaniu budżetu i cykaniu fotek na imprezkach w celu rozbudowania najlepszego fejsbuczka wśród miast. To jest skandal!

~Przemek (78.8. * .69) 28.07.2017 09:01

@ocknijcie się
Widać masz ZEROWE pojęcie o działaniu rady miasta i miasta ogólnie. \"Komunikacja sponsorowana przez Radę Miasta\" - co ty za bzdury wygadujesz? Miasto ma jeden budżety, budżet który składa się m.in. z podatków mieszkańców. Nie ma czegoś takiego jak budżet prezydent i budżet rady miasta więc rada miasta nie może nikogo sponsorować bo to są środki miasta i jego mieszkańców. \"Nie umiała zrobić prawdziwej darmowej komunikacji to stwierdziła że weźmie środki z budżetu\" - a ty myślisz chłopie/babo że teraz na organizacje komunikacji to skąd pieniądze idą? Z miasta właśnie i jeszcze część ze sprzedaży biletów. Miasto i tak już płaci chyba 13 mln do komunikacji. Teraz nagle znawcy się obudzili że jak to miasto ma płacić za komunikację. Od zawsze miasto płaciło i zawsze tak będzie! \"Mędrcy\" od siedmiu boleści. Pora rozmawiać merytorycznie a nie puszczać takie PR-owe komentarze.
Skupcie się lepiej na tym że PiS miał przedstawić swój pomysł na komunikację w mieście właśnie na tej sesji i co? Nie przyszli. Nie robicie na złość prezydent miasta ale mieszkańcom którzy was też wybrali. Gdzie ta merytoryczna rozmowa? Polityczne zagrywki ze strony radnych, brawo. Trzymajcie tak dalej to zrazicie do siebie jeszcze więcej osób. Bo na razie to wygląda tak że prezydent ma różne pomysły ale przez was żaden nie jest wprowadzany w życie. Mam nadzieje ze któryś radny z PiS się w końcu ocknie i zrozumie że macie działać dla miasta a nie żeby spełniać swoje własne ambicje polityczne. Jeśli w mieście będzie sie dobrze działo to was wybiorą ponownie, jeśli będziecie dalej robić bałagan to nie liczcie na kolejny mandat. To jest sytuacja win-win ale sami robicie sobie kuku. Na prawdę tego nie rozumiecie?

~seboc (193.28. * .1) 28.07.2017 08:52

@ocknijcie się

Sam sie ocknij.
Skoro pomysl sie radnym nie podoba, trzeba przeglosowac a nie uciekac z lekcji. Dziecinada.
Jako radni biora pieniadze, radnymi zostali dobrowolnie. Co to za argument, ze teraz im sie krzywda na sali obrad dzieje?

~ocknijcie się (193.46. * .252) 28.07.2017 08:40

Nie umiała zrobić prawdziwej darmowej komunikacji, to stwierdziła, że weźmie środki z budżetu. Czyli to nie będzie darmowa komunikacja, tylko komunikacja sponsorowana przez Radę Miasta. Ci nie chcieli być postawieni pod murem, a Prezydent już się puszyła: dopnę swego, dopięłam swego itd. Ojej. Naprawdę szkoda, ale nie tak się działa w mieście. Brawo radni! Stop populizmowi, pora zacząć pracować i rozmawiać merytorycznie, a nie puszczać tylko PR-owe zagrywki!

~do Dziękuję (78.8. * .69) 28.07.2017 08:30

Dlaczego nie była aktywna w 2014 roku? Ano pewnie dlatego że prezydent została 8 grudnia 2014 i miała dwa tygodnie do działania w 2014 roku... Druga sprawa jest taka że prace nad darmową dla wszystkich komunikacja trwały od 2015 roku ale niestety radni zdecydowali się najpierw wyjść z MZK a potem powrócić co pokrzyżowało plany. Teraz sytuacja przyspieszyła bo pisowski prezes MZK odszedł i na miejsce przewodniczącego MZK wszedł wiceprezydent. Ot co.

~Dziękuję - wolę pieszo... (89.71. * .4) 28.07.2017 08:21

Kończy się kadencja to p. Hetman się obudziła, teraz na siłę chce przeforsować darmową komunikację, tylko że obiecywała dla wszystkich a nie dla garstki. Dlaczego nie była taka aktywna w tym temacie w roku 2014?

~Nick (83.4. * .237) 28.07.2017 08:18

Jak mówi stare przysłowie \"Jaki Pan taki kram\". Odnoszę wrażenie, że państwo radni z Pis świadomie blokują tą ważną dla mieszkańców inicjatywę pani Prezydent. Rozumiem, że nie są oni za mieszkańcami nawet tymi którzy ich wybrali. Piękne hasło \"Dobra zmiana\" szkoda tylko, że dla wybranych - przykładów bez liku nawet w naszym mieście. Pani Prezydent odwagi i wytrwałości życzę.

~Rozliczymy ich! (89.73. * .191) 28.07.2017 08:09

Lebry, lenie, cwaniacy. Mówili na sesji ze przedstawią plan na bezpłatną komunikację dla nasz wszystkich, a tymczasem g..o przedstawili. Rozliczymy ich!