Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bezpłatna komunikacja musi poczekać. Radni nie przyszli na sesję

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój miała być podjęta decyzja w sprawie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży uczącej się. Jednak sprawa ta nadal pozostaje nierozstrzygnięta, ponieważ nie było wystarczającej liczby radnych, aby obrady były wiążące. 

Bezpłatna komunikacja musi poczekać. Radni nie przyszli na sesję

Nadal nie podjęto decyzji w sprawie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży na terenie Jastrzębia. Prezydent miasta w ubiegłym tygodniu zwołała sesję, na której miała zapaść decyzja na ten temat. Jednak wówczas radny Andrzej Matusiak przekonywał, żeby do sprawy powrócić podczas kolejnej sesji za tydzień. Klub PiS deklarował wówczas, że przedstawi propozycję bezpłatnej komunikacji, z której będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy. Jednak na posiedzenie w dniu 27 lipca nie przyszedł ani jeden przedstawiciel tego ugrupowania.

- Mimo powszechnego oczekiwania mieszkańców na bezpłatną komunikację, radni po raz kolejny blokują jej wprowadzenie. Taka postawa spowalnia rozwój naszego miasta. Jako odpowiedzialna prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój skutecznie dążę do tego, by jastrzębianom żyło się lepiej. Każdy z nas ma w otoczeniu osobę, która zyskałaby na wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci, młodzieży i studentów. Dlatego nie ulegnę żadnej presji - mówiła po sesji prezydent Anna Hetman.

Prezydent deklaruje, że będzie wnioskowała o sesje do skutku, tak aby radni zajęli stanowisko w sprawie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży. W Magistracie wyliczono, że w Jastrzębiu-Zdroju mieszka ponad 22 tysiące osób, które mogą skorzystać z biletów za 0 złotych. Wprowadzając propozycję takich przejazdów dla dzieci i młodzieży uczącej się rodziny mogą rocznie zyskać nawet 12 mln złotych.

82 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~seboc (193.28. * .1) 31.07.2017 08:42

Cyrk z bezplatna komunikacja a w tle przygotowywana jest kolejna miejska niespodzianka.
Zelaznego szlaku rowerowego nie bedzie. Organiuacja budowy 1km sciezki rowerowej przerosla mozliwosci miejskich urzednikow. Przetarg bedzie prawdopodobnie uniewazniony, oczywiscie z winy oferentow - jakby inaczej.
Moja podpowiedz dla Pani Prezydent: moze da sie gdzies 1km sciezki rowerowej wypozyczyc?

~do "do do joolaa" (79.185. * .1) 31.07.2017 07:50

No i widzisz... nie posiadasz pelnej wiedzy a komentujesz jakbys rozumy pozjadał. Ci ktorzy wystąpili w spocie nie wystąpili tam tak sobie ale pomagali w całej kampanii reklamowej i w spocie zagrali przy okazji. Kto normalny zatrudniłby jakichś przypadkowych ludzi w UM tylko po tym za zagrali w jakims spocie? To wez pomysl czlowieku. Albo jestes malo inteligentny albo siejesz propagandę dobrze wiedząć ze mówisz nie prawdę.

~do do joolaa (193.46. * .252) 31.07.2017 07:46

Wiesz, Janecki nie zatrudnił na dobrze płatnych posadach ludzi grających w spocie w jego kampani wyborczej.

~do joolaa (178.42. * .29) 30.07.2017 18:26

A przepraszam, Janecki nie zatrudniał swoich \"kolegów\"? Już zapomnieliście jak obsadził urząd swoimi? Pomijam to że jak się startuje w wyborach do samorzadu czy parlementu to nie startuje sie pojedynczo ale jest zawsze jakaś grupa która pomaga danej osobie. Dlatego potem tą grupę zaufanych ludzi się ze sobą zabiera. Całkowicie normalna sprawa.

~joolaa (89.73. * .211) 30.07.2017 18:24

Pani prezydent potrafi ładnie mówić lecz słowa nie zamieniają się w czyn.
Darmowej komunikacji jak nie ma tak nie ma OWN tez nie zrobiony.
Ale kolegów zatrudniła.....

~mily (89.77. * .83) 30.07.2017 15:18

Pani prezydent wygrała obietnicą darmowej komunikacji i chyba wiedziała co mówi i robi więc
teraz niech sie nie wymiguje jak nie daje rady to niech ustąpi

~mieszkanka (176.122. * .139) 29.07.2017 20:40

Kto doprowadził PKM do ruiny - poprzednie władze za poparciem poprzednich Radnych
Kto podpisał niekorzystną umowę z V......... i to na 10 lat - poprzedni prezydent i to w ostatnich dniach urzędowania . A teraz Radny PIS chyba się obudził i wykrzykuje o niekorzystnych umowach za wozokilometr. No chyba że pluje na siebie.

~.... (176.122. * .139) 29.07.2017 20:37

Darmową komunikację można mieć i w Jastrzębiu ale PIS do tego nie dopuści właśnie dlatego że to nie ich pomysł

~Erwin z Godów (89.66. * .159) 29.07.2017 12:51

Najlepiej nie głosować na PiS i PO tylko na mie Erwina z Godów .

~jo (89.75. * .188) 29.07.2017 12:40

Widać jakich wyborców ma partia PO. W każdym komentarzu istne zawody kto bardziej nawrzuca (pisuary, pasożyty, trole). \"Pozazdrościć\" elektoratu. Powtórzę raz jeszcze nie ma nic za darmo! Nawet, żeby dostać w twarz to trzeba się komuś narazić, a Wy chcecie za darmo jeździć autobusami. Niech PO obieca jeszcze darmowe piątki w piekarniach, raz w miesiącu darmowe mięso w sklepie, darmowe mleko dla dzieci ... też zagłosujecie ..., a wiecie dlaczego? Bo widzicie magiczne słowo \"za darmo\", a nie trzeba być finansistą, żeby wiedzieć, że za darmo nic w życiu nie ma. Autobusy kosztują, pracownicy kosztują, paliwo kosztuje - miasto tego wszystkiego nie zapłaci, a jak zapłaci to i tak sięgnie do kieszeni podatników, bo instytucją charytatywną nie jest. Wtedy zapłacimy wszyscy. Bez wyjątków.

~Do "pamiętajcie o jednym" (94.254. * .168) 29.07.2017 10:46

Ty jesteś tak głupi czy tylko głupiego udajesz. Ceny akcji są dyktowane sytuacją ekonomiczną na świecie, niskie ceny węgla na świecie to i tanie akcje, nie polepszył ceny fakt wielomilionowych strat spowodowanych przez strajki. Nie twierdzę oczywiście, że polityka nie ma nic do ekonomii ale jak chcesz tak strasznie się tego trzymać to przypominam, że to za czasów PO JSW weszło na giełdę. To kryzys światowy spowodował spadek ich ceny i proszę Cię nie pisz, że kryzys na świecie to wina Tuska i PO a PiS to światowy zbawca.Tylko niedouczony półgłówek to kupi.

~Gość (89.73. * .191) 29.07.2017 09:17

Pisowcy blokują wszystko, precz z nimi. Wiadomo że komunikacja za zero zł kosztuje, ale to nasze miasto i mamy prawo wydawać kasę z budżetu na co chcemy.

~do Łukasz (89.78. * .41) 28.07.2017 20:03

W końcu ktoś to zrozumiał! Wyściskałbym Cię, brachu! Głoście tą prawdę ludziom, bo ta Gazeta Jastrząb im mydli oczy kolejnymi sukcesami w stylu ton piasku rozwalonych przy drodze, gdzie ludzie mogą wdychać opary benzyny przejedżających obok samochodów. My, lud jastrzębski, chcemy czegoś więcej!

~Łukasz (89.25. * .185) 28.07.2017 19:48

Kiełbasa wyborcza, zbliżają się wybory, pani Hetman chce się pochwalić spełnieniem obietnicy najpierw uchwała potem projekt, a a po wyborach wycofa się z tego, bo przecież nas na to nie stać, na szczęście i tak wybory ma przegrane, z pewnością jej poplecznicy z PO w tym pomogą.

~Pamiętajcie o jednym (89.78. * .41) 28.07.2017 17:54

Że to dzięki Pisowi JSW tak super stoi! Jeśli spółką tak dobrze rządzą, to nie ma się co dziwić, że o Miasto też się troszczą z całych sił. Za PO akcje były taniutkie, a teraz jakie są drogie! To dobitny przykład. Dobrze, że PiS walczy o to miasto!

~robin (84.234. * .218) 28.07.2017 17:31

PiS zamyka kopalnie, PiS likwiduje miejsca pracy, PiS blokuje każdą inicjatywę rozwojową......nawet darmowe bilety komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży potrafią blokować....jak długo jeszcze będą w pijackim widzie.

~mieszkaniec (176.122. * .139) 28.07.2017 17:11

Mieszkańcy Jastrzębia dowiedzieli się ostatecznie co radni z PIS-u wyprawiają w mieście.Zwołują sesję na którą nie przychodzą -żenada.Tylko im w głowie \"Żołnierze wyklęci\",miesięcznice smoleńskie itp.

~dziadek (83.30. * .77) 28.07.2017 16:44

Nie blokuje rozwoju miasta TYLKO blokuje wyborcze chore obietnice Pani Ani.

~Kot prezesa (89.73. * .191) 28.07.2017 16:44

Zamiaucze przesowi co tu sie zieje, co tenjastrzebski PiS wyrabia. Prezes sie wkurzy

~prawidła (188.137. * .197) 28.07.2017 16:43

No i dobrze. Teraz czas na PIS. PO się musi z tym poogodzić - musi.

~ja (89.71. * .89) 28.07.2017 16:40

Nie przyszli, to w wywalić na zbity pysk. Może by się wreszcie wzięli do roboty, a nie tylko pierdzą w stołki i pod krawatem chodzą.

~do "świadomy wyborca" (89.73. * .119) 28.07.2017 16:34

Ty to chyba premię i pochwałę od kota prezesa dostaniesz za ten komentarz. Skończ pierdzielić głupoty, Radni PIS troszczą się o budżet miasta, śmiechu warte. Troszczą się o własne tyłki o nic więcej. Sam jesteś opłacony Pisior i nie piernicz, że nie faworyzujesz tej partii. Przyczepiliście się, że darmową komunikacja z naszych podatków, a niby z czego miała być, autobusy na wodę a kierowcy i mechanicy w ramach wolontariatu? Świadomy wyborca to ty może jesteś ale rozumek masz malutki.

~seboc (193.28. * .1) 28.07.2017 16:22

@wyborca

\"PiS po prostu ma rację\"

Nieobecny pis sie nie wypowiedzial wciaz w tej sprawie. Jakos nieuwaznie obserwujesz to zycie polityczne.

~do Świadomy Wyborca (78.8. * .69) 28.07.2017 16:21

Musze cię z błędu wyprowadzić. Otóż PiS nie ma racji i to właśnie on dąży do wygrania kolejnej kadencji. Dlaczego? Blokuje inicjatywy prezydent by potem mieć argument że nic nie zrobiła. Przykłady? Blokowanie darmowej komunikacji, blokowanie Domu Solidarności i rynku w Zdroju. Masz racje że w PiS są starzy polityczni gracze. \"Gracze\" którzy pogrywają sobie politycznie nie mając na uwadze dobra miasta i mieszkańców. Zapamiętaj sobie te słowa i przypomnij przy następnych wyborach. Tacy to z nich \"gracze\", szkoda tylko że potrafią ugrać coś dla siebie a nie dla miasta.

A myślisz że hasło \"podniesiemy wkład finansowy miasta do MZK\" ktoś z wyborców by zrozumiał? Podniesienie wkładu nic nie mówi. Chodzi o efekt, a efektem miałaby być darmowa dla mieszkańców komunikacja miejska. Zauważ że nikt nie mówił w kampanii że miasto nie będzie finansować MZK i komunikacja będzie darmowa dla miasta. Ludzie sobie tyle dopowiadają wieszcząc światu że wiedzą z czym to się je, tymczasem nie mają kompletnie pojęcia.

Mówisz że to nie jest traktowanie ludzi poważnie. A powiedz mi czy twoi ulubieni radni PiS są poważni wnioskując o zwołanie sesji na której mają przedstawić swój pomysł na komunikację, a potem nie przychodzą na nią? Czy to jest według Ciebie poważne i merytoryczne działanie na korzyść miasta? Olewanie swojej pracy? To ludzie ich wybrali i po to są żeby pracować dla miasta a nie dwa swoich chorych ambicji politycznych. No tak po prostu jest.

~erwin (89.66. * .159) 28.07.2017 15:57

Jak się wybrało śmieci do władzy to czego Wy ludzie chcecie , do kogo pretensje , a najwięcej to Ci narzekają co na wybory w ogóle nie chodzą.

~Świadomy Wyborca (89.78. * .41) 28.07.2017 15:42

Aktywnie przypatruję się życiu politycznemu miasta od powiedzmy 3-4 lat i chciałem się tutaj wypowiedzieć. Żadnej z opcji w jakikolwiek sposób nie foruję, głosuję na człowieka a nie na partię.

Otóż, PiS po prostu ma rację. Hetman nie umiała nic lepszego przez lata wymyślić, więc obrała populistyczny kurs pod tytułem \"Kasa z komunikacje pójdzie z podatków, a i tak powiem, że za darmo, a jak ktoś się ze mną nie zgodzi, ten zły i podły\". To nie jest poważne traktowanie ludzi. Ona powinna napisać, że nie podołała, przeprosić, przecież nawet absolutorium nie ma. Jak ktoś celnie ujął, jej strategia to \"zapraszam na obiad ale Ty płacisz\".

Radni PiS to w większości starzy polityczni gracze, ogrywają ją przy każdym rozdaniu, ale w ich działaniach widzę przynajmniej troskę o budżet Miasta - a w jej tylko zabiegi o wygranie drugiej kadencji, nic innego. Przecież obiecywała dar-mo-wą komunikację. Myślicie, że jakby powiedziała w kampanii \"podniesiemy wkład finansowy miasta do MZK\" czy inaczej \"wykupimy dodatkową usługę\", to ktoś wrzuciłby do urny choćby złamany głos? W życiu. Szła zdecydowana propaganda, że oto przyjdzie reformator, dzięki któremu autobusy będą darmowe. Teraz już wiemy, że albo Rada da kasę, albo nie da bo może dać na co chce. To Rada jest uchwałodawczym ciałem, a Preyzdent niestety lubi wchodzić w jej buty i ogłaszać potem że czegoś dopięła.

Podsumowując, naprawdę, każdy obiektywnie może stwierdzić, że to Miasto jest regularnie ratowane przez PiS. W porządku, nie są święci, może tak nie brylują w mediach, nie mają takiego parcia na szkło, pewne rzeczy załatwiają z dala od fleszy... ale czy to w sumie źle? Jako mieszkaniec wolę, żeby społecznicy robili po cichu a aktywnie, a nie populistycznie i w błysku kamer, social media czy urzędowej gazetki. No tak po prostu jest.

~Michał (188.146. * .198) 28.07.2017 15:33

PZPR-PIS czekają na dyrektywny z centrali. Dla nich dobro tego miasta ogranicza się tylko do dobra dla własnych kieszeni. Są żałośni wraz ze swym smutnym i agresywnym elektoratem. To taka nowa odmiana solidarności w złym.

~Gość (89.73. * .191) 28.07.2017 15:22

PiS na księżyc także w Jastrzębiu-Zdroju!

~Jaco (83.17. * .138) 28.07.2017 14:56

Zwykła gra na czas w wykonaniu nieobecnych radnych. Tu wcale nie chodzi kwestię miasta czy mieszkańców a o dyskredytację pani prezydent w oczach opinii publicznej,tani chwyt oj tani.

~Gość (31.179. * .1) 28.07.2017 14:50

Radni nie przyszli? Wywalić na zbity ryj i wybrać nowych!

~Gość (83.17. * .138) 28.07.2017 14:49

Gdyby tak sobie nie przyszedł do pracy to dawno bym ją stracił święte krowy z PIS

~Gość (195.66. * .139) 28.07.2017 14:46

Jest jeszcze jedno wyjście zorganizować Referendum w sprawie odwołania Rady Miasta
Pytanie mogło być np takie

Pytanie 1 Czy jesteś za odwołaniem Rady Miasta ? Tak lub Nie

Pytanie 2 Czy wybory do Rady Miasta powinny być przyspieszone ? Tak lub Nie

Pytanie 3 Czy wyrażacie zgodę na darmową Komunikacje z taryfą 0 zł dla każdego kto ma stały lub tymczasowy meldunek na terenie wyłącznie Miasta Jastrzębia Zdrój ? Tak lub Nie

Pytanie 4 Czy Mieszkańcy życzą żeby Miasto Jastrzębie Zdrój wystąpiło z Związku MZK w trybie pilnym ? Tak lub Nie

Pytanie 5 Czy może Miasto ma pozostać w Związku MZK Jastrzębie i np uruchomić 6 do 10 linii darmowych na terenie Miasta dla tych osób co maja stały lub tymczasowy meldunek na terenie naszego Miasta Jastrzębia Zdrój ? Tak lub Nie

I jestem ciekaw ja by Mieszkańcy zagłosowali na takim Referendum

I potem np podać malia na który by mogli każdy Mieszkaniec wyznaczyć jaką linia miała być by darmowa

~bronek (83.4. * .90) 28.07.2017 14:04

Jedyne z czym zgadzam się w tych komentarzach to to , że przy wyborach zostanie podsumowane kto tylko gadał a kto czynił. I polityka nie będzie miała nic do gadania.

~Anty-pis (84.234. * .224) 28.07.2017 13:55

Pis ma w du...... pie mieszkańców , dzieci i młodzież. Widzą swój elektorat w czasie wyborów. Tylko się liczy własny interes i tego małego karakana z Warszawy. Miasto zamiast się rozwijać to cofa się w rozwoju. Za nie długo będą wybory i dojdzie do dobrej zmiany dla mieszkańców. Szkoda że tak olewatorsko podchodzi się do poważnego planu a dla wielu rodzin to duża ulga w budżecie domowym.

~seboc (193.28. * .1) 28.07.2017 13:46

@Podsumowanie

\"ludzie nagradzają działanie PiS\"

Ale to niedzialanie. Przeciez nic nie zrobili. Umowili sie tylko na sesje, nie przyszli. Ludzie niepowazni.

~do Podsumowanie (89.73. * .191) 28.07.2017 13:32

I ko to mówi, a 500 + to kto cholery jasnej rozdaje, rówież z naszych podatków! Menelom na chlanie i ćpanie!

~Jałowy Janusz (78.8. * .69) 28.07.2017 13:19

@konczmy to
Gdybys był dobrze zorientowany to bys wiedział że darmowa komunikacja dla dzieci i mlodziezy to ma byc pierwszy krok do wprowadzenia darmowej dla wszystkich. Jedno drugiego nie wyklucza. Twoje rozumowanie jest takie że skoro miała być darmowa dla wszystkich to ma być i nawet dzieci i mlodziez maja teraz płacić.

~śmiechu warte (94.254. * .168) 28.07.2017 13:15

\"ludzie i tak wiedzą, że w tym mieście jedynie PiS ma całościową, dobrą wizję rozwoju Jastrzębia.\" Od przynajmniej 14 lat PiS mają większość ze Wspólnotą Samorządową w Radzie miasta, co przez te wszystkie lata zrobili, jak się miasto rozwinęło? Wszystko blokujecie, w tyłku macie mieszkańców. Nieroby i darmozjady z Was i tyle.

~bezrobotny (94.254. * .168) 28.07.2017 13:00

Ktoś wie ile PiS płaci za komentarze i hejty na Prezydentową? Dorobiłbym, kurza twarz

~Podsumowanie (193.46. * .252) 28.07.2017 12:59

Podsumowując wnioski płynące z tej dyskusji - ludzie nagradzają działanie PiS i nie zgadzają się z krótkowzroczną polityką rozdawnictwa Hetman. Nic dziwnego - każdy mądry wie, że lepiej dobrze zainwestować, niż po prostu wydać, bo z tego się majątku nie zbuduje.