Uwaga! Co zrobić, jak ukradną ci dokumenty?

Łupem złodziei coraz czyściej pada dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Złodzieje często wykorzystują je do celów przestępczych. Warto wiedzieć co zrobić, kiedy zostaniemy pozbawieni tych ważnych dokumentów.      

Uwaga! Co zrobić, jak ukradną ci dokumenty?

Utracone dokumenty należy najpierw zastrzec w banku - to kilkanaście tysięcy placówek w całym kraju (w wielu z nich nie trzeba nawet mieć konta bankowego). Poniżej przedstawiamy kolejne kroki, które radzi wykonać policja,  jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji.

Zastrzeżenie w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE - w swoim banku lub w dowolnym banku przyjmującym zastrzeżenia także od osób niebędących jego klientami.

Powiadomienie policji - w przypadku, jeżeli dokumenty utracono w wyniku kradzieży.

Zawiadomienie najbliższego organu gminy lub placówki konsularnej i wyrobienie nowego dokumentu - informacje dotyczące konieczności zawiadomienia organu gminy o utracie dokumentu, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Więcej informacji  tutaj

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~RODA (89.64. * .168) 04.01.2018 10:01

Złapany złodziej na gorącym uczynku nie może z tego wyjść cało. Powiększa się grupa, którzy polują na złodziei. To lepsza zabawa od gry komputerowej.

~Radio Teheran (193.28. * .1) 04.01.2018 09:22

"i wyrobienie nowego dokumentu"

A to juz w Bolandzie proste nie jest.