Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Latem ludzie wyrzucają psy z domów

Schronisko dla bezdomnych zwierzą w okresie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie. Właśnie w tym czasie ludzie pozbywają się swoich czworonożnych przyjaciół.

Latem ludzie wyrzucają psy z domów

Lato na dobre jeszcze się nie rozkręciło, a jastrzębskie schronisko dla bezdomnych kotów i psów przyjmuje większą liczbę zwierząt. Tylko w maju do przytuliska trafiły 22 psy. Niektóre z nich miały szczęście - 12 psów adoptowano, a 8 zwrócono właścicielom. Nierzadko zdarza się tak, jak mówią pracownicy schroniska, że zwierzęta są porzucane w jego okolicy. Często interweniuje Straż Miejska, która odbiera sygnały od mieszkańców o biegających samopas psach.

Pamiętajmy, zwłaszcza w okresie letnim, że pies czy kot to nie zabawka, której można się od tak pozbyć! Ma swoje uczucia i wrażliwość. Nie należy im robić krzywdy.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~szczepionkowy faszyzm nadal truje (95.40. * .49) 04.06.2018 12:30

Czipowanie jest sposobem. Ale kultury (w większości przypadków) nie nauczy. Tylko kary finansowe za brak należytej opieki i sprzątania są w stanie nauczyć psiarzy rozumu.

~PSIARA (83.26. * .20) 04.06.2018 11:26

Miasto Jastrzębie-Zdrój stać na zaczipowanie psów. Wiele miast w Polsce tak zrobiło i problem sam się rozwiązał. Ruch należy do pani prezydent i jej doradców.

~KAZ (83.0. * .241) 02.06.2018 16:06

Mnie też chcieli kiedys wyrzucić z domu ale jakoś mi się udało pozostać.

~KAZ (87.239. * .116) 01.06.2018 23:07

Mnie rodzice kiedyś chcieli wyrzuć z domu ale powiedziałem że założe im niebieską karte to wyluzowali.

~Polny_Tyran (31.179. * .54) 01.06.2018 14:42

Może jakieś ograniczenia co do posiadania psów? Działki po kilka arów na tym dom i psy w klatce czasem jeden, w wielu przypadkach kilka. Szczekanie cały dzień, noc, jedzenie i woda raz w ciągu dnia bo każdy zapracowany. Okna nie można otworzyć bo ciągłe szczekanie albo wycie. W razie zwrócenia uwagi pyskówki i zwroty typu pies jest po to żeby szczekał. Zwierzę jakie by nie było to odpowiedzialność, czasem myślę, że zwierzę powinno być normalnie meldowane na posesję wtedy może zwiększyła by się odpowiedzialność właścicieli?

~jbiesl (89.77. * .177) 01.06.2018 13:05

a co z czipami , zrobić obowiązek czipowania u każdego weterynarza , to wtedy nie będzie tych czworonogów nikt porzucał , no chyba że mu niby ucieknie 20 km od domu podczas spaceru bo co człowiek zrobi żeby się pozbyć co nie ?