Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odwiedź miasteczko seniora - bezpłatne badania

Bezpłatne badania, wykłady o zdrowiu, warsztaty z obsługi smartfona czekać będą na osoby, które odwiedzą Miasteczko Seniora. Wszystko to zostanie zorganizowane w piątek,  w godzinach od 10.00 do 16.00 na parkingu przed kinem Centrum.

Odwiedź miasteczko seniora - bezpłatne badania

Wśród atrakcji znajdą się bezpłatne badania dla seniorów przygotowane przez Fundację Ziko dla Zdrowia, m.in. pomiar ciśnienia, spirometria i analiza wieku serca oraz densytometria, czyli badanie wytrzymałości i gęstości kości w kierunku osteoporozy. W programie przewidziane się również porady kosmetyczne oraz farmaceutyczne.

Wykłady/warsztaty – godz. 10.30 – 12.50

Mała Sala Kino „Centrum”, al. J. Piłsudskiego 27

10.30 – 10.40 uroczyste rozpoczęcie wydarzenia

10.40 – 11.10 wykład „Seniorze, nie daj się oszukać” – prowadzi ekspert Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej

11.10 – 11.25 wykład „Interakcje lekowe i ich wpływ na funkcjonowanie organizmu” – prowadzi ekspert Fundacji Ziko dla Zdrowia

11.25 – 11.40 wykład „Negatywne skutki samoleczenia” – prowadzi ekspert Fundacji Ziko dla Zdrowia

11.50 – 12.50 warsztat praktyczny „Smartfon dla seniora” – nauka podstawowych funkcji smartfona – prowadzi ekspert Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej w partnerstwie z Play z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego podręcznika

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~gość (89.64. * .97) 16.06.2018 04:51

A co seniorka zaserwuje dla dzieci i młodzieży?

~zołza z zofiówki (89.67. * .87) 15.06.2018 15:49

Do KAZ: I tu się z Tobą zgadzam,co dla młodych ?!
Niestety mieszkam na małym osiedlu ,gdzie łażenie po markecie od 3do 7 razy dziennie jest rutyną ,dzieciaki jak i sami rodzice nie mają pomysłu na wykorzystanie wolnego czasu
Młodym nie chce sie widocznie czterech liter ruszyć ,poza ,, swój ,, teren ,,- rozkład jazdy i komunikacja daje wiele do życzenia,a o cenie biletów nie wspomnę pani Przewodnicząca MZK.Miłego

~KAZ (37.248. * .220) 15.06.2018 10:36

Dla Seniora. A co dla młodych?