Urząd Miasta przyjazny dla osób niepełnosprawnych
Mieszkańcy posiadający różne niepełnosprawności często załatwiają sprawy w jastrzębskim magistracie. Z myślą o nich w holu został zamontowany terminal informacyjny.
Jest to terminal z kolorowym poddrukiem, z łatwo wyczuwalnymi elementami wypukłymi oraz czytelnym, kontrastowym układem graficznym uzupełnionym w postaci tekstów czarnodrukowych i pinów brajlowskich.
- Dzięki niemu osoby niewidome czy słabowidzące, ale też starsze i mające problemy ze słuchem uzyskają informacje o przestrzeni, w której się znajdują – wyjaśnia Anna Hetman, prezydent miasta.
Terminal wyposażony jest w wypukły plan budynku urzędu, system nagłaśniający odczytujący komunikaty, klawiaturę oraz podpisy brajlowskie, wypukłe i w druku powiększonym.
Warto podkreślić, że jest to kolejne udogodnienie dla osób niepełnosprawnych w jastrzębskim magistracie. Przypomnijmy, że osoby niesłyszące i niemówiące mogą przy pomocy wiadomości tekstowej SMS (pod numerem 516 844 320) zasięgnąć wszelkich potrzebnych informacji w Urzędzie Miasta, a także zgłosić sprawę. Na poręczach w budynku magistratu są nakładki z informacją podaną alfabetem Braille’a, a przed schodami tzw. pola uwagi – żółte pasy informujące osoby niedowidzące, że wchodzą na stopień. Z kolei na przeszklonych powierzchniach (wszystkich szklanych drzwiach) znajdują się taśmy ostrzegawcze. W urzędzie są dwie windy, którymi osoby poruszające się na wózku inwalidzkim mogą się przemieszczać między piętrami. Przyciski w nich są podświetlane, dzięki czemu osobom z dysfunkcją wzroku łatwiej z nich korzystać. Ponadto przyciski dyspozycji z oznaczeniem numerycznym posiadają informacje w języku Braille’a.
Ok, ale co z tymi słabo widzącymi a nie znającymi Braillea? Nie każdy niepełnosprawny tam idzie i chcę czuć się jak intruz. w przestrzseni publicznej pani prezydent wszytko fajnie wygląśda.
przyjazny dla niepełnosprawnych ale nie dla petentów
"A jak tam elektroniczny obieg dokumentów"
Z elektroniznego obiegu wylaczona jest poczta ekektroniczna.
Na jakakolwiek odpowiedz czekac trzeba kilkanascie dni.
"Każdy wyprodukowany papierek jest skanowany"
Najpierw trzeba napisac w wordzie, wydrukowac, przybic pieczatke, dopiero potem sie skanuje.
"A jak tam elektroniczny obieg dokumentów za 14 milionów?"
Ma się świetnie. Każdy wyprodukowany papierek jest skanowany, a przed wyrzuceniem kserowany. Pozdrawiam.
A jak tam elektroniczny obieg dokumentów za 14 milionów?
A jak niepełnosprawny dałby sobie radę na own?