Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kierowca uderzył w światła i... uciekł

W sobotę późnym popołudniem doszło do kolizji drogowej w sołectwie Bzie. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Kierowca uderzył w światła i... uciekł

Po godzinie 18:00 Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała zgłoszenie do zdarzenia na skrzyżowaniu ul. Pszczyńskiej z Niepodległości. Kierowca samochodu osobowego uderzył w sygnalizator świetlny, a następnie pozostawiając pojazd, uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji.

Policjanci podkreślają, że nie warto uciekać z miejsca zdarzenia. Jest to wyjście najgorsze z możliwych. Sprawca odpowiada nie tylko za wykroczenia, ale także za przestępstwo. W dużej mierze zależy to od obrażeń, jakich dozna osoba uczestnicząca w zdarzeniu.

Kierowca, który oddalił się z miejsca zdarzenia podlega surowszej odpowiedzialności. Jest traktowany na równi z kierowcą, który jechał w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środka odurzającego. Za spowodowanie wypadku drogowego, w którym inna osoba odniosła ciężkie obrażenia grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli następstwem wypadku jest śmierć do 8 lat pozbawienia wolności. W tym ostatnim przypadku, gdy kierowca oddali się z miejsca zdarzenia Sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok może zostać podany do publicznej wiadomości.

Dodatkowo sprawca - uciekinier poniesie konsekwencje finansowe. Szkody będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. Firmy ubezpieczeniowe pokrywają wszystkie koszty wyrządzonych szkód, a następnie w 100 % domagają się zwrotu wypłaconych kwot od sprawcy-uciekiniera (tzw. regres). Wszystkie polisy OC zawierają wyłączenie odpowiedzialności towarzystwa, jeśli szkody są związane z faktem, że ubezpieczony spowodował stratę będąc pod wpływem alkoholu bądź, gdy oddali się z miejsca zdarzenia.

 

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kononowicz (46.134. * .53) 10.12.2019 05:17

To są pomówienia. Może wcale żadnego kierowcy nie było. W końcu żyjemy w czasach samochodow autonomicznych.

~Oko proroka (89.64. * .209) 09.12.2019 15:49

Uciekł bo się bał kosztów ,sądu Najsztub się nie bał bo wiedział że bez prawa jazdy przeglądu po potrąceniu na pasach starszej pani będzie niewinny

~Maksiu (194.9. * .12) 09.12.2019 14:38

Czy to SWD? Innego wyjaśnienia nie widze.

~Gość (80.188. * .244) 09.12.2019 10:47

Wszystkiemu winna ta sygnalizacja.

Bo gdyby jej tam nie bylo, to by calego zdarzenia tez nie bylo.

Dlatego w imie bezpieczenstwa na naszych drogach apleuje o likwidacje wszystkich sygnalizacji swietlnych!

~Michał (5.173. * .188) 09.12.2019 09:48

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

~Janusz Nosacz (89.64. * .16) 09.12.2019 09:48

ło kurła panie mylycjancie to wyrosło s pod zimi rano tego nie było kurła

~Gość (80.188. * .244) 09.12.2019 08:41

Pewnie na pamiec jechal, a ostatnim razem kiedy tamtedy przejezdzal, to tego sygnalizatora jeszcze tam nie bylo