Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacy ratowali pisklęta bociana

We wtorek  jastrzębscy strażacy zostali wezwani do nietypowej interwencji. Mieli podjąć działania w… gnieździe bocianim wobec osamotnionych piskląt. 

Strażacy ratowali pisklęta bociana

Mieszkańcy ulicy Wielkopolskiej zauważyli, że w jednym z gniazd bocianich znajdują się pisklęta pozostawione przez rodziców. W obawie o ich zdrowie wezwali straż pożarną. Strażacy po przyjeździe na miejsce wzięli młode ptaki z gniazda i przekazali pod opiekę weterynarza.

Strażacy niejednokrotnie podejmują działania służące nie tylko ludziom, ale też zwierzętom. Wiele razy ściągali koty z drzewa, czy wyciągali psy z miejsc, z których nie mogły się wydostać. Teraz przyszła kolej na małe bociany. 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Czaskoski (31.179. * .1) 05.06.2020 07:15

PO co nam bociany, jak w Berlinie są bociany.

~Al (83.29. * .213) 04.06.2020 14:09

Wzorowa postawa!


A swoją drogą, bociany na Wielkopolskiej?
Piękne ptaszyska.
Dbajmy o przyrodę.

~Meteo (31.0. * .242) 04.06.2020 13:34

Gdzie tam gniazda sa bociana w Jastrzębiu ? O bziu wiem mniej wiecej ale na wielkop?

~Stalowy jeż (85.14. * .18) 04.06.2020 09:25

W którym miejscu na Wielkopolskiej jest to gniazdo

~medyk SJZ (89.64. * .156) 04.06.2020 09:11

Jeszcze srochy ratować za moje podatki ! Skandal !

~Gość (80.188. * .244) 04.06.2020 08:19

A kto uratuje tę upadającą osadę górniczą przed niekopetentnymi i zatrważającymi decyzjami pani burmistrz?