Dyrektor Łaźni Moszczenica rozpoczęła pracę

Prezydent Anna Hetman powołała dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica. Została nią Ewelina Budzińska-Góra. We wtorek nowa dyrektor rozpoczęła pracę.

Dyrektor Łaźni Moszczenica rozpoczęła pracę

Ewelina Budzińska-Góra jest specjalistką ds. promocji i zarządzania projektami z 15-letnim stażem i dużą znajomością branży kreatywnej w Polsce. Zarządzała wieloma projektami, w tym międzynarodowymi. Skutecznie wdrożyła strategię marki regionu czy system identyfikacji wizualnej w instytucji zatrudniającej ponad 1400 osób.

Wcześniej pracowała jako specjalistka w Dziale Marketingu Uniwersytetu Śląskiego. Tam koordynowała przygotowanie projektów oraz wdrożenie Systemu Informacji Wizualnej dla UŚ oraz brała udział w organizacji Śląskiego Festiwalu Nauki, w tym odpowiedzialna była za pomysł oraz przygotowanie serii paneli i aktywności dot. przestrzeni publicznej.

Współpracowała również z Grupą PTWP S.A. w Katowicach przy organizacji ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeń, konferencji naukowych i seminariów (4 Design Days, EEC Trends, European Economic Congress, HCC - Health Challenges Congress). Od 2009 roku pracowała w Urzędzie Marszałkowskim, w tym w latach 2015-2020 pełniła funkcję zastępcy dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej, gdzie opracowała i wdrożyła plan promocji województwa oraz realizowała strategię komunikacji marketingowej w zakresie budowy marki regionu. Współpracowała także z organizatorami znaczących wydarzeń w regionie: OFF Festiwal, Tauron Nowa Muzyka, Intel Extreme Masters, Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle, Silesia Maraton, Live Nations oraz wydarzeń gospodarczych jak: Europejski Kongres Gospodarczy czy Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Ukończyła prawo na Uniwersytecie Śląskim o specjalizacji prawo publiczne międzynarodowe, a także studia podyplomowe Akademia Rozwoju Regionalnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Zarządzanie innowacją w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Ewelina Budzińska–Góra w swojej koncepcji funkcjonowania Łaźni Moszczenica wskazuje, że fundamentem instytucji jest bogactwo historyczne i społeczne miasta. Jej zdaniem nawiązywanie do przeszłości może pozwolić na stworzenie instytucji o niepowtarzalnym charakterze, przyciągającej uwagę i wyróżniającej się na tle innych obiektów w okolicy/regionie.

- Przygotowanie strategii Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica wraz z określeniem wizji i misji Instytutu jest kluczowym zadaniem.  Ważne jest zaangażowanie istotnych interesariuszy wywodzących się z miasta, instytucji miejskich, przedsiębiorców działających na terenie miasta oraz innych osób z podmiotów z regionu. A także opracowanie spójnego wizerunku Instytucji budowanego przez konsekwentną komunikację atrakcyjności miejsca. Należy wykreować trend na odkrywanie atrakcji Łaźni poprzez szeroką promocję jej walorów - mówi Ewelina Budzińska-Góra.

44 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~GW (89.77. * .234) 06.11.2021 17:24

Kolejny przykład nepotyzmu PiS... choć tak pięknie napisane, że mało kto o tym jest w stanie się zorientować.

~Raper klasztorny (89.64. * .187) 06.11.2021 10:37

Mam nieodparte wrażenie, że to miasto istnieje w jakiejś alternatywnej rzeczywistości.

~seboc (80.188. * .244) 05.11.2021 12:52

Podobno hymnem tej nobliwej instytucji będzie kultowa piosenka "Mydełko Fa" w wykonaniu pana dyrektora MOK, znanego wszem i wobec jako autora i wykonawcę górnolotnej piosenki biesiadnej pod tytułem "Figo fago".

~Aga (185.135. * .140) 05.11.2021 10:35

Nic pani Prezydent nie pisze ilu juz ma doradców?
Ważniejszych inwestycji w mieście nie ma?

~Kris (46.134. * .214) 05.11.2021 06:42

Co niby tam robi?

~PiS+PO (89.64. * .53) 05.11.2021 05:05

=Koalicja.
A wy dla nich sobie łby ukrywacie.
Oni plują wam w twarz a wy mówicie że pada deszcz .

~biker (213.76. * .234) 04.11.2021 19:25

Łaziennego tam nie potrzeba ? Chętnie bym aplikował

~Gość (89.64. * .116) 04.11.2021 19:16

Jastrzębianie. Robią z wami co chcą a wy nic. Mogliście mieć za te miliony coś potrzebnego a tak kpią z was a wy nic. Hahahahaha

~Dżordż Lowerboj (80.188. * .244) 04.11.2021 07:48

Ten twór powinien zostać sprywatyzowany. Wówczas byłoby widać ile to jest warte i czy opłaci się utrzymywać.

~seboc (80.188. * .244) 04.11.2021 05:50

Pomyliłem się. Przepraszam najmocniej i chylę czoła. Sam jestem sobie winien wyciągając pochopne wnioski.

~Za jaką gażę (89.64. * .149) 03.11.2021 22:15

Ogrom pieniędzy za nic. To wygląda jak w PiS.

~Ola (5.184. * .50) 03.11.2021 21:18

No i gdzie tu trudna sytuacja miasta? Dla pracowników jednostek budżetowych nie ma na regulację wynagrodzeń w bieżącym roku a tu bez konkursu takie uposażenie ???

~Kuba (85.202. * .83) 03.11.2021 15:37

Czy na łaźnie idą pieniądze odbudowy polskiego ładu? No to mamy najbardziej potrzebną inwestycje w regionie,pomysłodawcom gratuluje szczytu głupoty..

~Daros (89.64. * .153) 03.11.2021 15:09

Dyrektor od wizualizacji. Gdzie można składać papiery na nowe stanowiska. W tej łaźni miałem warsztat przez 15 lat. Wiem co i jak i gdzie. Za 6500 zł chętnie popracuję . Oczywiście to mniej niż pani dyrektor ale ja zachłanny nie jestem.. Do ,,Gość'' budowa nie będzie trwała rok a co najmniej pięć.

~erwin (89.77. * .3) 03.11.2021 13:37

Takie muzeum to sobie robi prywatny inwestor za swoją kasę a nie w taki sposób jak teraz .

~Biurol (89.64. * .250) 03.11.2021 13:28

Proponuję teraz postawić dupny biurowiec i zatrudnić z " pińcet " urzędników. A jaak - stać nas.

~******* Ishan (80.188. * .244) 03.11.2021 13:27

"bogactwo historyczne i społeczne miasta"

Miasto ma coś około 50 lat, a do tego społeczeństwo to przede wszystkim ryle i związkowcy.

Bogactwo jak jasna ciasna. Co tu celebrować?

~seboc (31.179. * .1) 03.11.2021 13:09

Czubuś znowu zaatakował i zdominował dyskusję, pisząc sam ze sobą. Ciężki przypadek.

~Gościu (91.225. * .4) 03.11.2021 13:00

Czytam te opinie, to zaczynam myśleć, że dyrektorem tej galerii powinien być górnik przodowy, ewentualnie emeryt górnik. Bo jak powszechnie wiadomo praca w górnictwie rozszerza horyzonty, a sami górnicy znają się na wszystkim. Brawo Jastrzębie!

~******* Ishan (80.188. * .244) 03.11.2021 12:02

@jastrzębianin

"Jak to ludziska potrafią być uszczypliwi"

Mylisz pojęcia. To nie uszczypliwości, ale dostrzeganie niegospodarności i marnotrawienia środków publicznych.

~Gość (89.25. * .86) 03.11.2021 11:04

Gratulacje !!! budowa będzie trwała rok, to co przez ten rok pani dyrektor będzie robić.
O ile się orientuję to budowę prowadzi kierownik z uprawnieniami, odbiór robi inwestor czyli UM.
Za niegospodarność Pani Prezydent proponuję potrącić z jej wypłaty i dać pani dyrektor Łaźni.

~Gość (80.188. * .244) 03.11.2021 11:01

Ta niekompetentna pani z politycznego nadania ma takie pojęcie o łaźni, że raz w tygodniu bierze sobie prysznic.

Zupełnie jak pan prezes Jastrzębskiej Spółki Kolejowej, który zna się na kolejkach, bo widział je w swoim sklepie.

~Sir Andżej z Plutycz (80.188. * .244) 03.11.2021 11:00

Starałem się o udział w tym fascynującym kastingu, ale odpadłem w przedbiegach, bo nie mam łazienki...

~jastrzębianin (85.202. * .150) 03.11.2021 10:24

Jak to ludziska potrafią być uszczypliwi.Samy nie chciało się uczyć( nosili książki psu do budy) a komuś zazdroszczą.Dla nich to była jedyna perspektywa i dla ich dzieci praca na ,,grubie".Większość ludzi tutaj to w dupie było i gówno widziało i tak to można krótko skomentować.

~Myju, myju... po moim kiju (80.188. * .244) 03.11.2021 07:48

Dyrektorem miał zostać bez konkursu któryś z zasłużonych upadku Moszczenicy tłustych kotów, a rzeczona pani zamiast do łaźni to mogłaby znaleźć zatrudnienie na przykład w pobliskiej myjni samochodowej. Kwalifikacje ma

~Gość (80.188. * .244) 03.11.2021 06:57

Skąd się urwała ta z dziada pradziada rodowita jastrzębianka i czym zasłynęła pośród innych kandydatów?

~Gość (83.26. * .78) 03.11.2021 06:57

Ej, bo mi zajady ze śmiechu popękają. Figura odejdź już, daj miastu normalnie się rozwijać

~Jan Dokumentalista vel Fotograf (213.76. * .10) 03.11.2021 06:43

Od dzisiaj zaczynam prowadzić dokumentację fotograficzną tej wielkiej inwestycji , i nie zawaham się jej użyć w odpowiednim momencie

~******* Ishan (80.188. * .244) 03.11.2021 05:47

"system identyfikacji wizualnej w instytucji zatrudniającej ponad 1400 osób"

Czy to chodzi o jastrzębski magistrat, w którym 1250 osób to zatrudnieni mieszkańcy powiatu wodzisławskiego?

~Dżordż Lowerboj (80.188. * .244) 03.11.2021 05:45

@Ja

"Potrzebujemy managera a nie nauczyciela."

Żaden manager nie zdecyduje się na kandydowanie w tej upadającej osadzie górniczej. Spójrz prawdzie w oczy.

~******* Ishan (80.188. * .244) 03.11.2021 05:42

@Jan

"Dobrze, że dyrektor jest. Dajmy jej szansę, a nie od razu krytykować."

Dyrektor czego, znaczy się? Placu budowy? CPK też ma zarząd pobierający pensje, chociaż jest tam ściernisko.

~Kiedy nowe kino??? (89.64. * .222) 02.11.2021 23:26

????????????
Dyrektor czegoś czego jeszcze nie ma za 9tyś.
Takich cudów to nawet za komuny nie było.
Czy aby tym nie powinny zająć się specjalne służby?Np.NIK .
Co tam należy się za takie mądrości:
"Ważne jest zaangażowanie istotnych interesariuszy wywodzących się z miasta, instytucji miejskich, przedsiębiorców działających na terenie miasta oraz innych osób z podmiotów z regionu. A także opracowanie spójnego wizerunku Instytucji budowanego przez konsekwentną komunikację atrakcyjności miejsca. Należy wykreować trend na odkrywanie atrakcji Łaźni poprzez szeroką promocję jej walorów" - mówi Ewelina Budzińska-Góra.

~Prawdomowny (31.60. * .123) 02.11.2021 22:54

Anka, Ty się nadajesz do tarcia chrzanu, wracaj skąd przyszłaś.

~Widzę Was (93.179. * .168) 02.11.2021 22:34

Brawo Rafał, laurka piękna. Mama będzie zadowolona.

~do Jan (46.76. * .24) 02.11.2021 21:53

Janek jak myślisz Pani nowa dyrektor zacznie chodzić po budowie w białym kasku od 6:00 do 14:00? Ku... co ona będzie robić teraz za 9 tys. Aaaa to brutto jest to przepraszam to nie jest tak dużo. Bedzie promowała Łaźnię. Aniu z urzędu, jak się żegnasz już ze stanowiskiem nie musisz jeszcze bardziej topić tego miasta

~To sem ja (37.248. * .11) 02.11.2021 21:52

To się samo komentuje...

~sratata (46.76. * .24) 02.11.2021 21:42

Jeżeli ktoś wydaje kilkadziesiąt milionów na łaźnię, przepraszam na Instytut Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica to powinien mieć jakieś pojęcie o biznesie. Droga Pani prezydent świat się nie zamknął w szkole. Dzisiaj takie inwestycje muszą się zwrócić, jak Pani sądzi? czy ta inwestycja się kiedyś zwróci? Czy nie lepiej było zawnioskować o dofinansowanie na inny cel tak jak to zrobiły inne miasta? Streszczę to, ch... mnie strzela jak widzę taką niegospodarność. Oby te pieniądze były wstrzymane dla jakiegoś bardziej rozsądnego pomysłu. A Pani dyrektor dostała 6-krotność odprawy za niezrealizowane wizualizacje.

~Jan (84.17. * .17) 02.11.2021 21:22

Dobrze, że dyrektor jest. Dajmy jej szansę, a nie od razu krytykować. Jakie świadectwo wystawiają sobie jastrzębianie, a dokładnie ci, którzy jak opętani piszą te komentarze na zamówienie, albo są ogarnięci nienawiścią. Nowej dyrektor życzymy powodzenia!

~Gość (46.204. * .71) 02.11.2021 21:17

Pani prezydent wybrała komu zapłaci 9000 tysięcy miesięcznie za funkcje na papierku bo łaźni nie ma, syf jest i długi będzie. Przyśpieszmy wybory bo zniszczy miasto .

~Ja (46.76. * .24) 02.11.2021 21:16

Pani Prezydent Anno Hetman. W każdej Spółce z osobowością prawną zostałaby Pani usunięta za działalność na szkodę spółki. Niestety Pani działa na szkodę tego miasta już kilka dobrych lat. Potrzebujemy managera a nie nauczyciela. Pamiętajcie o tym w następnych wyborach jeżeli komuś zależy na tym mieście