Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejne drogi wyremontowane

Miasto oddało do użytku dwie kolejne wyremontowane drogi, są to ulice: Myśliwiecka i Frysztacka. Koszt przeprowadzonych modernizacji to blisko pół miliona złotych. 

Kolejne drogi wyremontowane

W przypadku ulicy Myśliwskiej wymieniono konstrukcję podbudowy i ułożono nową nawierzchnię bitumiczną, a także zainstalowano rury drenarskie odprowadzające wody deszczowe. Następnie ułożono betonowe krawężniki drogowe, wykonano zjazdy do posesji, a pobocza utwardzono destruktem asfaltowym. Dzięki temu zmodernizowano odcinek drogi o długości 250,00 mb. Remont został sfinansowany dzięki Jastrzębskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Pieniądze, które w jego ramach uzyskały sołectwa Borynia i Skrzeczkowice zostały uzupełnione środkami z funduszy sołeckich i budżetu miasta. Łącznie modernizacja ulicy Myśliwskiej kosztowała 365 430,76 zł,

Na ul. Frysztackiej wykonano natomiast nakładkę asfaltową na długości 174 metrów bieżących. Wykonano również zjazd z kostki brukowej. Remont ulicy Frysztackiej sfinasowano z Jatrzębskiego Budżetu Obywatelskiego. Kosztował on 82 975,39 złotych brutto. Dodatkowo w ramach budżetu obywatelskiego na tym samym odcinku drogi wykonano oświetlenie  za 11 487 złotych.

 

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~******* Ishan (80.188. * .244) 16.11.2021 07:42

"Mysliwieckiej w Jastrzebiu nie ma."

No popatrz... to ja żyłem w niewiedzy i byłem przekonany, że ta upadająca osada to powiat grodzki...

A caryca z bunkra już swoimi mackami zapędza się na okolicę, przekształcając nas powolutku w powiat ziemski.

~Instytut (178.26. * .52) 15.11.2021 15:57

"Co to w ogóle za arterie?"

Frysztacka to taki skrot z Ranoszka na Wyzwolenia.
Mysliwieckiej w Jastrzebiu nie ma.

~Andrzej (31.0. * .200) 15.11.2021 14:19

A paparatzi nie było? ajak tam na rondzie

~Haha (89.64. * .112) 15.11.2021 12:47

A jak tam otwarcie ronda kolo orlenu

~Zaniepokojony Witek (80.188. * .244) 15.11.2021 07:53

Co to w ogóle za arterie?

~Instytut (178.26. * .52) 15.11.2021 07:35

Aż tyle metrów bieżących?

~Raper klasztorny (89.64. * .71) 15.11.2021 07:11

Jak można nazywać ulicę na cześć morderców zwierząt?!