Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jechał lewym pasem i zatrzymała go drogówka

Zajmowanie lewego pasa jezdni jest nagminnym przewinieniem kierowców. Jeden z nich został zatrzymany przez drogówkę. Zatrzymano mu dowód rejestracyjny.

Jechał lewym pasem i zatrzymała go drogówka

Kierowca od dłuższego czasu jechał lewym pasem, mimo tego że prawy pas był wolny. Miał też włączone światła przeciwmgłowe. Poza tym stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele do życzenia.

- Mundurowi za popełnione wykroczenie ukarali kierującego mandatem, zanim jednak to się stało najpierw szczegółowo wyjaśniali, w jakich sytuacjach można zajmować lewy pas, gdyż większość z kierowców najwyraźniej nie rozumie tych przepisów. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu karnego, w związku z czym, zostanie skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~@do abc (31.179. * .5) 29.01.2022 12:57

Bylem, ok 500 tys zrobilem w zyciu - jak na kogos kto nie ma nic wspolnego z zawodowym kierowaniem samochodami - wystarczy.

~do abc (80.51. * .251) 28.01.2022 19:30

Oj to chyba nie byleś autem nigdzie dalej niż ścisłe centrum miasta. Wyskocz czasem rano albo wieczór obojętnie gdzie ale tak z 2-4 km za centrum -czytaj centrum jako np. GWAREK

~do Inspektor Dziś o 10:53 (80.51. * .251) 28.01.2022 16:15

A ty wiesz co odwołuje zakaz? Jak nie to poczytaj bo tam w Pawłowicach to działa.

~abc (31.179. * .5) 28.01.2022 14:37

W polsce warunki do uzycia swiatel przeciwmgielnych wystepuje moze 2-3x na kilka lat.

~no nie wierze (31.179. * .5) 28.01.2022 14:33

W koncu biora sie za to. BRAWO!!
CIekaw jestem tylko czy kierowcow autobusow rowniez beda za to karac - mam nadzieje, ze tak.
Jeszcze tylko karanie za notoryczne wlaczanie swiatel przeciwmgielnych i bedzie sie moze dalo jezdzic wzglednie bezpiecznie po polskich drogach.
PS - nie mozna ukarac mandatem oraz skierowac sprawy do sądu rownoczesnie - cos tu smierdzi.

~bbbb (89.64. * .175) 28.01.2022 11:30

Powinna być prosta zasada. Kara w sądzie nie niższa niż x10 mandat. Wtedy odwoływaliby się od mandatu rzeczywiście ci, którzy nie popełnili wykroczenia. Mam znajomych w kilku krajach europejskich i z ich relacji wiem, że tam mało kto się odważy zakwestionować mandat bo wie, że jeżeli to ściema to w sądzie będzie musiał brać pożyczkę długoterminową.

~Inspektor (85.202. * .83) 28.01.2022 10:53

To prawda że KD nakazuje trzymania się najbliżej prawej krawędzi jezdni lecz nie oznacza to braku rozsądku szczególnie wówczas gdy oznaczało by to jak wielu czyni jazdę slalomem po pasach ruchu drogowego.
Warszawa mamy 4 pasy i co ,wszyscy maja zjechać na skrajny prawy/ . Panowie Policjanci lepiej sprawdźcie znaki drogowe na gierkówce Pawłowice ,żory gdzie nie ma odwołań ograniczeń przed pasami 50tek -to jest ważniejsze

~Za szyby (89.72. * .225) 28.01.2022 10:26

Do Rafal- całkowicie zgadzam się z tą obserwacją.To jest nagminne ,jazda lewym pasem na Aleji a także nie używanie kierunkowskazów u jastrzębskich kierowców .Jedzie taki ,skręca i " myśli" a raczej mu się wydaje że to czyni że jak zmienia kierunek jazdy a tam są znaki poziome np skręt w lewo to już kierunkowskaz go nie obowiązuje .Inne uwaga to nie zachowywanie odległości i agresywne podjeżdżanie na zderzak też na Aleji.I jeszcze jedno to nadinterpretacja przepisów np na wysokości dawnego Gwarka przejście przez pasy .Jadąc w kierunku centrum nagle samochód przede mną się zatrzymuje przed pasami ..ok hamuje zatrzymuje się i ....co gdzie ten pieszy ...ocha od strony Gwarka zbliża się do przejścia i przechodzi po przeciwległym pasie ,wysepka,nasz pas i na Katowicką ...też tak niektórzy reagują ...

~kinik (81.200. * .162) 28.01.2022 10:18

Zasadność użycia świateł przeciwmgłowych przednich jest dyskusyjna. Inaczej ze światłami tylnymi, tu warunkowanie jest zasadnicze.

~Ktos (89.72. * .196) 28.01.2022 09:59

Przeciwmgielne lepiej brzmi ;)

~Bardzo biedny pracodawca (87.239. * .85) 28.01.2022 09:33

Zbierają kasę id biednych obywateli na 500+

~Rafal (37.30. * .108) 28.01.2022 09:27

Oddelegujcie proszę , apel do Policji - patrol na Aleje Pokoju , zarobicie na siebie a i do budżetu państwa trochę wpadnie . Droga pusta , ale niektórzy przyspawani do lewego pasa . Zmiana pasów bez użycia kierunkowskazów , przesadzanie z prędkością - to codzienność na naszych ulicach .