Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trwa przebudowa skrzyżowania na Podhalańskiej

Przy ulicy Podhalańskiej trwa przebudowa skrzyżowania. Wszystko po to, aby ułatwić zjazd do nowo powstającej galerii handlowej.  

Trwa przebudowa skrzyżowania na Podhalańskiej

Powstaje czwarty wlot na skrzyżowanie od strony strony południowej. W ten sposób klienci będą mogli dostać się do centrum handlowego.

Na zjeździe zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 4 i 6 metrów. Zostaną one oddzielone od siebie wyspą rozdzielczą. Jednocześnie zaprojektowano przebudowę wyspy w ciągu ulicy Podhalańskiej oraz dodatkowe pasy ruchu w ciągu ulicy Podhalańskiej.

- W tej sposób znacząco poprawimy bezpieczeństwo w ruchu drogowym na tym odcinku drogi. Zaplanowaliśmy również wykonanie dodatkowego oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych, by również piesi byli lepiej widoczni – mówi prezydent Anna Hetman.

Rozbudowa  z przebudową ulicy Podhalańskiej podyktowana jest koniecznością poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz zapewnieniem prawidłowej obsługi komunikacyjnej wszystkich wlotów wraz z wlotem projektowanym, istniejącego skrzyżowania.

Przypomnijmy, że przy przebudowywanym skrzyżowaniu powstaje park handlowy o powierzchni 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Każdy ze sklepów będzie miał osobne wejście.

Przebudowę skrzyżowania finansuje inwestor.

22 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Elo (83.10. * .36) 07.02.2022 21:29

A cóż to za Galeria w Żorach dajcie spokój. Dla mnie istnieje tylko Silesia czy GK reszta to dno. Zresztą zakupy i tak przeniosły się już do internetu. Co do nowego miejsca na Podhalańskiej to cieszy zapowiedź Max Premium Burgers to bardzo dobra sieciówka :)

~ (91.225. * .91) 06.02.2022 11:06

@bbbb 05.02.2022 12:05

"Dość prężna firma "eko-okna" chciała zainwestować w Jastrzębiu i wybudować kilka hal produkcyjnych."

I otworzyli działalność w Wodzisławiu. Podobna kwestia dotyczy firmy KES. Doradca pani Hetman i inni decydenci z jastrzębskiego magistratu są mieszkańcami powiatu wodzisławskiego. Oczywiście przypadek...

~@@ Gość 04.02.2022 19:43 (80.51. * .251) 05.02.2022 18:34

Uciekają sprzedawcy z naszych galerii do Żor.
Dlatego inwestor nie zrobił galerii z wejściem i w środku jednego wielkiego bajzlu tylko oddzielne pawilony. Żeby na przyszłość nie padało tylko otwierać to co potrzebne - czyli skup katalizatorów czy handel używanymi zniczami. Chłop myśli bo to biznesmen a nie pierwszy lepszy pseudo biurokrata z magistratu.

P.S. Czemu słaba figura chwali się przebudową skrzyżowania? To nie jej zasługa magistrat tylko dał zgody. Za wszystko płaci ten sam chłop co ma głowę na karku i jest biznesmenem.

~Bardzo biedny pracodawca (87.239. * .85) 05.02.2022 17:22

Mam nadzieję że ja do tego interesu nie dokładam w sumie nie mam kasy ale pytam !

~ (91.225. * .91) 05.02.2022 12:05

@Gość

"Narzekają że Pani prezydent robi z ludzi grubasów i to nie zdrowe."

A kto inny, jak nie Pani prezydent, wydała zgodę, aby powstało KFC? Czyżby może Maniek spod budki z piwem?

~bbbb (89.64. * .128) 05.02.2022 12:05

@Nico
Smutne to co napisałeś, ale trudno się z Tobą nie zgodzić. A co do perspektywicznego myślenia podam przykład. Dość prężna firma "eko-okna" chciała zainwestować w Jastrzębiu i wybudować kilka hal produkcyjnych. Z jakiegoś powodu nie dogadali się z miastem i teraz zamiast zakładu produkcyjnego, który zatrudniłby Jastrzębian, mamy autobusy wożące tych Jastrzębian do Raciborza(w przyszłości również do Wodzisławia).

~seboc (31.179. * .1) 05.02.2022 11:38

@Nico
A ja widzę powolną degradację twojego rozumu.
Żory to najbardziej zadłużone miasto na Śląsku, z wymarłym rynkiem i najbrzydszymi blokowiskami w Polsce. A "galeria" Wiślanka to zwykły jednopoziomowy park handlowy w formie blaszaka z parkingiem pod chmurką. Takich galerii już się nie buduje w porządnych miastach, no chyba że.......
W Żorach.
W Jastrzebiu są 3 centra handlowe z podziemnymi parkingami, a w Żorach ani jednego.
Ale dałeś ciała Nico.

~Gość (85.202. * .168) 05.02.2022 08:30

Jak widzę ktoś tu nie rozumie że Galeri nie buduję prezydent tylko prywatny inwestor z tej przyczyny większość sklepów poznikała z galerii Jastrzębie bo właściciel a raczej właścicielka ustanowiła zaporowe ceny wynajmu lokalu. W tym mieście się już ewidentnie nic nie zmieni co by nie powstało to będzie na źle dla przykładu wiele ludzi chciało KFC w Jastrzębiu i poraz kolejny inwestor a nie prezydent wbudował KFC a co takiego robią kochani jastrzębianie? Narzekają że Pani prezydent robi z ludzi grubasów i to nie zdrowe. Polecam czasem, zdaje sobie sprawę z tego że wszystkim się nie da dogodzić ale polecam się czasem wykazać empatią

~Nico (89.72. * .225) 05.02.2022 07:48

To miasto powoli schodzi na peryferia ...np Żor .Pamiętam dawne lata i rozkwit miasta a teraz obserwuje jego powolną degradację,odpływ młodych ludzi,omijanie szerokim łukiem przez inwestorów i generalnie coraz smutniejsze i zaniedbane otoczenie.Na usta ciśnie się pytanie ..Czemu ?
Nie będę tutaj robił wywodów .Dla mnie poprostu sprawa jest prosta .W tym mieście brakuje ludzi o szerokim horyzoncie ogarniania rzeczywistości a którzy mają wpływ na życie społeczności.Brakuje ludzi ,którzy posiadają w świecie polityki,biznesu szersze kontakty albo przynajmniej próbują aby takie nawiązać,bo nic nie dzieje się samo .Aby ktoś zainteresował się nami ,sami musimy posiadać umiejętność odpowiednio siebie zaprezentować.Ale ,niestety w Jastrzębskiej przestrzeni publicznej takich osób nie posiadamy .Posłowie czy z jednej czy z drugiej opcji bez pozycji w świecie polityki ...tacy niewidoczni.Urząd Miasta czy w tej czy w tamtej kadencji zarządzany przez przedstawicieli oświaty to nie jest z całym szacunkiem dla zawodu nauczyciela ,dobry wybór na gospodarza miasta ..bo aby odnaleźć w tym świecie polityki i biznesu naszym prezydentom przydały by się korepetycje przynajmniej u Prezydentów Żor.
A reszta klasy politycznej hm... pomijamy to milczeniem czy Ci z lewej czy z prawej strony tacy jacyś niewyrażni w tych swoich poczynaniach. Poprostu trzeba to sobie powiedzieć brakuje w Naszej społeczności Jastrzębskiej ludzi z charyzma,wiedzą i takim nowoczesnym ogarnianiem rzeczywistości..

~Raper klasztorny (89.64. * .46) 05.02.2022 07:35

Zdecydowanie za mało w mieście wymarłych galerii

~Do chjkk (86.191. * .115) 04.02.2022 22:55

Jasne aquapark...
Ludzie o 3 wstaja zeby na czechy jeździc a tobie rozrywek brakuje
Pracy wiecej na normalnej umowie a nie parków

~Gość (94.254. * .45) 04.02.2022 19:43

Potrzebna jest ta galeria jak świni siodło, już się z ''galerii Jastrzębie'' wyniosło część sprzedawców do galerii wiślanka w Żorach więc gdzie ma rozum ten ''inwestor'' w tego molocha to ja nie wiem.

~Chjkk (93.179. * .20) 04.02.2022 19:36

Aqua park i kino porządne tego brakuje

~Gość (83.10. * .253) 04.02.2022 16:37

Na drogach dwu-jezdniowych przechodzenie poza pasami jest zabronione.

~do B. (89.64. * .70) 04.02.2022 16:23

niestety masz racje :( a pod rzadami obecnych wladz miasta - lepiej juz nie bedzie....

~Żena za pultem (83.10. * .75) 04.02.2022 13:47

Już widzę te tłumy kupujących w tych sklepikach 2x3 m wyrywające sobie towary z rąk , komitety kolejkowe .... ach wspomnień czar.

~B. (5.184. * .68) 04.02.2022 12:40

Kto będzie kupował w tych sklepach, galerie świeca pustkami, na chodnikach w centrum miasta straszą ohydne kramiki, tak brudnego zaniedbanego miasta dawno nie było, trawy latem się nie kosi, nie sprząta się , nie wspomnę o dziurawych drogach. nie ma się ochoty wyjść na spacer.

~ (80.188. * .244) 04.02.2022 10:26

@bbbb

W myśl polskich sonduf można też jeździć bardzo szybko, łamiąc przy tym ograniczenia prędkości.

Przecież skoro i tak potrafi się zapanować wtedy nad pojazdem...

~Lol (83.10. * .25) 04.02.2022 09:45

Miasto sklepów,sklepików,budek,budeczek z czego połowa jest już zamknięta .

~Zebra (83.10. * .75) 04.02.2022 09:38

nie musi szukać pasów aby dostać się na drugą stronę jezdni, ale jak przechodzi po pasach ma pierwszeństwo i prawo jest po jego stronie .

~bbbb (89.64. * .128) 04.02.2022 09:13

No i jeszcze jedno przejście na Podhalańskiej. Organizatorom ruchu drogowego w Jastrzębiu sugeruję aby policzyli przejścia na ul. Podhalańskiej i dojdą do wniosku, że prościej będzie wyłączyć tą ulicę z ruchu niż tworzyć jeszcze jedno przejście. Czy inżynierowie ruchu drogowego w Jastrzębiu(a w zasadzie w całej Polsce) nie wiedzą, że w myśl obowiązujących przepisów pieszy wcale nie musi szukać pasów aby dostać się na drugą stronę jezdni? Warunek jest tylko jeden-musi zrobić to bezpiecznie.

~ (80.188. * .244) 04.02.2022 08:37

I kto powiedział, że w tej upadającej osadzie górniczej nie ma nowych inwestorów?

Są i to dziesiątki.

Mylę się?