Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Papierowe kwiaty "wyrosły" przed magistratem

Kwiecień to miesiąc autyzmu. Z tej okazji przed jastrzębskim magistratem wyrosło papierowe pole żonkili. Te symboliczne kwiaty przyniosły dzieci z przedszkola specjalnego.

Papierowe kwiaty "wyrosły" przed magistratem

Papierowy żonkil ma symbolizować nadzieję, a w połączeniu z kolorem niebieskim nawiązuje do autyzmu i przypomina o osobach będących autystykami. To znak solidarności z nimi. Na „zasadzenie” kwiatów przed budynkiem magistratów wpadli nauczyciele z przedszkola specjalnego. W tym roku akcja ma szerzy wymiar, bo nawiązuje do sytuacji na Ukrainie i zachęca do okazania wsparcia narodowi walczącemu o wolność.

- Autyzm symbolizowany jest kolorem niebieskim. W połączeniu z żółtymi żonkilami (symbol nadziei) przywodzi na myśl kolory Ukrainy, która jest nam wszystkim ostatnio szczególnie bliska. Zaburzenia ze spektrum autyzmu nie uznają granic państwowych, nie mają określonej narodowości – występują w każdym kraju, w każdym zakątku świata. Tak samo jest z nadzieją… Tegoroczne przesłanie „Jest nadzieja” – dotyczy każdego człowieka na świecie. Chcemy dać naszym sąsiadom przesłanie, że wojna się skończy, wrócą do swoich domów, do swojej wolnej ojczyzny. Tej nadziei nigdy nie może zabraknąć! - tłumaczy dyrektorka Przedszkola Specjalnego, Joanna Łodzińska-Czoch

 

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~abc (31.179. * .5) 17.04.2022 21:37

a kto to bedzie zbieral pozniej?
Mozna bylo zasiac/posadzic prawdziwe - tez znakomita praca ruchowa, rozwijajaca wiele umiejetnosci.

~Leczenie wskazane (85.202. * .231) 15.04.2022 20:43

Byłem ,widziałem , większej bzdury nie widziałem.

~Żonkil (89.64. * .235) 15.04.2022 17:03

? w wyniku zjedzenia części rośliny może dojść najpierw do problemów z układem pokarmowym, w tym wymiotów oraz biegunek bądź zaparć. Przy zatruciu mogą pojawić się kłopoty z oddychaniem czy silny świąd. Niebezpieczny dla ludzi,psów,kotów. Paskudny kwiat. Tulipany lepsze !

~Gość (185.220. * .53) 15.04.2022 12:55

Dobrze, że wyjaśnili jakie niby przesłanie miała ta akcja, bo wygląda to raczej na zwykłe zaśmiecanie terenu. Jak pomalują na Wielkanoc jajka na niebiesko i żółto, to najpóźniej we wtorek wojna się skończy.

~Raper klasztorny (89.64. * .184) 15.04.2022 12:20

Puste gesty

~Ania (188.137. * .108) 15.04.2022 11:20

Sadźmy kwiaty, nie śmiećmy.

~Zbyszek (188.137. * .108) 15.04.2022 11:16

Co się stanie z tymi żonkilami? Pomysł trochę dziwny. Znowu Młodzieżowa rada Miasta będzie to zbierać? Może lepiej sadźmy żonkile, nie zaśmiecajmy miasta.

~Gość (185.220. * .116) 15.04.2022 10:12

To się nazywa ekologia. Wyciąć lasy, żeby wyprodukować papier, zrobić z niego kwiaty i umieścić jed pod urzędem. Czy po tej akcji sytuacja chociaż jednej osoby z autyzmem się poprawiła?