Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Konieczna identyfikacja górników za pomocą kodu DNA

W kopalni Zofiówka zginęło 10 górników. W przypadku trzech z nich konieczne jest pobranie próbek genetycznych od rodziny, bo tylko tak można zidentyfikować ofiary.

Konieczna identyfikacja górników za pomocą kodu DNA

Górnicy, którzy zginęli tragicznie w wypadku w kopalni Zofiówka, mieli od 30 do 51 lat, łącznie osierocili 18 dzieci. Jak zapewnia kierownictwo Jastrzębskiej Spółki Węglowej, rodziny zmarłych zostały otoczone należytą opieką.

Trzech zmarłych górników nie da się zidentyfikować inaczej, jak przez porównanie próbek kodu genetycznego pobranego od rodziny. Tym zajmuje się prokuratura i Instytut Medycyny Sądowej.

Prace w miejscu wypadku zostały wstrzymane

- W rejonie prowadzone będą tylko niezbędne prace w celu utrzymania funkcjonalności wyrobisk tj. kontrola stanu wyrobisk pod kątem zabezpieczenia metanometrycznego i pyłowego oraz pompowania wody z miejsc zagrożonych podtopieniem - informuje JSW.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dobry (89.64. * .192) 29.04.2022 15:50

Ofiary rozpoznają po badaniach DNA,żeby wykryć winnych nie trzeba badań tylko śledztwa i funkcji na poszczególnych kopalniach i czego zaniechali by nie doszło do tej strasznej tragedii dla poleglych ich
rodzin ,bliskich i znajomych ,to trzeba wyjasnic

~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .27) 28.04.2022 18:50

"Modlitwa do niej nic nie daje."

Nie modlitwa a rozsadne zarzadzanie jest potrzebne.
Od poczatku bylo wiadomo, ze ta sciana to pulapka.
Ale zwyciezylo pissie "zmiescisz sie, smialo".

~XXX (5.184. * .166) 28.04.2022 14:45

Gdzie jest info o pogrzebach?

~Górnik. (89.70. * .58) 28.04.2022 09:51

Więcej nacisków,więcej wizyt ze spółki na kopalniach ,więcej telefonów o różnych porach dnia i nocy na kopalnie z JSW ,więcej sprawozdawczości ,więcej twierdzeń że tylko w spółce wiedzą co jest najlepsze a na kopalniach to sami ....a będzie " bezpieczniej " .

~Iron Ja. (89.64. * .47) 28.04.2022 09:34

Patronka Barbara zamiast troszczyć się o górników,to chce więcej ofiar.Modlitwa do niej nic nie daje.

~Iskierka (84.234. * .178) 28.04.2022 08:27

Łowca prawdy, dokładnie i bardzo to smutne.

~Gość (83.10. * .122) 28.04.2022 08:00

Mądre słowa

~Łowca prawdy (83.10. * .137) 28.04.2022 08:00

Dziś na oficjalnej stronie JSW nie spojrzysz w oczy ofiarom. Nie ma nawet informacji o pogrzebach, chociaż te już się odbywają i nie stanowi to tajemnicy (patrz galeria na górze artykułu). Są regularne komunikaty z "akcji ratowniczych" , których przecież już nie ma. Sąsiaduje z nimi ostrzeżenie !!!!!
TAK JSW ODNOSI SIĘ DO TEJ TRAGEDIIII

"Jeżeli publiczne fora dyskusyjne nie będą należycie nadzorowane przez portale, zwłaszcza w przypadku braku reakcji na zgłoszone przez służby prasowe spółki nadużycia, JSW rozważy wystąpienie o ochronę dóbr osobistych Spółki i jej pracowników, w szczególności o ochronę czci zmarłych."
https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,105645,28377846,kilkadziesiat-ofiar-czarnej-serii-w-kopalniach-jsw-dostrzegasz.html#s=BoxOpImg5

~Iga (89.70. * .92) 28.04.2022 06:49

Otoczmy opieką i dobrym słowem Rodziny zmarłych. Wstrzymajmy się od kąśliwych, krytycznych uwag. Trochę pokory wobec majestatu śmierci. Niech odpoczywają w pokoju.