Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Remont budynku dawnego PEC-u zakończony

Budynek po dawnym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej będzie pełnił nowe funkcje. Właśnie zakończył się jego remont. jego koszt to ponad 7 mln zł. 

Remont budynku dawnego PEC-u zakończony

Z obiektu będą korzystać dwie instytucje: Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz Powiatowy Urząd Pracy. Koszt remontu to ponad 7 milionów złotych.

Dawny PEC przeszedł prawdziwą metamorfozę. Wykonana została termomodernizacja budynku, wymieniono wszystkie najważniejsze instalacje (elektryczną, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną), a także stolarkę okienną i drzwiową. W budynku zamontowano windę, a całość przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Znalezienie nowej siedziby dla Powiatowego Urzędu Pracy było konieczne. Dotychczasowa była za mała na jego potrzeby, w dodatku wymagała remontu. Nowy budynek pomieści zarówno PUP jak i MZOSiP. Ma też o wiele lepszą lokalizację - tłumaczy wiceprezydent Roman Foksowicz.

Do nowej siedziby pracownicy urzędu będą się przenosić 24 i 27 czerwca. 

 

16 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do @Do pracodawcy (89.72. * .111) 30.06.2022 08:55

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.. Typowe myślenie polaczka cwaniaczka- nie będę tyrał na bogacza, wolę brać zasiłek z PUP i z piwkiem w ręce, na ławce pod blokiem, narzekać na tych złodzieji pracodawców.
Tylko taki cwaniaczek polaczek nie wie, że pracodawca jest zobowiązany do zatrudnienia osoby bezrobotnej, po okresie stażu, jeśli tego nie zrobi, to następnej osoby na staż nie dostanie.
Pracodawca nie zatrudni polaczka cwaniaczka, śmierdzirobótkę, bo to wyrzucony pieniądz, a często i straty.

~Do pracodawcy (83.10. * .105) 29.06.2022 23:43

Czy ty myslisz ze ktos bedzie tyral u ciebie za darmo a potem weżmiesz nastepnego zeby nie zatrudniać-poje.....balo cie.

~Troll z bunkra (89.64. * .163) 27.06.2022 04:56

CO TERAZ Z BUDYNKIEM W KTÓRYM BYŁ URZĄD PRACY???
POPADNIE W RUINĘ JAKO PUSTOSTAN.

~Idźmy po rozum do głowy (193.239. * .143) 26.06.2022 12:21

W czasach, gdzie we wszystkich w miarę cywilizowanych krajach dąży się do tego aby jak najwięcej spraw załatwiać przez internet, w jastrzębiu remontuje się potężny gmach na Urząd Pracy, aby kilkadziesiąt osób tam zatrudnionych mogło poudawać że pracuje i że są do czegoś potrzebni. Przy tak niskim bezrobociu w Jastrzębiu spowodowanym odpływem pracowników za granicę a szczególnie do Czech Urząd taki powinien zostać zlikwidowany i zamieniony na wydział pracy i przeniesiony do UM do max. trzech pokoi. Bo jeśli ktoś jest bezrobotny to albo jest nim bo tak chce i tak mu wygodnie bo pracuje bez umowy , albo jest tak lewy do pracy , że nawet 1000 urzędników w takim urzędzie nie jest w stanie mu pomóc.

~pracodawca (89.72. * .111) 25.06.2022 10:53

Co jakiś czas wnioskuję o osobę zarejstrowaną w PUP, na staż, z możliwością późniejszego zatrudnienia. PUP podsyła kilka osób, głównie żeby się podpisały, że były i stwierdziły, że im ta praca nie pasuje, "więc podziękują". Nadal otrzymują świadczenia, ubezpieczenia i nadal są klientami PUP, dzięki którym ten urząd działa. Im dlużej "szukają pracy", tym lepiej dla PUP, bo jest realne zapotrzebowanie na istnienie tej instytucji. Ale głównie to urzędnicy PUP mają pracę - im więcej poszukujących pracy, tym lepiej dla PUP. Programy wsparcia, projekty, ubezpieczenia, współpraca z ZUS itp. służą tylko zapewnieniu pracy...urzędnikom PUP.

~Pies Barona Munchhausena (89.70. * .243) 25.06.2022 10:29

dobrze to zrobili ale wydali nie potrzebnie tyle pieniędzy. a chodnik do kościoła dalej nie zrobiony

~Rozinen Bomber (178.27. * .69) 24.06.2022 20:29

@GW

Po jaka cholere im ten nowy budynek. Urzednicy sie romnozyli i miejsca brakuje?
W miejscie brakuje podstawowych zdobyczy cywilizacji a UM sie rozbudowuje.
Koszt przenosin na jednego pracownika, to co najmniej jakies 75-80 tys., czyli cena nowego samochodu na glowe na ponad setke urzednikow.
Na utworzenie stanowiska pracy, bezrobotny moze dostac 20 tys. Urzednikow zaden limit nie obowiazuje.

Kost zakupu budynku to 1,5 miliona.

~GW (89.77. * .42) 24.06.2022 14:27

Przypomnę, że pierwotnie ta "inwestycja" miała kosztować 4,9 mln złotych. Teraz nasze kochane urzędasy chwalą się kwotą 7 mln złotych. Do tego nie było publicznie podane ile zapłacono za sam budynek.
No cóż... Grunt, że w mieście gdzie nie ma żadnego nowego dużego pracodawcy od wielu lat urzędnicy będą mogli obsługiwać garstkę petentów w godnych warunkach.
Miasto 80k mieszkańców. Połowa to emeryci i renciści. Młodzi jak tylko mogą to uciekają...
W mieście praktycznie jest tylko jeden duży pracodawca - grupa JSW - który i tak jest w trendzie spadkowym jeśli chodzi o zatrudnienie... a samo zatrudnienie w grupie i tak odbywa się bocznymi drogami - poza PUP.
Bardzo dobra "słomiana inwestycja".

~Pies Barona Munchhausena (31.179. * .1) 24.06.2022 14:26

Postarali się o remąt. Dobrze to wyglonda.

~Ruptawa (46.134. * .48) 24.06.2022 14:13

Bezrobocie 5% (czyli brak), a oni im budynki remontują!!!! A w mieście brak pieniędzy na cokolwiek!!! Skandal!!!!

~Anka Pisanka (80.188. * .23) 24.06.2022 11:09

@Pies Barona Munchhausena

"Dla mieszkańców guzik"

Jak guzik? Mylisz się. A wyczekiwane muzeum szmelcu pogórniczego to guzik? A betonoza w praku to guzik?

~Pies Barona Munchhausena (31.179. * .1) 24.06.2022 09:44

Budynek wygląda świetnie.

~Raper klasztorny (89.64. * .148) 24.06.2022 08:54

Wstyd.

~Gość (89.64. * .85) 24.06.2022 08:40

PUP przy wielkim bezrobociu, kilkanaście lat temu zatrudnia 24 pracowników i było OK - zrobili wszystko. Obecnie bezrobocie znikome a PUP zatrudnia ok. 150 pracowników. Jak to możliwe i w jakim celu? Zbadajcie ich powiązania z kadrą w jednostkach miasta i UM, zobaczycie kto jest od kogo i dlatego pracuje.
Po co siedzi tam aż tyle osób? Niezbędna jest reorganizacja.

~Michał J (93.179. * .169) 24.06.2022 08:28

Widać że w końcu miasto zaczyna nabierać blasku.

~Pies Barona Munchhausena (178.27. * .69) 24.06.2022 07:50

Rozwój miasta. Coraz więcej urzędników i nowe budynki z grzedami dla nich.
Dla mieszkańców guzik