Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Chłopiec pozostaje w śpiączce. "Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek"

- Stan dziecka się nie zmienił, ciężki, stabilny, chłopiec pozostaje na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej - przekazał rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, Wojciech Gumułka. Lekarze nie podjęli na razie decyzji o wybudzaniu chłopca ze śpiączki farmakologicznej.

Chłopiec pozostaje w śpiączce. "Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek"
Chłopiec został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

3,5-letni chłopczyk, który wypadł z okna mieszkania na trzecim piętrze, w piątek trafił do szpitala w Katowicach. W weekend jego stan się ustabilizował. Do poważnego zdarzenia, w wyniku którego dziecko odniosło obrażenia, doszło - jak wskazują na to dotychczasowe ustalenia, na skutek nieszczęśliwego wypadku. 

W niedzielę (31.07.) prokurator przesłuchał ojca i jego partnerkę podejrzanych o popełnienie czynu z art. 160, par. 1 KK, czyli narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 

- Po przesłuchaniu zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Ojciec i jego partnerka przyznali się, tłumaczyli, że na chwilę wyszli z mieszkania, mężczyzna do sąsiada coś załatwić, zaś kobieta do znajdującej się na korytarzu ubikacji. To nie są ludzie o złej opinii - podkreśla Jacek Rzeszowski, prokurator rejonowy z Jastrzębia-Zdroju, dodając, że w tej chwili wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (29.07.) przed godziną 18.00. Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie.

W chwili zdarzenia, ojciec dziecka był w stanie nietrzeźwości, miał około 1 promila alkoholu, a kobieta w stanie wskazującym na spożycie alkoholu (0,25-0,5).

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rozinen Bomber (178.27. * .69) 01.08.2022 19:05

"Chłop mógł wypić 5 piw i będzie miał promil , kobieta 2 piwa i taki wynik-0,5"

5 piw to ponad 2 promile, 2 piwa to 1.

~Zdrojowianka (89.70. * .92) 01.08.2022 16:02

Oby wyzdrowiał!

~Pola (172.56. * .203) 01.08.2022 15:47

Oby wszystko dobrze sie skonczylo. Wspolczuje rodzicom

~student (37.30. * .248) 01.08.2022 15:35

Oby dziecko trafiło na prawdziwego lekarza a nie na takiego który ma tylko tytuł .

~Emil z Godowa (37.30. * .248) 01.08.2022 15:33

Wielka tragedia .

~Gość (46.134. * .140) 01.08.2022 14:23

Jak na manhatan to.szalu nie bylo z alkoholem i promilami

~Ekspert nie ma wątpliwości (85.202. * .231) 01.08.2022 14:17

Chłop mógł wypić 5 piw i będzie miał promil , kobieta 2 piwa i taki wynik-0,5 promila więc szału w spożyciu alkoholu jak na Manhattan nie ma.