Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Światowy Dzień Turystyki w Jastrzębiu. Zapisy ruszyły

Światowy Dzień Turystyki przypada na 27 września. Także w Jastrzębiu z tej okazji odbędzie się impreza turystyczna – bezpłatny spływ kajakowy z imprezą towarzyszącą. Będą kajaki, muzyka, kiełbaska z grilla, a wszystko to bezpłatnie.

Światowy Dzień Turystyki  w Jastrzębiu. Zapisy ruszyły

Spływ rzeką Szotkówką będzie główną atrakcją jastrzębskich obchodów Światowego Dnia Turystyki. Ta rzeka już zdobyła sobie serca jastrzębian i nie tylko, którzy chętnie wsiadają do kajaków i podziwiają okolicę z tej nieco innej, niż zazwyczaj perspektywy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest znana w mieście organizacja Stowarzyszenie Turystyka i Rekreacja Jastrzębie-Zdrój. To właśnie jej członkowie zachęcają do wspólnej zabawy. Nie mogłaby się ona odbyć bez finansowego wsparcia Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju oraz bez współpracy Stowarzyszenia „Z Korfantym w… przyszłość”, działającym w Zespole Szkół Nr 2, a także Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jastrzębiu-Zdroju.

Chętni są zaproszeni na bezpłatny spływ nurtami Szotkówki, kiełbaski z grilla, będzie też muzyka i dmuchańce dla najmłodszych. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w imprezie?

- Należy zgłosić chęć uczestnictwa za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie www.turirek.pl.  Zachęcamy mieszkańców do udziału. To będzie wspólnie spędzony czas. Polecamy uczestnictwo całym rodzinom. Szotkówka to bezpieczna rzeka, nie ma więc żadnych obaw. Spotkajmy się na Światowym Dniu Turystyki w Jastrzębiu - mówi Ryszard Lepczyński, prezes Stowarzyszenia Turystyka i Rekreacja.

Będzie też konkurs dla uczestników imprezy, który przygotują uczniowie Technikum Organizacji Turystyki w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

- Pytania będą dotyczyły ciekawostek geograficzno-historycznych związanych z naszym miastem. Chodzi o to, aby zwrócić uwagę uczestników na ciekawe walory turystyczne naszego miasta. Mamy, na przykład znany na całą Polskę Żelazny Szlak Rowerowy czy zabytkowy Park Zdrojowy, w którym odrestaurowane są kolejne obiekty pozudrowiskowe. Sama rzeka Szotkówka jest również ciekawym akcentem w krajobrazie naszego miasta - mówi Katarzyna Barczyńska-Łukasik, nauczyciel „Korfantego”. 

Krajoznawstwo to silny nurt w turystyce. Warto pamiętać, że poznawanie świata zwykle zaczyna się od najbliższej okolicy miasta i regionu, a każda nawet najodleglejsza podróż rozpoczyna się tuż za drzwiami naszego domu. I do tego właśnie chcą przekonać mieszkańców organizatorzy jastrzębskiej edycji Światowego Dnia Turystyki.

 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Robcio (83.5. * .106) 28.09.2022 12:43

Nie ma to jak znowu narzekać w komentarzach. Świetnie, że się coś dzieje w naszym mieście.

~Tomasz87 (83.5. * .106) 28.09.2022 12:33

Super, że jest taka inicjatywa!

~FrankDreblin (178.27. * .69) 20.09.2022 18:18

"Do raperkaklasztorna - Pesymistko,ty to musisz mieć smutne życie.."

Kielba i splyw smrodka, gdzie nie zyje zadna jadalna ryba to swiatowa turystyka?
Co wy tam w UM palicie?

~Marraka (83.22. * .237) 20.09.2022 13:58

Do raperkaklasztorna - Pesymistko,ty to musisz mieć smutne życie..

~FrankDreblin (178.27. * .69) 20.09.2022 08:18

Kiełba vs turystyka.

~Raperkaklasztorna (89.64. * .129) 20.09.2022 07:21

Tytuł artykułu brzmi jak żart. Jastrzębie ze swoją zerową atrakcjnością może być co najwyżej bazą wypadową do ciekawych miejsc w okolicy