Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powstała "Porównywarka cen węgla"

Porównywarka cen węgla ma być narzędziem pomocnym zarówno dla przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą węgla, jak i dla konsumentów poszukujących rzetelnych i wiarygodnych dostawców. Zawiera podstawowe dane i aktualne ceny surowców.

Powstała "Porównywarka cen węgla"
fot. cyfryzacja gov.pl

Ankieta

Czy Porównywarka cen węgla to dobry pomysł?
Zobacz więcej

Porównywarka cen węgla

Bezpłatna porównywarka cen www.cieplo.gov.pl została uruchomiona w tym tygodniu. Ma służyć klientom nie tylko w sprawdzaniu cen, ale stanowić bazę sprawdzonych, godnych zaufania sprzedawców.

Serwis zbiera informacje o punktach sprzedaży węgla, jego asortymencie, cenie oraz pochodzeniu. Na portalu cieplo.gov.pl zarejestrowani będą tylko Ci przedsiębiorcy, którzy są bezpiecznymi i wiarygodnymi dostawcami, są wpisani na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych

- przekazuje Cyfryzacja KPRM.

Porównywarka cen węgla ma służyć również jako narzędzie promocyjne dla sprzedawców.

Taki sposób prezentowania cen węgla to nowoczesne podejście do sprzedaży: przede wszystkim podkreśla przejrzystość sprzedawcy, pozwala klientowi zaoszczędzić czas a zarazem pozwala uniknąć nadużyć oraz niesprawdzonych informacji

- dodaje Cyfryzacja KPRM.

Obowiązek rejestracji na portalu cieplo.gov.pl wynika z przepisów ustawy z dn. 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967).

Szczegóły korzystania z platformy

Kryteria wyszukiwania w porównywarce to województwo, powiat, rodzaj węgla, nazwa węgla, a także cena węgla za tonę - towar można wyszukiwać sprawdzając, od tego, który jest najtańszy.

Aby korzystać z porównywarki nie trzeba się logować, platforma nie służy też tworzeniu rezerwacji czy zakupom - w tym celu trzeba się skontaktować ze sprzedawcą. Za aktualizację danych, np. tych dotyczących cen odpowiedziali są przedsiębiorcy prezentujący swoje oferty. Zatem potrzeba logowania się dotyczy właśnie przedsiębiorców, by mogli dodać i aktualizować swoje oferty.

Obowiązek rejestracji w porównywarce mają przedsiębiorcy, którzy jednocześnie:

  • są wpisani na listę pośredniczących podmiotów węglowych
  • sprzedają węgiel klientom indywidualnym (prowadzą na terenie Polski działalność gospodarczą w tym zakresie).

Klienci indywidualni to gospodarstwa domowe, zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

Na ten moment (27.09., g. 20:00), liczba dostępnych w porównywarce składów to 43, zaś aktualna najniższa cena za tonę węgla to 2480 złotych za ekomiał, oferowany przez firmę z Wielkopolski.

Od dostawców ze Śląska w bazie dostępnych jest na razie tylko parę ofert.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~WujStaszek (195.254. * .200) 30.09.2022 22:04

Gdzie mój komentarz o złodziejstwie węglowym ?

~fghk (46.223. * .213) 30.09.2022 17:36

Jak porównywać - to porównywać. Gdzie jest chrust?

~PacjentDzis (185.182. * .36) 30.09.2022 11:49

Co z węglem na recepty?

~jestemrad (188.137. * .64) 28.09.2022 12:27

Węgiel stał się jednym z najmniej pewnych i najbardziej drożejących źródeł opału chociaż to się wydawało prawie niemożliwe jeszcze 5 czy 10 lat temu.

~Aaaaaaaa (46.134. * .169) 28.09.2022 11:16

A wungiel to gdzie??

~BabciJózia (109.70. * .29) 28.09.2022 11:00

Jeszcze tylko rządowa strona z informacją skąd brać pieniądze na zakup węgla.

~Ubawiony (185.220. * .174) 28.09.2022 10:58

Już nie działa.