Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Jastrzębiu. Prezes PiS zapowiedział swoją emeryturę [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim oraz, co dla wielu było niespodzianką z premierem Mateuszem Morawieckim. W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści z regionu oraz głównie lokalni działacze i samorządowcy związani z PiS. Przed szkołą odbyła się pikieta przeciwników obozu rządzącego.

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Jastrzębiu. Prezes PiS zapowiedział swoją emeryturę [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wizyta prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w Jastrzębiu-Zdroju 19.11.2022r.

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Jastrzębiu. Prezes PiS zapowiedział swoją emeryturę [ZDJĘCIA, WIDEO]

O przyjeździe Jarosława Kaczyńskiego do naszego regionu mówiło się już od kilku tygodni. Pierwotnie działacze PiS z Rybnika mieli poinformować o wizycie szefa obozu rządzącego na konferencji prasowej, która niespodziewanie została odwołana. Dopiero później pojawiły się kuluarowe głosy, że wizyta się odbędzie, ale w innym z miast sejmowego okręgu wyborczego nr 30 (senackie okręgi 72 i 73). Ostatecznie w przeddzień przyjazdu szefa PiS potwierdzono, że bedzie to Jastrzębie- Zdrój, a chetnych do udziału w spotkaniu mieli zgłaszać parlamentarzyści. 

Przed Zespołem Szkół nr 6 pojawiło się sporo policjantów, którzy m.in. zabezpieczali budynek. Już od godz. 16.00 przy wjeździe na Harcerską powstały niewielkie problemu komunikacyjne, ze względu na dużą liczbę samochodów z chętnymi do udziału w spotkaniu. Wszyscy musieli przejść kontrolę bezpieczeństwa. Przed szkołą odbywa się także pikieta. 

Mównica przygotowana dla Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński przyjechał do Jastrzębia-Zdroju po sobotniej wizycie w Katowicach. Spotkanie miało rozpocząć się o godz. 17.30 w auli Zespołu Szkół nr 6 przy ul. Harcerskiej. Przygotowano tam mównicę, znaną już z poprzednich wizyt Jarosława Kaczyńskiego w innych miastach. Przed spotkaniem uczestnicy mogli napisać na kartkach pytania do prezesa PiS. Uczestników przywitali pełnomocnicy okręgów wyborczych 72 i 73 Bolesław Piecha oraz Teresa Glenc

Niespodzianką dla uczestników okazał się udział w spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego, który przyjechał w kolumnie razem z Jarosławem Kaczyńskim. Pojawili się w budynku szkoły krótko przed godz. 18.00, a uczestnicy już na samą informację o tym fakcie zaserwowali huczne owacje. 

- Stawką tej walki politycznej, która teraz toczy się w Polsce jest to, czy ma być tak, jak było, czy ma powrócić tamten system, podwójnej - zewnętrznej i wewnętrznej eksploatacji, czy też ma jednak trwać ten system, który my w ciężkich bojach, wśród nieustannych konfliktów politycznych w starciu z opozycją totalną (nigdzie na świecie nie ma czegoś takiego jak opozycja totalna, która nie przestrzega żadnych reguł lojalności państwowej, tylko zwalcza nas na każdym forum, nieustannie okłamując Europę i świat co do tego, co tutaj się dzieje). Otóż w tej walce, mimo tych trudności, udało nam się to osiągnąć - powiedział Jarosław Kaczyński. 

Podczas spotkania pojawił się także temat koniecznego zjednoczenia Polaków, a także reparacji wojennych. O rządach PO prezes PiS powiedział "To był czas wielkiego rabunku finansów publicznych".

Wybory kluczowe. Czy PiS wygra trzeci raz?

Kaczyński podczas wystąpienia wielokrotnie podkreślał, że nadchodzące wybory są kluczowe dla kolejnych zmian i kursu jaki obierze polska polityka, zwracając oczywiście uwagę, że to PiS jest gwarantem rozwoju. 

- Może są jacyś ludzie, którzy mają niewolę w genach i pod butem im dobrze. My reprezentujemy tych ludzi, którym pod butem źle - mówił Kaczyński

Zwrócił też uwagę, że choć sam głosował w partii za wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej to nie oznacza to rezygnację z wartości. 

Prezes stwierdził, iż ma nadzieję, że trzecia wygrana w najbliższych wyborach parlamentarnych przyniesie też refleksję tej części społeczeństwa, która jest niechętna. Zapowiedział stworzenie korpusu ochrony wyborów w obawie przed oszustwami.

Odpowiedzi na pytania uczestników

Prezes PiS w ostatniej części swojego wystąpienia odpowiedział na pytania uczestników, wylosowane z urny. Pojawiły się m.in. pytania o inflację, obronę przed cyberatakami, dalszą repolonizację mediów czy też o stosunki z Unią Europejską. Pojawiło się też pytanie o podwyżki dla nauczycieli oraz działania ministra Czarnka, którego prezes Kaczyński pozytywnie ocenił. 

Zapowiedź politycznej emerytury? 

Pod koniec spotkania Jarosław Kaczyński odniósł się do swojego wieku i zdrowia, twierdząc, że 75 lat to już wiek zasłużonej emerytury w Kościele. Powiedział, że z końcem kadencji będzie mieć już 76 lat, więc biorąc pod uwagę te kościelne kryteria to nawet o rok za dużo. - Ja i tak mam kadencję do 76 lat, to już naprawdę wystarczy - powiedział Jarosław Kaczyński. 

- Ale jeszcze jest papież, a papież może nie zezwolić - oponował poseł Bolesław Piecha. 

- Papież nie podlega tym prawom, ale ja nie jestem papieżem, no i nie będę już niestety - dodał z uśmiechem prezes PiS. 

ZOBACZ TAKŻE: Prezes w sosie własnym - felieton po wizycie Jarosława Kaczyńskiego >>>

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Ewa Gawęda

Była senator.

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.

Wojciech Piecha

Były senator

92 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bernabeusz (46.204. * .96) 22.11.2022 20:55

Znowu po wyborach w przyszłym roku, będzie się roznosił kwik czerwonych świń.
Już 7 lat kwiczą.

~takiklimat (188.137. * .10) 22.11.2022 18:06

Taka mentalność, jeden jest ciulem a drugi bohaterem a obaj zrobili to samo zdradzili swój obóz

~Kaszanka200 (46.204. * .112) 22.11.2022 12:31

Tyle razy Kaczyński obraził kobiety, że wystarczy, żeby one same do wyborów poszły... Żadne socjale PiS już nie pomogą. Koniec!

~Slonski (193.24. * .16) 22.11.2022 07:59

My sam nie chcemy Jarka w Hajmat, niech kaj indzi idzie wsadzac do dupy

~op (91.192. * .86) 21.11.2022 21:13
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Kalafior (46.204. * .69) 21.11.2022 19:09
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Zaczyna się ucieczką z tonącego okrętu. Wkrótce wyznawcy PiSu przekonają się do czego doprowadzili Polskę. Ale od więzień i konfiskaty majątku nie uciekniecie. Wasze prawo będzie stosowane.

~Dojdzie_szybciej_niz_myslisz (93.179. * .78) 21.11.2022 17:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

po tobie biedaku na pewno

~J78 (46.134. * .210) 21.11.2022 17:56

bery bojki śląskie

~ButkaB (46.204. * .227) 21.11.2022 17:29
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~ButkaB (46.204. * .227) 21.11.2022 15:15
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~kaczorek (46.134. * .69) 21.11.2022 15:00
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

"PiS traci władzę na Śląsku. Marszałek przejdzie do opozycji"
Pierwsze szczury pisowskie opuszczają statek przed zatonięciem !

~Do_galiciulus (5.173. * .184) 21.11.2022 14:33
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

Kolejny raz (tym razem w Gliwicach) kaczynski (zwykły poseł,przez którego zamyka się pół miasta i ściąga policję do ochrony) mówi o zmianie ordynacji wyborczej to o czym to świadczy jak nie o strachu?
Doskonale wie,że sromotnie przegra a tego się bardzo bardzo boi

~Do_galiciulus_czyli_peowiec (5.173. * .184) 21.11.2022 14:24
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Po raz kolejny (chyba 17-sty) cie zaorali a ty dalej brniesz w tych bredniach!
Czekamy na adres tych bojówek opozycji coś to niby wymyślił :))))))

~PeOwiec (155.133. * .231) 21.11.2022 14:10
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Znowu odezwał się ten troll/5.173../ on pamięta komunę śmiech na sali chyba tylko z opowieści dziadków bo to jest przecież niedawny gimnazjalista tak wynika z jego postow

~doniżej (188.137. * .10) 21.11.2022 13:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Gdyby to nie było tak tragiczne to myślałbym, że podajesz przykłady poprzednio rządzącej ekipy, bo przecież wszyscy od lat wiemy, że każda ekipa otacza się swoimi ludźmi, różnica jest taka, że ci jeszcze dzielą się z tymi biedniejszymi, tamci wszystko dzielili między sobą, odnośnie zbrojenia się popatrz co się dzieje za wschodnią granicą a zawdzięczamy to bezkrytycznemu popieraniu Kanclerz Angeli przez poprzednie władze. Odnośnie obrażania to naprawdę już przegiąłeś odwróciłeś kota ogonem lub masz mentalność Kalego.

~Do_galiciulus (5.173. * .184) 21.11.2022 13:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czyś ty aby nie był czasem na tym spotkaniu osobiście ?
Pindolisz jak potrzaskany,wyłącz tvp i idz do sklepu to ci się oczy otworzą kiedy było lepiej,co za stek bzdur.
Za komuny miałem lekcje (coś jak obecny wos) i musiałem takie same bzdury opowiadać że ludzie w socjalizmie mają się super a kapitalizm to największe zło,bieda i bezrobocie.
Oj koleś na tym spotkaniu możesz wsiąkać takie głupoty to ci będą klaskać ale nie wciskaj tego normalnie myślącym ludziom bo skazujesz się co najmniej na politowanie

~Wszystko_pamiętam (213.164. * .124) 21.11.2022 13:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Gracillimus, bardzo ładnie zacytowałeś materiały propagandowe . Może napiszesz coś o bilionie zadłużenia kraju, o bogaceniu się na posadkach w państwowych firmach, marnowanej kasie przy chybionych inwestycjach? Uważasz za normalne, że kupuje się uzbrojenie za kilkaset miliardów bez przeprowadzenia przejrzystych negocjacji? Już nawet nie piszę o obrażaniu inaczej myślących, mających inny światopogląd, bo to już tylko kwestia kultury i inteligencji.

~gracillimus (46.204. * .97) 21.11.2022 12:28
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Czy wyście na tym forum już kompletnie powariowali - naprawdę tyle krzywdy zrobił wam Kaczyński że tęsknicie za PO-PSL lub ich chorągiewkami ? - ręce opadają. Młodych mogę jeszcze zrozumieć bo nie pamiętają, ale starszych że nie pamiętają jak ówcześnie szalało w Polsce bezrobocie (od 11 do 13%), a około 2 milionów młodych Polaków uciekało za granicę za pracą - w tej chwili poczytajcie - bezrobocie jest na poziomie 5%, młodzi w większości mają pracę i do 26 roku życia nawet nie płacą podatku PIT.
Czy zapomnieliście jak setki firm bankrutowały przy budowie autostrad bo panowało wszechobecne złodziejstwo, a Tusk żeby ratować zadłużenie ukradł Polakom 150mld z OFE i wyprzedawał wszystko co się dało - nawet Unia Europejska była w szoku widząc co on wyprawia. Ktoś coś pisał o inwestycjach - przecież dla Tuska liczyły się tylko orliki i walące się obecnie stadiony, nie tam żadne tunele, przekopy mierzei, CPK, elektrownie atomowe czy armia - na to nie pozwalał jego mocodawca z Berlina i Moskwy.
Czy już zapomnieliście jak mafie vatowskie rozkradły budżet Państwa na miliardy złotych które teraz Kaczyński wam daje do kieszeni, a ten furiat i bękart niemiecki wraz z tygryskiem podwyższał wiek emerytalny żebyście harowali do śmierci podczas gdy on uciekł do Brukseli haratać w gałę zostawiając po sobie "kamieni kupę".
Mógłbym tu długo wyliczać dziesiątki afer, które wstrząsały co tydzień wszystkimi Polakami, którzy tylko dzięki niezależnym i nielicznym mediom dowiadywali się co się dzieje - główne media (TVP, Polsat i TVN) grały w jednej orkiestrze z Tuskiem i oszukiwały Polaków.
Młodzi opamiętajcie się bo ta szajka jak dojdzie do władzy zgotuje wam piekło - zobaczycie - jesteście młodzi, otwarci - jak nie wierzycie mi zajrzyjcie do historycznych artykułów prasowych, zobaczcie archiwalne programy telewizyjne, przejrzyjcie strony internetowe - przekonacie się.

~JanuszTracz (89.64. * .97) 21.11.2022 11:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

czego to ludzie nie zrobia aby wejsc kaczynskiemu w d**e, brawo panie piecha

~MSio (87.101. * .55) 21.11.2022 09:34
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

puknij się jeden z drugim w czachę! dziekujcie niebiosom za takiego "dyktatora" co po kolanach sie nie wlecze za rusami i niemcami .. komuś to widać przeszkadza?

~Kaja123 (89.64. * .244) 21.11.2022 09:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

WYBORÓW NIE BĘDZIE!
Już te poprzednie zostały sfałszowane.
KOPALNIE JUŻ SĄ NISZCZONE.
Na kopalni Jastrzębie budynki są już rozbierane.

~Kola (46.204. * .69) 21.11.2022 09:15
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Pisowskie nieuki i pasożyty, upaśli się na państwowych spòłeczkach. Pokażcie swoje "talenty" w sektorze prywatnym. Mam nadzieję, że zapełnicie cele więzienne za wasze geszeftu.

~Para (81.200. * .161) 21.11.2022 07:34
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Wystarczy zerknąć na galerię zdjęć z tego spotkania i już wszystko wiadomo. W PiSdu z Wami.

~Old_boy (185.220. * .5) 21.11.2022 07:30
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Młodzieżówka PiS rozmawia o przyszłości.

~Co_za_typ (5.173. * .184) 20.11.2022 20:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Daj mi namiary na te „bojówki opozycji” zapisze się :)))))))

~Do_niżej (188.137. * .10) 20.11.2022 19:50

Gdy rozum śpi to budzą się upiory.

~do_nizej (5.173. * .184) 20.11.2022 19:15
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

piszesz "Ja podaję fakty"
to przytoczę te twoje fakty
Np. piszesz ".....co wyprawiają bojówki opozycji...." widziałeś kiedyś taką "bojówkę opozycji" czy ci w tvp(najbardziej wiarygodne źródło) powiedzieli?
Bojówki to są ale od bąkiewicza finansowane przez pis!
Reszty mi się nawet nie chce komentować,szkoda mi po prostu czasu na ciebie,za 20 min masz twoj ulubiony dziennik tvp z "najprawdziwszą prawdą" więc nie będę ci już czasu zabierał

Bogusław Linda | "Wstyd mi za mój kraj i to najbardziej mnie boli. Nie mamy już w Polsce demokracji"

~PeOwiec (5.173. * .136) 20.11.2022 19:06
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Do tego trolla/5.173../piszącego pod różnymi nickami masz szczęście że kiedyś nie żyły takie lamparty i jej podobne bo teraz zamiast tu pisać byś pływał w jakimś szambie a ci co teraz rządzą są więcej warci niż te twoje lewaki z ryżym Tuskiem na czele

~Do_niżej (188.137. * .10) 20.11.2022 18:36
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

5.173*.184 Masz swoją narrację i ją ciągle powtarzasz, to, że nie ma ona ona nic wspólnego z faktami to już inna sprawa. Powtarzasz tak często te kłamstwa, że chyba sam w nie wierzysz. Ja podaję fakty a ty w różnych wariantach powtarzasz osiem gwiazdek, zero merytoryki, ale to nic nowego.

~mat44 (5.252. * .205) 20.11.2022 17:33

Jastrzębie było w ekstazie?

~Polo (83.22. * .83) 20.11.2022 17:16
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Do_nizej (5.173. * .184) 20.11.2022 17:11
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

pis ma swoją „demokracje” dlatego wstęp mają tylko swoi

~ByłyuczeńZS6 (89.64. * .226) 20.11.2022 16:01
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Tak szybciutko i po cichutku, jestem mieszkańcem Jastrzębia Zdroju i chciałem wejść i zadać tylko jedno pytanie, oczywiście że nie wejdziesz.
Przykro bo podobno jest to dla szarych ludzi

~Do_nizej (5.173. * .184) 20.11.2022 15:44
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Nudne i głupie masz te komentarze
Trzeba być mocno ograniczonym żeby w czasach wojny za płotem, kryzysu energetycznego,najwyższej drożyzny i inflacji od czasów PRL-u opowiadać farmazony o zmianie płci
Jak cie to bawi (i rechoczesz jak te dziatki ze spotkania) albo uważasz to za temat niezbędny w dzisiejszych czasach to nie mamy o czym mówić !
Nigdy nie zniżę się do takiego poziomu!
A ludzie muszą protestować przeciw autorytarnej władzy w każdy możliwy sposób ale ty tego nigdy nie zrozumiesz.
A te budujące się domy to czas przeszły,zapytaj w pierwszej lepszej hurtowni budowlanej
I najważniejsze wyłącz tvp i zacznij myśleć !

~dowpisuniżej (188.137. * .10) 20.11.2022 15:00
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

O jakim dzieleniu piszesz, czy o tym co wyprawiają bojówki opozycji, malowanie haseł na kościołach ścinanie krzyży, podpalanie biur poselskich, kocia muzyka pod domem prezesa PISu, rzucanie jajkami w jadące samochody. Lempart mi nie przeszkadza przeszkadzają mi jej metody plucie na policjantów, oblewanie biur farbą i knajacki język. odnośnie niszczenia gospodarki zapraszam do lektury międzynarodowych rankingów tam Polska jest wykazywana jako jedna z dynamiczniej rozwijających się gospodarek. a jeżeli chodzi o niszczenie kraju to proponuję pojeździć po Polsce i zobaczyć nowe drogi i budujące się nowe domy,

~Wstydtomalo (5.173. * .184) 20.11.2022 14:11
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

A jak nazwać ludzi popierających dzielenie ludzi,obrażanie kobiet,niszczenie gospodarki i kraju?
Co ci przeszkadza lampert czy żyjemy (jeszcze) w wolnym kraju czy w komunie?
Idz se facet na dwór i ochłoń !

~dowpisówniżej (188.137. * .10) 20.11.2022 13:40
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Wstyd wstyd jeszcze raz wstyd, jeżeli jedynym waszym programem jest obrażanie ciężko pracujących ludzi. Na pewno nie pasują do waszych idoli, Farmazona, Margot , Lempart, czy waszych europosłów głosujących przeciw własnemu krajowi Polsce.

~Dno (93.179. * .78) 20.11.2022 13:10
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

To jedyny człowiek w Polsce,któremu jeszcze się chce śmiać

~Johnu (5.173. * .218) 20.11.2022 13:07
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Na widowni sami abstynenci, nie dający w szyję. Wpuszczenie tych osobników do tej szkoły to wstyd i żenada

~Antychrist (83.10. * .177) 20.11.2022 11:38
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu