Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jest nowy plac zabaw. Pomogła Fundacja JSW

Publiczne Przedszkole Nr 20, znajdujące się na osiedlu „6”, ma nowy plac zabaw.  Mógł on powstać dzięki pieniądzom z Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Miasta Jastrzębie-Zdrój i Rady Rodziców PP nr 20.

Jest nowy plac zabaw. Pomogła Fundacja JSW
Jest nowy plac zabaw. Pomogła Fundacja JSW, Miasto Jastrzębie-Zdrój i Rada Rodziców PP nr 20

Plac zabaw to, jak wiadomo, rzecz niezbędna w każdym przedszkolu. Publiczne Przedszkole nr 20 może cieszyć się nowiutkim tego typu obiektem dla swoich podopiecznych.  Koszt nowych urządzeń to kwota 50 tys. zł. Gros środków na ten cel pozyskano z Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, 10% wpłaciło PP nr 20, uzyskując dofinansowanie z Urzędu Miasta i Rady Rodziców - w sumie 5 tys. zł. Rada Rodziców przekazała kolejne 8 tys. zł na dodatkowe doposażenie.

Inicjatorką projektu pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch” jest nauczycielka przedszkola Sylwia Dudzic. Dzięki realizacji przedsięwzięcia przedszkolaki będą mogły rozwijać sprawność fizyczną, motorykę, dużą i małą.

- Plac zabaw wykorzystywany jest do zabaw sprawnościowych zaplanowanych w projekcie pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, ale także przewiduje się organizowanie na jego terenie pikników rodzinnych osiedla Chrobrego, zwyczajowo nazywanego osiedlem „6” - wyjaśnia Sylwia Dudzic.

A co o placu zabaw sądzą mieszkańcy osiedla?

- Widać, że z nowego placu zabaw najbardziej cieszą się dzieci. Pozytywne jest też to, że z miejsca tego będą mogli korzystać również mieszkańcy naszego osiedla. Plac jest zadbany, elegancki i na pewno będziemy chętnie się na nim spotykać - mówił mieszkaniec osiedla „6”.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Oreo (46.204. * .69) 25.11.2022 09:26

Może JSW ufunduje naprawę swoich szkód górniczych, to jakieś 1mld. Łatwiej w Jastrzębiu wymienić, czego nie zdewastowali, niż wyliczać skalę barbarzyńskiej działalności.