Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Najpierw spadnie śnieg, a potem deszcz. Jaka jest prognoza pogody na następne dni? Nadchodzi ocieplenie

- Od poniedziałku nad Polskę zacznie z zachodu napływać coraz cieplejsze powietrze. Opady śniegu będą przechodziły w opady deszczu - przekazują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 Najpierw spadnie śnieg, a potem deszcz. Jaka jest prognoza pogody na następne dni? Nadchodzi ocieplenie
Od poniedziałku nad Polskę zacznie z zachodu napływać coraz cieplejsze powietrze. (fot. Justyna Koniszewska)

W nocy ze środy na czwartek oraz z czwartku na piątek najchłodniejszym rejonem Polski będzie północny wschód, temperatura spadnie tam do około –14°C. Na pozostałym obszarze kraju temperatura minimalna od –10°C do –6°C, jedynie nad morzem około –2°C. Miejscami padać będzie śnieg, a na południu kraju możliwe są również opady deszczu ze śniegiem, a lokalnie też deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w czwartek (15.12) oraz piątek (16.12) od –5°C i –4°C na północnym wschodzie i w centrum do około 0°C na południu i 2°C nad samym morzem.

Instytut dla naszego regionu wydał także ostrzeżenie obowiązuje od 3:00 do 15:00 w piątek, 16 grudnia. Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 85 %.

W sobotę i niedzielę możliwe ocieplenie. Noc z piątku na sobotę ponownie może być mroźna na północnym wschodzie, gdzie temperatura minimalna spadnie do –11°C. W weekend powinny przeważać opady deszczu i deszczu ze śniegiem, jedynie w sobotę na północy padał będzie śnieg. Miejscami możliwe są opady deszczu lub mżawki marznącej powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C, tylko w sobotę na północnym wschodzie od –3°C do –1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w sobotę na wybrzeżu dość silny i porywisty.

Od poniedziałku nad Polskę zacznie z zachodu napływać coraz cieplejsze powietrze. Opady śniegu będą przechodziły w opady deszczu, wielu miejscach marznącego i powodującego gołoledź. Marznące opady wystąpią w poniedziałek na zachodzie kraju, we wtorek na południu, wschodzie i w centrum, a w środę jedynie na południowym wschodzie. Od poniedziałku prognozuje się również wzrost prędkości wiatru, który w porywach może osiągać do 65-70 km/h.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TenKóryByłW2047roku (89.64. * .136) 15.12.2022 13:22

Za kilkanaście dni nad śląsk przyjdzie wielka woda, rzeki wystąpią z brzegów historia wielkiej powodzi wróci...