Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rozmawiamy z trenerem zmarłego Arka Paszendy. „Zawsze pełen humoru i zapału, dusza towarzystwa”

Wracamy do tragicznego wypadku z udziałem polskiego kolarza MTB, który wydarzył się wczoraj (2.01) po 13.00 w Rybniku-Boguszowicach.

Rozmawiamy z trenerem zmarłego Arka Paszendy. „Zawsze pełen humoru i zapału, dusza towarzystwa”
Tomasz Kubala trenował Arka Paszendę od około 6 lat. (fot. archiwum prywatne Tomasza Kubali)

Potrącony zawodnik Pressing Bike-System Arkadiusz Paszenda zmarł w szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń. Miał 36 lat. O samym wypadku pisaliśmy w artykule pn. Tragiczny początek roku na drogach w Rybniku. 36-letni rowerzysta nie żyje.

Arkadiusz Paszenda był kolarzem MTB. W październiku 2022 r. zakończył sezon, w którym odniósł sukces. 36-latek zajął drugą lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB XCO w kategorii Masters I. W zeszłym roku zajął też 9. miejsce w mistrzostwach Polski MTB XCO. Udało nam się skontaktować z jego trenerem Tomaszem Kubalą. - Arek był czołowym zawodnikiem klubu kolarskiego MTB PRESSING TEAM z Jastrzębia-Zdroju. Nasz zespół to jedna wielka rodzina i On był jej częścią - mówi nam wstrząśnięty śmiercią kolarza.

- Zawsze pełen humoru i zapału, dusza towarzystwa. Wspólnie wspieraliśmy się i w dobrych i ciężkich chwilach. Był przykładem zawodnika, który od zupełnego amatora, dzięki ciężkiej pracy, stał się czołowym kolarzem górskim w swojej kategorii wiekowej w kraju. Dzięki swej otwartości na innych był znany i powszechnie lubiany nie tylko w lokalnym środowisku kolarskim. Będzie nam brakować jego poczucia humoru, pomocnej dłoni i ciągłych sukcesów sportowych. Na zawsze pozostanie w naszych sercach - dodaje Tomasz Kubala.

Trener mówi, że w miejscu wypadku na skrzyżowaniu ulic Małachowskiego i Sztolniowej Arek nie był w trakcie treningu. - Albo wracał, albo wyjeżdżał na trening - wyjaśnia i dodaje, że trenował zmarłego kolarza od początku jego kariery, czyli od około 6 lat.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kolo7543 (46.204. * .65) 04.01.2023 07:16

Co się pan tak asekuruje wywiadem panie Kubala? Strach zajrzał w oczy? Jeśli zawodnik zginął na treningu profesjonalnej drużyny kolarskiej to jakby zginął podczas pracy? Tego się trener boi, że rodzina wystąpi z roszczeniem do klubu?

anonimus 03.01.2023 23:47

Nieświadomy widać że masz jakiś problem ze sobą

~świadomy (83.30. * .125) 03.01.2023 20:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

roweżyści to zmora uwazają że im wszystko wolno i takie sa skutki

~Insekt (79.124. * .202) 03.01.2023 17:24
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@Taka Prawda wiesz co to wymuszenie pierwszenstwa?

Arteks 03.01.2023 14:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@Alehandro - oczywiście że tak. Przy niewielkiej prędkości doszłoby co najwyżej do poturbowania. Tu siła uderzenia była tak wielka, że w aucie "poszła szyba". To się nie zdarza w przypadku zwykłego wymuszenia. Straszna tragedia. ;((( Warto tu także przypomnąć co grozi kierowcy który spowodował śmierć innego użytkownika. Nawet jeśli był trzeźwy według art. 177, par 2 kodeksu - od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Warto jeździć zgodnie z przepisami, a już w terenie zabudowanym to nawet wolniej niż wskazują na to znaki.

~Alehandro (5.173. * .189) 03.01.2023 13:57

Szkoda go. Fordem musiał baaaardzo szybko jechać... Widać po wgnieceniach.. Nie żyje mój przyjaciel

~jagna (83.10. * .196) 03.01.2023 10:25
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

jak się pan trener asekuruje.Szkoda chłopaka.

~Taka_prawda (23.129. * .136) 03.01.2023 08:46
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu