Jak zamontować worek treningowy w domu? - domowa siłownia DIY
Pandemia koronawirusa udowodniła wielu ludziom, że nie potrzeba chodzić na siłownie, żeby ćwiczyć i zachowywać zdrową i wysportowaną sylwetkę. Niezbędne wyposażenie można przecież zawsze kupić i odbywać treningi w domu. Hantle, sztanga, mata, czy też gumy to sprzęty, które nie zabierają zbyt wiele miejsca i nie pochłaniają nadto domowego budżetu. Chcąc wejść jednak na wyższy poziom domowych treningów i zadbać o ich wysoką intensywność, warto rozważyć zakup worka treningowego.
Spożytkuj odpowiednio wolną przestrzeń
Treningi w domu nie są dla każdego, o czym sam się przekonałem. Trudno było mi znaleźć motywację i przyjemność z ćwiczenia we własnych czterech ścianach. Wiele jest jednak osób, którym taka forma treningu przypadła do gustu zdecydowanie bardziej, aniżeli uczęszczanie na siłownię. Jeśli tylko zainwestujemy trochę w wyposażenie, domowe treningi nic nie kosztują, co jest ich ogromną zaletą wobec drożejących wciąż karnetów. Niezmienne pozostają jednak szerokość oferty i mnogość bonusów, które oferuje nam bukmacher go plus bet. Jeśli rozważacie założenie u niego konta, wykorzystajcie przy tym nasz kod promocyjny gobet. W ten sposób zyskacie dostęp do bonusu powitalnego bukmachera.
Worek treningowy to znakomity sprzęt, który może podnieść jakość i intensywność naszych treningów. Wymaga on jednak już dużo więcej miejsca, aniżeli standardowy sprzęt do ćwiczeń, w jaki możemy się wyposażyć. Jest również dużo od nich droższy. Przed zdecydowaniem się na jego zakup powinniśmy zatem odłożyć na niego fundusze i znaleźć miejsce, gdzie można by go zamontować.
Inwestycja w hak może być niezbędna
Najlepszym ustawieniem dla worka jest sufitowe. Pozwala to na wyprowadzanie swobodnych ciosów o promieniu 360 stopni wokół worka i zapewnia największy komfort użytkowania. Aby było to możliwe, należy najpierw zamontować na suficie w odpowiednim miejscu wkręt. Worek nie powinien odbijać się od ścian ani zahaczać o żadne inne elementy otoczenia. Mogłoby to być groźne zarówno dla jego użytkowników, jak i otoczenia. Warto również najpierw upewnić się, z czego wykonany jest sufit, aby przypadkiem worek nie urwał się w trakcie ćwiczeń.
Do mocowania worka treningowego najlepiej wykorzystać śrubę z okiem – jest lepsza od haka, bo zapobiega niekontrolowanemu upadkowi worka na ziemię podczas intensywnych ćwiczeń. Wiercenie dziur w suficie to zajecie mozolne i czasochłonne. Do ich wykonania niezbędna będzie wiertarka udarowa ze specjalnym wiertłem do betonu. Kołki muszą być na tyle wytrzymałe, żeby były w stanie bez trudu utrzymać wielokrotność ciężaru worka. Jednym z najlepszych rozwiązań są uchwyty sufitowe. Obracają się one wokół własnej osi, a wieńczy je specjalne zapięcie w stylu karabińczyka. To najtańsza i najlepsza forma montażu worka treningowego, ale nie jest przeznaczona dla wszystkich powierzchni.
Nie każdy sufit się nadaje
Może się okazać tak, że wasz sufit nie będzie się nadawał do wiercenia w nim dziur. Alternatywnym rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być specjalne wieszaki sufitowe. Są bardziej rozbudowane i jednocześnie ograniczają dowolność montażu. Wówczas pewna część haka przymocowana będzie do ściany, a część do sufitu. W pewnym stopniu niestety może to uniemożliwić ćwiczenie wokół pełnej osi worka.
Tego typu wieszak wymaga od nas przede wszystkim wykorzystania do jego montażu odpowiednio solidnej ściany. Wieszak sufitowy ma formę kąta prostego – tam, gdzie dotyka ściany, ma dodatkowe wsporniki, które pozwalają na stabilne i równomierne rozłożenie ciężaru worka.
Materiał zewnętrzny